סמל אוגנדה

סמל אוגנדה מורכב ממגן ושתי חניתות על רקע של שדה ירוק.

המגן והחניתות מייצגים את רצון תושבי אוגנדה להגן על ארצם. על המגן יש 3 איורים - גלי מים, המייצגים את אגם ויקטוריה; שמש, המייצגת ימים רבים של שמש יוקדת הפוקדת את אוגנדה, ותוף מסורתי, המייצג ריקודים ושמחות.

מימין למגן מופיע עגור כתר לבן-לחיים, הציפור הלאומית של אוגנדה. משמאל מופיע קובוס שחור-רגל סוג של אנטילופה, המייצג חיי פרא ושפע. השדה מייצג את הקרקע הפורייה של אוגנדה. במרכז השדה עובר הנילוס, ולגדותיו - שיחי כותנה וקפה. בתחתית מופיעה הסיסמה "For God and My Country" (באנגלית - לאלוהים ולארצי).

סמל אוגנדה
Coat of arms of Uganda
התקנים
מגן שדה שחור, מוטען בשמש ותוף, צ'יף עם גלים לבנים וכחולים
תומכים עגור הכתר ואנטילופה
חלקה דשא, צמחייה הקפה והכותנה, נהר זורם במרכז
מוטו "For God and My Country"
(אנגלית: לאלוהים ולארצי).
אלמנטים נוספים זוג חניתות מוצלבות מאחורי המגן

ראו גם

גלריית סמלי מדינות העולם

גלריית סמלי מדינות העולם:

תוכן עניינים: א ב ג ד ה ו ז ח ט י כ ל מ נ ס ע פ צ ק ר ש ת סמלי מדינות שנויות במחלוקת

דגל אוגנדה

דגל אוגנדה (באנגלית: Flag of Uganda) הוא דגל המורכב שישה פסים אופקיים שווים בגודלם בצבעים שחור, צהוב ואדום, ובמרכזו עיגול לבן המוטען בעגור כתר לבן-לחיים. הדגל אומץ בשנת 1962 כאשר אוגנדה קיבלה את עצמאותה מבריטניה.

המנון אוגנדה

הו אוגנדה, ארץ היופי (באנגלית: Oh Uganda, Land of Beauty) הוא ההמנון הלאומי של אוגנדה. ההמנון נכתב והולחן על ידי ג'ורג' ווילברפורס קקומה ואומץ בשנת 1962 .

שילינג אוגנדי

שִׁילִינְג אוּגַנְדִי הוא המטבע של אוגנדה וההילך החוקי בה. המטבע נכנס לראשונה לשימוש בשנת 1966, אז החליף את השילינג המזרח-אפריקאי, ובשנת 1987 שונה ערכו, ביחס של 100 שילינג ישנים לשילינג חדש אחד. השילינג נחלק ל-100 סנטים, אם כי בפועל, לא נעשה בהם שימוש, בשל ערכו הנמוך של המטבע. סימונו של השילינג (החדש) לפי תקן ISO 4217 הוא UGX.

הבנק המרכזי של אוגנדה מנפיק מטבעות בערכים של 50, 100, 200 ו-500 שילינג ומדפיס שטרות בערכים של 1,000, 5,000, 10,000, 20,000 ו-50,000 שילינג.

סמלי מדינות אפריקה
מדינות אוגנדה • אלג'יריהאנגולהאסוואטיניאריתריאהאתיופיהבורונדיבורקינה פאסובוטסואנהבניןגבוןגאנהג'יבוטיגינאהגינאה ביסאוגינאה המשווניתגמביהדרום אפריקהדרום סודאןזימבבואהזמביהחוף השנהבטוגוטנזניהכף ורדהלובליבריהלסוטומאוריטניהמאוריציוסמאלימדגסקרמוזמביקמלאווימצריםמרוקוהרפובליקה המרכז אפריקאיתניז'רניגריהנמיביהסאו טומה ופרינסיפהסודאןסומליהסיישלסיירה לאוןסנגלצ'אדקומורוקונגוהרפובליקה הדמוקרטית של קונגוקמרוןקניהרואנדהתוניסיה אפריקה
שטחים תלויים אזוואד • איי מדירה • אסנשן • האיים הקנריים • זנזיבר • טריסטן דה קונהמיוטמלייהסאוטה • סהרה המערבית • סומלילנד • סנט הלנה • ראוניון
אירופהאפריקהאסיהאוקיאניהאמריקה הצפוניתאמריקה הדרומית

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.