נטפליקס

נטפליקסאנגלית: Netflix) היא חברה אמריקאית שמושבה בלוס גאטוס, קליפורניה. הוקמה בשנת 1997 על ידי ריד הייסטינגס ומארק רנדולף בסקוטס ולי, קליפורניה. עיקר פעילות החברה הוא במתן שירותי צפייה ישירה בשיטת OTT של ספריית סרטים ותוכניות טלוויזיה, שחלק מהם תוכן מקורי, תמורת מינוי חודשי. נכון לינואר 2019, לנטפליקס יש 139 מיליון מנויים. נטפליקס זמינה בכל העולם פרט לסין (לא כולל הונג קונג וטאיוואן), סוריה, קוריאה הצפונית וחצי האי קרים. בנוסף לארצות הברית, לחברה יש משרדים גם בהולנד, ברזיל, הודו, יפן וקוריאה הדרומית.

נטפליקס התחילה כחברה להשכרת תקליטורי DVD. לקוחות הזמינו תקליטור DVD להשכרה באתר האינטרנט, מקבלים אותו ומחזירים אותו בדואר. נטפליקס התחילה "להזרים" תכנים ב-2007, תוך שהמשיכה להפעיל את שירות השכרת התקליטורים. החברה התחילה להתרחב בין-לאומית בשנת 2010 לקנדה, אמריקה הלטינית והאיים הקריביים. נטפליקס התחילה להפיק תוכן מקורי שלה בשנת 2013, בה הושקה סדרתה הראשונה "בית הקלפים".

בינואר 2016 נטפליקס הרחיבה את פעילותה ל-190 מדינות, בין היתר ישראל[1].

Netflix
Netflix 2015 logo
Netflix headquarters
מטה החברה בלוס גאטוס, קליפורניה
נתונים כלליים
סוג חברה ציבורית
משרד ראשי ארצות הברית לוס גאטוס, קליפורניה, ארצות הברית
ענפי תעשייה תקשורת
מוצרים עיקריים הזרמת תוכני וידאו בסטרימינג
www.netflix.com

הנהלת החברה

 • ריד הייסטינגס - מייסד שותף ומנכ"ל
 • ניל האנט - מפיק ראשי
 • דייוויד היימן - יועץ כללי
 • ג'סי בייקר - מנהלת שיווק ואינטרנט
 • טד סרנדוס - מנהל קשרי לקוחות ראשי

פעילות החברה

Netflix logo
הלוגו שהיה בשימוש בין 2000 ל-2014

החברה החלה את דרכה ב-1997, ונכון לסוף 2018 יש לה למעלה מ-137 מיליון לקוחות ברחבי העולם.[2][3]

שירות השכרת DVD

מטה החברה נמצא בקליפורניה ויש לה כ-900 מוקדים ברחבי ארצות הברית בהם יש מאגרי דיסקים המקצרים את זמן ההמתנה לקבלת הסרטים.

לנטפליקס מסלולי מנויים שונים שבהם יכול מנוי להחזיק במספר סרטים, הנקבע לפי התעריף החודשי: תשלום קבוע גבוה יותר מאפשר למנוי להחזיק מספר סרטים גדול יותר. אין הגבלה על משך הזמן שבו מותר למנויים להחזיק בכל סרט, ומכאן שאין גם קנסות על "איחור" בהחזרת סרט. עיכוב בהחזרה גורר רק עיכוב במשלוח הסרט הבא ברשימה שהגדיר הלקוח.

כל מנוי נטפליקס מגדיר בחשבונו באתר האינטרנט של החברה רשימת סרטים שהוא מעוניין לצפות בהם, והחברה שולחת אליו את הדיסקים דרך הדואר. בנוסף יכולים המנויים להמליץ על סרטים למנויים אחרים ולכתוב ביקורות על הסרטים. נטפליקס מאחדת את דירוגי הצופים יחדיו על מנת לחזות באופן מדויק מאילו סרטים וסדרות הצופים ייהנו ובכך בוחרת ומסננת את התכנים אותם היא מציגה.

שירות הזרמת תוכן

תחילה פעלה נטפליקס רק בארצות הברית, אולם בשנת 2011 הרחיבה החברה את פעילותה גם לדרום אמריקה ולאיים הקריביים וב-2012 יצאה מגבולות יבשת אמריקה והחלה לפעול גם בממלכה המאוחדת ובאירלנד. בינואר 2016 הרחיבה נטפליקס את פעילותה ל-130 מדינות נוספות בכל רחבי העולם, לרבות ישראל[4].

את שירותיה של נטפליקס ניתן לצרוך באמצעות אתר האינטרנט שלה ובמכשירים נוספים הכוללים כונני Blu-ray, מחשבי לוח, טלפונים חכמים, טלוויזיות חכמות, קופסאות סטרימינג וקונסולות משחקים כגון: Xbox One, PlayStation 4, Wii U, Xbox 360 ו-PlayStation 3. "הזרמה" ברזולוציית 4K דורשת מכשיר ומסך התומכים ברזולוציה עם HDCP.

