מערכת להסעת המונים במטרופולין תל אביב - הקו החום

הקו החום הוא קו רכבת קלה עתידי בין לוד, רמלה, באר יעקב וראשון לציון, המתוכנן כחלק מהמערכת להסעת המונים במטרופולין תל אביב. קו זה עתיד להיות הקו הרביעי שיחנך על פי הצפי ב-2028.

אורכו של קו זה עתיד להיות כ-30 קילומטרים, תוכננו לאורכו 46 תחנות והוא צפוי להסיע כ-37 מיליון איש בשנה. ביולי 2018 הוחלט כי הקו יוארך מאזור התעשייה בצפון לוד לעבר נמל התעופה בן-גוריון.[1]

מערכת להסעת המונים במטרופולין תל אביב - הקו החום
לוגו חברת נ.ת.ע
מדינה ישראל
עיר לוד, רמלה, באר יעקב וראשון לציון
שם המערכת מערכת להסעת המונים במטרופולין תל אביב
מידע על ההקמה
חברה בונה נת"ע
מידע על הקו
צבע על המפה חום

תוואי הקו

הקו מתחיל מצד מזרח בלוד ברחובות אבא הלל סילבר, הרצל ושדרות ירושלים, ממשיך ברמלה, ברחוב טשרניחובסקי, שדרות הרצל, שדרות ויצמן, רחוב יהודה שטיין והזית, עובר לבאר יעקב וצריפין ועד ראשון לציון ברחוב ירושלים, רוטשילד, ההסתדרות, שדרות יצחק רבין, לוי אשכול, שדרות משה דיין, רחבעם זאבי ומרילנד.

היסטוריה

עיריית ראשון לציון היא העירייה היחידה שהוסמכה להקים בעצמה את הקו שעובר בתחומה וזאת לשם הקדמת לוחות הזמנים, הצפוי להסתיים בשנת 2024, ומהלך אוגוסט 2018 צפויים מפגשים עם תושבים[2]. באוגוסט 2018 קיבלה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז במרכז מספר השגות שהגישה העירייה, ביניהן הארכת הקו לשכונות החדשות שצפויות להיבנות ועד למרכז רפואי אסף הרופא[3].

במאי 2019 אושר המקטע המזרחי של הקו על ידי הוועדה לתשתיות לאומיות (תת"ל 72)[4].

באוקטובר 2019 פורסם כי ייתכן וקו הרכבת הקלה שתוכנן יוחלף במסלול נת"צ בו ינועו אוטובוסים רבי קיבולת.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ איציק עזרא, מראשון לציון לנתב"ג ברכבת הקלה, באתר "השקמה ראשון לציון", 15 ביולי 2018
  2. ^ הרכבת הקלה של ראשון לציון: איפה יעבור הקו החום ומתי יגיע המטרו?, באתר "מיינט ראשון לציון", 16 ביולי 2018
  3. ^ תמי מאור, ישונה תוואי הרכבת הקלה בראשון לציון, באתר "Local ראשון לציון", 21 באוגוסט 2018
  4. ^ אסנת ניר, הושלם תכנון קווי הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב, באתר TheMarker‏, 7 במאי 2019
הוועדה לתשתיות לאומיות

הוועדה לתשתיות לאומיות (נקראת בקיצור "הות"ל"), היא ועדה שהוקמה בשנת 2002 במסגרת הסדרת התכנון והבנייה בישראל, בהתאם לתיקון מספר 60 לחוק התכנון והבנייה. שמה המלא של הוועדה הוא "הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של תשתיות לאומיות". הוועדה כפופה לשר האוצר והוא יו"ר הוועדה (עד לחודש ספטמבר 2015, הייתה הוועדה כפופה לשר הפנים. בחודש זה הועברו גופי התכנון מאחריותו של משרד הפנים לאחריותו של משרד האוצר).

מערכת להסעת המונים במטרופולין תל אביב

מערכת להסעת המונים במטרופולין תל אביב (מוכרת בציבור בתור: פרויקט הרכבת הקלה בתל אביב) מיועדת להיות אמצעי התחבורה הציבורי העיקרי ברחבי תל אביב-יפו, ולפעול אף לקישור טוב יותר בין העיר לפרבריה (רחבי גוש דן).