בדצמבר 2018 דיווחה החברה כי במהלך שנת 2018 עלו מניות החברה ב-33% לעומת שוויה בשנת 2017.

שיתופי פעולה

נטפליקס רכשה זכויות יוצרים מששת האולפנים הגדולים בהוליווד ובכך הפכה לחברת הטלוויזיה בתשלום הגדולה ביותר. בשנת 2011 חתמה נטפליקס על שיתוף פעולה עם חברת דרימוורקס אנימציה, ענקית סרטי האנימציה שיצרה סרטים כגון "שרק" ו"מדגסקר". הסכם זה בין אולפן הוליוודי לבין שירות סטרימינג היה הראשון מסוגו. בפברואר 2012 חתמה נטפליקס חוזה נוסף עם Weinstein Company החתומה בין היתר על סרט זוכה האוסקר "הארטיסט" כמו על סרטי איכות אחרים וקיבלה בלעדיות על הקרנתם.

במסגרת שיתוף פעולה עם חטיבת הטלוויזיה של אולפני מארוול, חברת וולט דיסני (כל תכניה יוסרו במהלך 2019) ואולפני ABC, הפיקה נטפליקס סדרות מקור העוסקות בדמויותיהם של דרדוויל, ג'סיקה ג'ונס, לוק קייג' ואיירון פיסט, שהסתכמו כולן במיני סדרה המפגישה את הדמויות הראשיות בסדרות הקודמות כקבוצת המגנים. נכון לאוגוסט 2018 הועלו לצפיית סטרימינג הסדרות "דרדוויל", "ג'סיקה ג'ונס", "לוק קייג'", "איירון פיסט", "דפנדרס", וסדרת טלוויזיה אודות דמותו של המעניש. נטפליקס קנתה את הסדרה החממה של גיורא חמיצר אשר צולמה מחדש באנגלית, עם שחקנים אמריקאים וישראלים בישראל. החממה האמריקאית עלתה בנטפליקס ב-8 בספטמבר 2017.

בנוסף נטפליקס קנתה את הסדרות הישראליות "פאודה", "בשבילה גיבורים עפים", "בני ערובה", "סרוגים", "סברי מרנן", "צומת מילר", "אבודים באפריקה", "להיות איתה", "המדרשה", "רמזור", "השוטר הטוב", "יום האם" ועוד.

הפקות מקור

החל מ-2011 מממנת החברה הפקות תוכן מקורי שישודרו דרכה. ההפקה הראשונה שמימנה הייתה הסדרה "בית הקלפים" שעלתה לשידור בפברואר 2013. סדרות מקוריות נוספות שהזמינה הן "סנס8", "המלוק גרוב", "כתום זה השחור החדש", "נרקוס" (המבוססת על פעולתו של ברון הסמים פבלו אסקובר), לא יכולה בלי זה על פי סרטו של ספייק לי באותו שם, וסדרת האנימציה "Turbo FAST" על בסיס הסרט "טורבו". בנוסף הזמינה החברה את העונה הרביעית של "משפחה בהפרעה" (ששידורה הופסק ב-2006) ועונה שישית של סדרת האנימציה בשיטת CGI "מלחמת הכוכבים: מלחמת המשובטים". ב-2016 העלתה לשידור את עונתה השלישית של הסדרה "מראה שחורה" בהפקתה, וב-29 בדצמבר 2017 עלתה העונה הרביעית.

בנטפליקס קיימים שני סוגים של כותרים המזוהים כ"תוכן מקורי"; סדרות וסרטים שלא הופקו על ידי החברה, אך משודרים באופן בלעדי (מלבד ממדינת המקור) בשירות הסטרימינג שלה, כגון ריברדייל. כאשר מדובר בסדרה, עליית פרקים לשירות כפופה ללוח השידורים של החברה המקורית שמשדרת את הסדרה. הסוג השני הוא תוכן מקורי לגמרי, המופק ומשודר בנטפליקס, כמו פה גדול.

בדצמבר 2018 פורסם כי בשנת 2018 הוציאה נטפליקס כ-8 מיליארד דולר על הפקות מקור.[5]

בהפקות המקור, נטפליקס נוהגת לשחרר את כל הפרקים באותו הזמן, בניגוד לשיטה המסורתית הנהוגה בטלוויזיה, בה משחררים פרקים באופן יומי או שבועי. תופעה זאת מעודדת את הצופים לבצע צפיית בינג'.

נטפליקס והזנב הארוך

נטפליקס פועלת על פי תאוריית הזנב הארוך של אנדרסון המבוססת על תאוריה מתחום הכלכלה הבוחנת תכונה של התפלגות סטטיסטית בהם ישנה אוכלוסייה מועטה עם הסתברות גבוהה ואוכלוסייה רבה עם הסתברות מועטה. חלק מהסרטים איתם עובדת נטפליקס הם סרטים שאינם נמצאים בספריות הרגילות בהם סרטי איכות וסרטים דוקומנטריים. פלח שוק עיקרי נוסף פונה לקהל ההודי ומציע שלל סרטים של תעשיית בוליווד. בכך, ניתן לראות את תאוריית הזנב הארוך, בזמן שרוב חנויות הסרטים הן בעלות מקום מדף מוגבל, לנטפליקס הפועלת על טכנולוגיית ענן יש אפשרות לאחסן אינספור כותרים וכל אדם יכול לצפות ולהתאים את התכנים המתאימים לו. בנוסף, באפשרות נטפליקס להגיע לקהל צרכנים מבוזר הרבה יותר מספריית הסרטים הציבורית ובכך עיקר הצלחתה הוא ממספר עצום של כותרים מז'אנרים נישתיים באופן מצטבר, בנוסף לרבי מכר.

כמו כן, בשל שירות ההמלצות של נטפליקס הצופים נהנים ממגוון רחב של סרטים הקרובים להיסטוריית הצפייה שלהם ובכך נחשפים לתכנים חדשים ומחדדים את טעמם האישי.

בשנת 2006 יזמה נטפליקס תחרות לשיפור מנגנון חיזוי העדפות הסרטים של המשתמשים, ובתום שלוש שנים של תחרות ב-21 בספטמבר 2009 העניקה החברה פרס של מיליון הדולר אותו הבטיחה. הזוכים היו צוות של שבעה עובדים בחברות התקשורת האמריקאיות יאהו ו-AT&T.

בשנת 2011 תפסה נטפליקס את המקום הראשון בדירוג התעבורה באינטרנט בצפון אמריקה, ועברה את ביטורנט. הדבר נתפס כמשמעותי במאזן בין תכנים חוקיים בתשלום תוך שמירת זכויות יוצרים לבין שימושים חינמיים/פיראטיים.

בישראל

בינואר 2016 נטפליקס הרחיבה את פעילותה ל-190 מדינות, בין היתר ישראל[6], וב-26 ביוני באותה שנה החלה להציע כתוביות בעברית לחלק מהתכנים בשירות[7]. ביולי 2017 החלה נטפליקס להציע דיבוב לעברית לחלק מתכני הילדים. ב-26 ביולי 2017 הציגה נטפליקס ממשק מלא בעברית כולל פוסטרים בעברית לתכנים בשירות. על פי אחת ההערכות יש לחברה בישראל 100 אלף מנויים, אם כי יש הטוענים כי הערכה זו "נדיבה מדי" וכי מספר מנויי החברה נמוך יותר[8].

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

 1. ^ וואלה! תרבות‏, מהפכה בהרגלי הצפייה: נטפליקס מגיעה לישראל, באתר וואלה! NEWS‏, 6 בינואר 2016
 2. ^ מספר המנויים זינק: מניית נטפליקס טסה ב-14% במסחר המאוחר, m.calcalist.co.il
 3. ^ "Netflix Third Quarter 2018 Earnings Letter to Shareholders". Netflix Investor Relations. בדיקה אחרונה ב-18 באוקטובר 2018.
 4. ^ וואלה! תרבות‏, מהפכה בהרגלי הצפייה: נטפליקס מגיעה לישראל, באתר וואלה! NEWS‏, 06 בינואר 2016
 5. ^ נטפליקס מרוצה מהמנכ"ל: יקבל 31.5 מיליון דולר ב-2019, m.calcalist.co.il
 6. ^ וואלה! תרבות‏, מהפכה בהרגלי הצפייה: נטפליקס מגיעה לישראל, באתר וואלה! NEWS‏, 6 בינואר 2016
 7. ^ נטפליקס: "עד סוף השנה רוב התכנים שלנו בישראל יכללו כתוביות בעברית"
 8. ^ אמיתי זיו, מהפכת נטפליקס: כ-100 אלף לקוחות בישראל – ואיך מתכננת HOT להגיב לאיום?, דה מרקר, ‏15 בינואר 2018
HOT

הוט – מערכות תקשורת בכבלים בע"מ (ידועה בשם HOT) היא חברת תקשורת וכבלים ישראלית, המספקת שירותי טלוויזיה, אינטרנט וטלפוניה. החברה נמצאת כיום בבעלות קבוצת אלטיס שבבעלות איש העסקים הישראלי פטריק דרהי. נכון למאי 2018 לשירות הטלוויזיה של החברה 781 אלף מנויים.

אגדות המחר

אגדות המחר (באנגלית: DC's Legends of Tomorrow - "אגדות המחר של DC") היא סדרת טלוויזיה אמריקאית מסוגת גיבורי-על ופעולה שפותחה על ידי הכותבים והמפיקים גרג ברלאנטי, מארק גוגנהיים ואנדרו קרייסברג בנוסף למפיקים שרה שכטר, פיל קלמר וכריס פדאק. הסדרה מהווה סדרת בת לסדרות "החץ" ו"הפלאש", מתרחשת באותו עולם וכוללת שחקנים ודמויות מסדרות האם.

בסדרה מופיעות דמויות מסדרות האם "החץ" ו"הפלאש", שיחד עם דמויות חדשות, משתפות פעולה כדי להציל את העולם מנבלי-על וכדי לשמר את ציר-הזמן עצמו. בסדרה מופיעות בתפקידי אורח דמויות מסדרות האם, הסדרה עלתה לשידור ברשת The CW ב-21 בינואר 2016. במהלך חודש מרץ 2016 חודשה הסדרה לעונה שנייה.בישראל, הסדרה זמינה לצפייה החל מה-10 ביוני 2016 למנויי שירות הצפייה המקוון נטפליקס.

איירון פיסט

איירון פיסט (באנגלית: Iron Fist, בתרגום לעברית: אגרוף הברזל) הוא דמות בדיונית של גיבור-על המופיעה בחוברות הקומיקס האוונג'רס ביקום מארוול קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Marvel Premiere #15 ממאי 1974 ונוצרה על ידי הכותב רוי תומאס והמאייר גיל קיין.

איירון פיסט הוא האלטר אגו של דניאל "דני" ראנד, מתלמד באמנויות לחימה שנולד בניו יורק. הוא נסע יחד עם משפחתו לעיר המיסטית קון-לון, שם השתקע בעקבות תאונה שהרגה את הוריו. שם הוא זכה לכוח "אגרוף הברזל", היכולת לרכז את אנרגיית הצ'י באגרוף ובכך להעצים את המכה.

דמותו של איירון פיסט מדורגת במקום ה-68 ברשימת מאה גיבורי-העל הגדולים של כל הזמנים, לפי אתר IGN. ב-6 בנובמבר 2013, חברת וולט דיסני ואולפני מארוול שיחררו הצהרה לפיה מתוכננות סדרות לייב אקשן לשידור ברשת נטפליקס על דמויותיהם של איירון פיסט, דרדוויל, לוק קייג' וג'סיקה ג'ונס, פרויקט שיוביל למיני סדרה על קבוצת הדפנדרס. את דמותו בסדרה מגלם השחקן פין ג'ונס. העונה הראשונה של הסדרה שוחררה ב-17 במרץ 2017.

איירון פיסט (סדרת טלוויזיה)

איירון פיסט (באנגלית: Marvel's Iron Fist) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית שעלתה ב-17 במרץ 2017, ומבוססת על חוברות הקומיקס "איירון פיסט" מבית מארוול קומיקס. הסדרה היא חלק מן היקום הקולנועי של מארוול ועלתה לצפיית סטרימינג ב-17 במרץ 2017 ברשת נטפליקס, כשהעונה הראשונה כללה 13 פרקים. את הסדרה פיתח סקוט באק ואת התפקיד הראשי מגלם פין ג'ונס. העונה השנייה עלתה לשידור ב-7 בספטמבר 2018, וכללה 10 פרקים. ב-12 באוקטובר 2018 בוטלה הסדרה לאחר 2 עונות.

הסדרה היא האחרונה מבין ארבע סדרות הטלוויזיה שהובילו למיני סדרה על קבוצת דפנדרס, כשלפניה הועלו לצפייה ישירה בנטפליקס הסדרות "דרדוויל", "ג'סיקה ג'ונס" ו"לוק קייג'".

ג'סיקה ג'ונס (סדרת טלוויזיה)

Marvel: ג'סיקה ג'ונס (באנגלית: Marvel's Jessica Jones) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית המבוססת על חוברות הקומיקס "ג'סיקה ג'ונס" מבית מארוול קומיקס. הסדרה מופקת על ידי חטיבת הטלוויזיה של מארוול בשילוב עם אולפני ABC ומופצת בידי רשת הזרמת המדיה נטפליקס כחלק מהיקום הקולנועי של מארוול. את הסדרה פיתחה מליסה רוזנברג ואת התפקיד הראשי מגלמת קריסטין ריטר.

הסדרה היא השנייה מבין מספר סדרות טלוויזיה שהובילו למיני סדרה על קבוצת "המגינים", כשלפניה הועלתה לצפייה ישירה בנטפליקס הסדרה "דרדוויל", וכשלאחריה הסדרות "לוק קייג'" ו"איירון פיסט". הסדרה היא חלק מן היקום הקולנועי של מארוול ועלתה לצפיית סטרימינג ב-20 בנובמבר 2015. ב-8 במרץ 2018 עלתה לשידור העונה השנייה. ב-14 ביוני 2019, עלתה לשידור העונה השלישית ואחרונה.

דיסני

האם התכוונתם ל...

דפנדרס

דפנדרס (באנגלית: Defenders, "המגנים") היא קבוצה בדיונית של גיבורי-על שהופיעה בחוברות הקומיקס ביקום מארוול קומיקס. הקבוצה הופיעה לראשונה בחוברת Marvel Feature #1 מדצמבר 1971, ונוצרה על ידי הכותב רוי תומאס והמאייר רוס אנדרו. הקבוצה מורכבת בעיקר מדמויות שנחשבות לשוליות ביקום מארוול ואשר מעדיפות לתפקד לבדן, והיא נלחמת לרוב באיומים מיסטיים ועל-טבעיים.

הקבוצה המקורית כללה את דוקטור סטריינג', הענק הירוק, נאמור והגולש הכסוף. הרכב חבריה השתנה בין השנים 1972–1986. בעוד דוקטור סטריינג' והענק הירוק נמנו בין חבריה הקבועים יחסית, הקבוצה כללה במרוצת השנים חברים רבים וביניהם הוקאיי, לוק קייג', דרדוויל, יילוג'אקט, הצרעה, ולקיריה, מונדרגון, הפנתר השחור, ויז'ן, מכשפת השני, חיה, מיסטר פנטסטיק והדבר בין היתר.

ב-6 בנובמבר 2013, חברת וולט דיסני ואולפני מארוול שיחררו הצהרה לפיה מתוכננות סדרות לייב אקשן לשידור ברשת נטפליקס כחלק מהיקום הקולנועי של מארוול על דמויותיהם של דרדוויל, ג'סיקה ג'ונס, לוק קייג' ואיירון פיסט, פרויקט שיוביל למיני סדרה על קבוצת הדפנדרס.

דרדוויל (סדרת טלוויזיה)

Marvel: דרדוויל (באנגלית: Marvel's Daredevil) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית המבוססת על חוברות הקומיקס "דרדוויל" מבית מארוול קומיקס. הסדרה מופקת על ידי חטיבת הטלוויזיה של מארוול בשילוב עם אולפני ABC ומופצת בידי שירות הזרמת המדיה נטפליקס כחלק מהיקום הקולנועי של מארוול. את הסדרה פיתח דרו גודארד, ואת תפקיד הגיבור הראשי מגלם צ'ארלי קוקס.

הסדרה היא הראשונה מבין מספר סדרות טלוויזיה שיובילו למיני סדרה על קבוצת "המגינים", כאשר היתר כוללות את דמויותיהם של ג'סיקה ג'ונס, לוק קייג' ואיירון פיסט. הסדרה עלתה לראשונה לשידור ב-10 באפריל 2015. עונתה השלישית עלתה ב-19 באוקטובר 2018. ב-29 בנובמבר 2018, נטפליקס הודיעו שהם מבטלים את המשך הסדרה.בישראל, הסדרה שודרה בנטפליקס.

היקום הקולנועי של מארוול

היקום הקולנועי של מארוול (באנגלית: Marvel Cinematic Universe או בקיצור MCU) הוא זיכיון קולנועי לעולם משותף שמאגד סדרת סרטי גיבורי-על שוברי קופות של אולפני מארוול, המתבססים על חוברות הקומיקס של חברת מארוול קומיקס. הזיכיון כולל סרטי קולנוע נפרדים החולקים דמויות משנה, אזכורים או רמזים הקושרים את כולם זה לזה.

הסרט הראשון שהתחיל את היקום הקולנועי של מארוול היה "איירון מן" משנת 2008, כשלב ראשון בסדרת סרטים שהסתכמו בסרט "הנוקמים" של שנת 2012. השלב השני החל עם צאתו של הסרט "איירון מן 3" משנת 2013 והסתכם בצאת הסרט "אנטמן" משנת 2015. השלב השלישי החל עם צאתו של הסרט "קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים" משנת 2016 והסתכם בסרט "ספיידרמן: רחוק מהבית" משנת 2019. שלושת השלבים מכונים "סאגת האינסוף". השלב הרביעי יתחיל עם צאתו של הסרט "האלמנה השחורה" משנת 2020 ויסתכם עם צאתו של הסרט "תור: אהבה ורעם" משנת 2021. אולפני מארוול הכריזו גם על שלב חמישי. היקום הקולנועי החל להתרחב עם שחרורם של סרטונים קצרים למדיות הביתיות בשנת 2011, וכן בשידורן של סדרת טלוויזיה ברשתות טלוויזיה שונות. סדרות טלוויזיה נוספות נמצאות בשלבי פיתוח.

סרטי היקום הקולנועי של מארוול זכו להצלחה מסחרית וביקורתית מרשימה. לאחר צאת "הנוקמים: עידן אולטרון", היקום הקולנועי של מארוול עבר את רף ההכנסות של זיכיון סרטי "הארי פוטר" והפך לזיכיון הסרטים בעל ההכנסות הגבוהות ביותר בעולם. הסרטים שבעצמם התבססו על חוברות קומיקס זכו לגרסה משלהם של חוברות קומיקס וסרטים קצרים. "הנוקמים: סוף המשחק" שהוא הסרט הרביעי מסדרת הנוקמים של מארוול, הוא הסרט בעל ההכנסות הגבוהות ביותר בהיסטוריה.

הכתר (סדרת טלוויזיה)

הכתר (באנגלית: The Crown) היא סדרת טלוויזיה בריטית-אמריקאית מסוגת דרמה ביוגרפית שיצר וכתב פיטר מורגן והופקה על ידי Left Bank Pictures ו-Sony Pictures Television עבור נטפליקס. הסדרה מתארת את תקופת שלטונה של המלכה אליזבת השנייה בממלכה המאוחדת. עלילת העונה הראשונה מתרחשת החל מ-1947 עם נישואיה של המלכה לפיליפ, דוכס אדינבורו עד לסיום אירוסיה של אחותה הנסיכה מרגרט לפיטר טאונסנד ב-1955. עלילת העונה השנייה מתרחשת החל ממשבר סואץ ב-1956 עד לפרישתו של ראש הממשלה הרולד מקמילן בעקבות השערוריה של פרשת פרופיומו.

הסדרה "הכתר" התפתחה בעקבות סרטו של מורגן "המלכה" משנת 2006 והמחזה "The Audience" מ-2013. בסך הכול תכלול הסדרה 60 פרקים שישודרו בשש עונות, בעשרה פרקים בני שעה בכל עונה, שיתארו את כל שנותיה של המלכה. בכל שתי עונות יוחלפו השחקנים. קלייר פוי מגלמת את המלכה בשתי העונות הראשונות ולצדה מופיעים מאט סמית בתפקיד הנסיך פיליפ וונסה קירבי בדמות הנסיכה מרגרט. הצילומים נערכים באולפני אלסטרי בבורהמווד שבהרטפורדשייר, ובאתרי צילומים במקומות שונים ברחבי הממלכה המאוחדת.

העונה הראשונה עלתה לשידור במלואה על ידי נטפליקס ב-4 בנובמבר 2016. היא קיבלה ביקורות חיוביות, המבקרים שיבחו את הופעות השחקנים, את הבימוי, הכתיבה, הצילומים, ההפקה והדיוק ההיסטורי היחסי של תיאור שלטונה של המלכה אליזבת. במיוחד זכו לשבחים קלייר פוי על התפקיד הראשי וג'ון לית'גו בדמות וינסטון צ'רצ'יל. פוי זכתה בפרס גילדת שחקני המסך לשחקנית הטובה ביותר ולית'גו זכה בפרס השחקן הטוב ביותר בטקס ה-23 של פרס גילדת שחקני המסך וכן בפרס אמי לשחקן המשנה הטוב ביותר בסדרת דרמה. עוד זכתה הסדרה בפרס גלובוס הזהב בטקס פרסי גלובוס הזהב ה-74, ובפרס בחירת מבקרי הטלוויזיה.

העונה השנייה עלתה לשידור במלואה על ידי נטפליקס ב-8 בדצמבר 2017. הסדרה חודשה לעונה שלישית ורביעית, והעונה השלישית תעלה לשידור ב-17 בנובמבר 2019.

המגנים (סדרת טלוויזיה)

המגנים (באנגלית: Marvel's The Defenders) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית המבוססת על חוברות הקומיקס "דפנדרס" מבית מארוול קומיקס. הסדרה מופקת על ידי חטיבת הטלוויזיה של מארוול בשילוב עם אולפני ABC וחברת Goddard Textiles ומופצת בידי רשת הזרמת המדיה נטפליקס כחלק מהיקום הקולנועי של מארוול. את הסדרה פיתחו דאגלס פטרי ומרקו רמירז, ומככבים בה צ'ארלי קוקס, קריסטן ריטר, מייק קולטר, פין ג'ונס, סיגורני ויבר ואלודי יאנג בתפקידים הראשיים.

אל הסדרה הובילו הסדרות "דרדוויל" בכיכובו של צ'ארלי קוקס, "ג'סיקה ג'ונס" בכיכובה של קריסטן ריטר, "לוק קייג'" בכיכובו של מייק קולטר ו"איירון פיסט" בכיכובו של פין ג'ונס. הסדרה היא חלק מן היקום הקולנועי של מארוול, ועונתה היחידה עלתה לשידור ב-18 באוגוסט 2017 בשירות ההזרמה נטפליקס.

בישראל, הסדרה שודרה בנטפליקס.

טיטאנים (סדרת טלוויזיה, 2018)

טיטאנים (באנגלית: Titans) היא סדרת רשת אמריקאית שפתחה את השקת שירות הזרמת המדיה החדש של DC קומיקס,‏ "DC Universe", שמזרימה עיבודים ותכנים המבוססים על דמויות מחוברות הקומיקס שלהן. עקיבא גולדסמן, ג'ף ג'ונס וגרג ברלנטי יצרו את הסדרה, שמככבים בה ברנטון ת'ווייטס כדיק גרייסון/רובין, מנהיג הטיטאנים, לצדם של אנה דיופ, טיגן קרופט, וראיין פוטר שמגלמים בהתאמה את דמויותיהם של סטארפייר, רייבן, וביסט בוי. עונתה הראשונה של הסדרה כוללת 11 פרקים והיא עלתה לשידור לראשונה ב-12 באוקטובר 2018. לקראת הבכורה של הסדרה, הסדרה חודשה לעונה שנייה.

סדרת לייב אקשן שתתבסס על קבוצת הטיטאנים הצעירים נכנסה לפיתוח בספטמבר 2014 עבור ערוץ הכבלים TNT, כשגולדסמן ומארק היימס כתבו את הפיילוט. הפיילוט הוזמן בדצמבר 2014, אך מעולם לא יצא לפועל כש-"TNT", הכריזו בינואר 2016 שהיא לא תתקדם עם הפרויקט. באפריל 2017, הוכרז כי הסדרה פותחה מחדש עבור שירות הזרמת המדיה החדש של DC קומיקס,‏ "DC Universe", תחת הפקתם ופיתוחם של גולדסמן, ג'ונס וברלנטי. בספטמבר 2017, ת'ווייטס לוהק לדמותו של דיק גרייסון, ושלושת חברי הקבוצה האחרים לוהקו בין אוגוסט לאוקטובר 2017. במאי 2018, השירות הכריז על סדרת ספין-אוף שתתרחש לאחר אירועי הסדרה בשם "סיירת האבדון".

בישראל, הסדרה זמינה לצפייה דרך נטפליקס.

לוציפר (סדרת טלוויזיה)

לוציפר (באנגלית: Lucifer) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית מסוגת פנטזיה ודרמה משטרתית שנוצרה על ידי טום קאפינוס ועלתה לשידור ב-25 בינואר 2016 ברשת פוקס. הסדרה מבוססת על הדמות לוציפר, שנוצרה על ידי ניל גיימן, סם קית' ומייק דרינגנברג, והופיעה בחוברות הקומיקס "סאנדמן" ובסדרת ספין-אוף משל עצמו.

הסדרה עוקבת אחרי לוציפר מורנינגסטר (טום אליס), השטן, שנוטש את הגיהנום ויוצא לחופשה בלוס אנג'לס, שם הוא מנהל מועדון לילה משלו והופך למייעץ עבור משטרת לוס אנג'לס. האנסמבל כולל את לורן גרמן בתפקיד הבלשית קלואי דקר, קווין אלחנדרו כבלש דניאל אספינוזה, לסלי אן ברנדט כמזיקין, די בי וודסייד כאמאנדיל ורייצ'ל האריס בתפקיד ד"ר לינדה מרטין. שתי העונות הראשונות צולמו בוונקובר, קנדה, והחל מהעונה השלישית מתבצעים הצילומים בלוס אנג'לס, קליפורניה.

הסדרה זכתה לביקורות מעורבות במהלך שידורי העונה הראשונה, ובמהלך העונה השנייה והשלישית, היא זכתה לביקורות טובות יותר. טום אליס זכה לשבחים עבור הופעתו, כמו כן סגנון ההומור של הסדרה. במאי 2018, הודיעה רשת פוקס שהיא לא תחדש את הסדרה לעונה נוספת וביוני 2018 הסדרה נרכשה על ידי רשת נטפליקס שהודיעה כי תחדש אותה לעונה רביעית בת עשרה פרקים, שעלתה לשידור ב-8 במאי 2019. ב-6 ביוני 2019 נטפליקס פירסמה כי תהיה עונה חמישית לסדרה בת 16 פרקים והיא תהיה העונה האחרונה בסדרה.

לוק קייג' (סדרת טלוויזיה)

לוק קייג' (באנגלית: Marvel's Luke Cage) היא סדרת טלוויזיה אמריקאית המבוססת על חוברות הקומיקס "לוק קייג'" מבית מארוול קומיקס. הסדרה מופקת על ידי חטיבת הטלוויזיה של מארוול בשילוב עם אולפני ABC ומופצת בידי רשת הזרמת המדיה נטפליקס כחלק מהיקום הקולנועי של מארוול. את הסדרה פיתח צ'או הודרי קוקר ואת התפקיד הראשי מגלם מייק קולטר.

הסדרה היא השלישית מבין ארבע סדרות טלוויזיה שיובילו למיני סדרה על קבוצת דפנדרס, כשלפניה הועלו לצפייה ישירה בנטפליקס הסדרות "דרדוויל" ו"ג'סיקה ג'ונס", ואחריה הסדרה "איירון פיסט". הסדרה היא חלק מן היקום הקולנועי של מארוול ועלתה לצפיית סטרימינג ב-30 בספטמבר 2016.

משפחה בהפרעה

משפחה בהפרעה (באנגלית: Arrested Development, מילולית: התפתחות עצורה) היא קומדיית מצבים אמריקאית על משפחה שירדה מנכסיה המתפקדת באופן לקוי. הסדרה משתמשת במאפיינים של סדרות דוקומנטריות, כדוגמת מספר יודע-כל (רון הווארד) ותמונות וסרטוני ארכיון.

מאז שהוחל בשידורה ב-2 בנובמבר 2003, זכתה הסדרה בשישה פרסי אמי, בפרס גלובוס הזהב, והפכה לסדרת קאלט בקרב מעריציה. אולם חרף כל השבחים שקיבלה, נאבקו מפיקי הסדרה ברייטינג נמוך מאז שעלתה לאוויר, ורשת FOX החליטה לקצץ את העונה השלישית ל-13 פרקים בלבד (מתוך 22 פרקים של עונה ממוצעת) ולהפסיק את הפקת הסדרה. ארבעת הפרקים האחרונים של העונה השלישית שודרו יחד בספיישל בן שעתיים.

ב-2011 יוצרי הסדרה הודיעו על צילומים של עונה חדשה לסדרה, שכל פרקיה יעלו לצפייה דרך שירותי חברת הסטרימינג נטפליקס בו זמנית בשנת 2013 ולא ישודרו בטלוויזיה. צילומי העונה החלו באוגוסט 2012 וכל 15 פרקיה עלו לאתר "נטפליקס" ב-26 במאי 2013.

סופרגירל (סדרת טלוויזיה)

סופרגירל (באנגלית: Supergirl) היא סדרת טלוויזיה אמריקנית המבוססת על חוברות הקומיקס "סופרגירל" ו"סופרמן". מבית DC קומיקס.

הגיבורה הראשית מבוססת על דמות סופרגירל שנוצרה על ידי אוטו בינדר וקורט סוואן. בסדרה משולבות דמויות מעולמו של סופרמן ומיקום DC, והיא עלתה לשידור באוקטובר 2015 ברשת CBS בעונתה הראשונה. במאי 2016 חודשה הסדרה לעונה שנייה, ובה היא עברה לרשת The CW ועלתה לשידור ב-10 באוקטובר 2016.

עלילת הסדרה מתמקדת בקארה זור-אל, שניצלה מכוכב הלכת קריפטון יחד עם בן דודה הצעיר, קאל-אל. קארה אומצה בידי משפחת דנברס, ועם השנים גילתה את כוחותיה הייחודיים והפכה לגיבורת-על בהשפעת סופרמן.

עלילת הסדרה מתרחשת בעיר הבדיונית נשיונל סיטי.

בישראל זמינה הסדרה באתר נטפליקס החל מ-12 ביוני 2017.

פרטנר tv

פרטנר tv הוא שירות טלוויזיה בישראל בטכנולוגיית OTT מטעם קבוצת התקשורת פרטנר.

השירות הושק ב-25 ביוני 2017 וכולל שירות וידאו על פי דרישה וגישה לתכני נטפליקס.

לשירות מחוברים כ-170,000 לקוחות. השקת שירות הטלוויזיה ציינה הגדלה משמעותית של התחרות בתחום הטלוויזיה.

פרטנר תקשורת

חברת פרטנר תקשורת בע"מ היא חברת תקשורת המפעילה רשת סלולרית בישראל תחת המותג "Partner" (נודעה עד תחילת 2016 כחלק מהמותג הצרפתי אורנג') ותחת המותג 012mobile, ומספקת שירותי טלפוניה מקומית, שירותי גישה לאינטרנט ושיחות בינלאומיות. בנובמבר 2013, חתמה החברה על הסכם שיתוף רשתות עם חברת HOT mobile, לאיחוד מערכי האנטנות של החברות לרשת אנטנות משותפת. בעקבות ההסכם, פרטנר והוט מובייל מפעילות החל מאפריל 2016 רשת אנטנות משותפת באמצעות חברת תפעול משותפת (PHI), הנמצאת בבעלות שווה של פרטנר והוט מובייל, כאשר כל חברה ממשיכה להפעיל את ליבת הרשת שלה בנפרד ולשרת את לקוחותיה בנפרד.

בשנת 1997 התמודדה קבוצת פרטנר במכרז כמפעיל סלולרי שלישי במדינת ישראל. עדי בירן הוביל את קבוצת היזמים למכרז כנציג חברת אלביט. לאחר שנים שהייתה בשליטת תאגיד ההשקעות ההונג-קונגי האצ'יסון ומפואה נמכרה בשנת 2009 לחברת סקיילקס (יבואנית מכשירי הסלולר של סמסונג) ומאז 2013 נמצאת בשליטת איש העסקים הישראלי-אמריקאי חיים סבן.

ב-16 בפברואר 2016 הופסק השימוש במותג אורנג' בישראל, והותחל מיתוג חדש-ישן עם השם המקורי של החברה, Partner.ב-2017 הודיעה פרטנר כי היא נכנסת לשוק הטלוויזיה תחת השם "פרטנר TV", כמו כן היא חתמה עם קבוצת RGE ומשלבת את ערוצי הספורט (ערוץ הספורט) וערוצי הילדים (ערוץ הילדים ולוגי) של הקבוצה. כמו כן חתמה פרטנר עם חברת נטפליקס.באוגוסט 2017 הודיעה החברה על מיזם הסיבים האופטיים שלה, המאפשר חיבור לרשת האינטרנט במהירות של עד 1 ג'יגה.

רומא (סרט)

רומא (באנגלית וספרדית: Roma) הוא סרט קולנוע אמריקאי-מקסיקני משנת 2018 שכתב, צילם וביים אלפונסו קוארון. הסרט יצא לאקרנים בארצות הברית ב-21 בנובמבר 2018, והועלה לנטפליקס ב-14 בדצמבר 2018. זהו הסרט הראשון של שירות הסטרימינג שיוצא גם לבתי הקולנוע בסמוך לתחילת שידורו באתר. הסרט נקרא על שם השכונה במקסיקו סיטי בה מתרחשת עלילת הסרט.

שירותי וידאו דיגיטליים
שירותים פעילים נטפליקס • הולוNext TVאמזון וידאו • Yes GO • יוטיוב פרמיום • Google Play Movies & TV
שירותים לא פעילים קאזהWindows Media Centerג'וסטMegaupload
שירותים עתידיים דיסני+אפל TV פלוס • Yes+ • Peacock • HBO Max

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.