המערכת נדונה כבר מקום המדינה, וכללה בגלגוליה השונים תוכניות לשיטות שונות של תחבורה ציבורית, כגון: רכבת מהירה, רכבת קלה, רכבת תחתית, מערך קווי אוטובוסים וכדומה. נכון ל-2019 המערכת כוללת ארבעה קווי רכבת קלה (LRT – Light Rail Transit). בנוסף נבחנת היתכנות להקמתם של עוד שלושה קווי מטרו. על תכנון ויישום המערכת מופקדת נת"ע - נתיבי תחבורה עירוניים, שהוקמה בשנת 1997.

ב-2 באוגוסט 2015 החלו העבודות להקמת תחנות הקו האדום, אם כי עבודות על חלקים עיליים ותחתיים של קו זה התבצעו אף לפני 2012. העבודות על התחנות צפויות להימשך שש שנים, עד לחנוכתו המתוכננת של הקו האדום כקו הרכבת הקלה הראשון באוקטובר 2021. בנובמבר 2015 הכריז שר התחבורה ישראל כ"ץ כי עד סוף שנת 2016 יחלו העבודות גם על הקו הירוק והקו הסגול, אך נכון לחודש פברואר 2018 עבודות אלו טרם החלו. בכנס שדיבר מנכ"ל נת"ע, יהודה בר-און, בר-און אמר שאמורים להתחיל לעבוד על הקמת הקווים הסגול והירוק בסוף 2018, כדי שייפתחו במהלך שנת 2024, ובנוסף שתחנת קרליבך התת-קרקעית בקו האדום צפויה להיפתח ביוני 2022 (אחרי שייפתח שאר הקו האדום באוקטובר 2021) בין היתר כי זו גם אמורה להיות תחנה של הקו הירוק, ומפתיחת הקו האדום ועד יוני 2022, הרכבות יחלפו בלי לעצור בתחנת קרליבך.

פיטלסון שילה יעקובסון אדריכלים

פיטלסון שילה יעקובסון אדריכלים הוא משרד אדריכלים ישראלי, שנוסד על ידי האדריכלים יונה פיטלסון, שמואל שילה ומירון יעקובסון בשנת 1976.

המשרד מתמחה בתכנון רב מקצועי וכולל צוות של 42 אנשי מקצוע ובהם אדריכלים, מתכנני ערים, עורכי פרוגרמות, ומנהלי פרויקטים. עיקר ההתמחות בתחום התכנון היא במגזר הציבורי, כשבין השאר תכנן את אזור חניוני הרכבים בטרמינל 3 בנתב"ג, את המכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש, המרכז הלאומי לאימונים ביבשה וכן בסיסי האימונים החטיבתיים של חטיבת גולני וחטיבת הצנחנים. בשני העשורים הראשונים של המאה ה-21 השלים המשרד תכנון של מספר תוכניות מתאר ארציות שהבולטות שבהן היו תמ"א 38 לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה, תמ"א 36 למתקני תקשורת וכמה תוכניות בת לתמ"א 34 העוסקות במשק המים לרבות מתקני התפלה, איגום והחדרה, נחלים וניקוז. בשנים האחרונות השתלב המשרד בעבודת משרד הכלכלה והערך סדרה של פרוגרמות וסקרים לקראת תכנונם של אזורי תעשייה חדשים ומורחבים. בתחום התחבורה מעורב המשרד כבר משנותיו הראשונות בתכנונן של מערכות התחבורה המתקדמות בישראל ובראשן הרכבת הקלה בירושלים ובמטרופולין גוש דן. המשרד מלווה את תוכנית האב לתחבורה במטרופולין גוש דן, ערך את התוכניות הסטטוטוריות לחלק מהקווים וכן תכנן את הקו החום החוצה את העיר ראשון לציון.

המשרד ממוקם מאז 2017 במגדל ב.ס.ר. 4 שב-BBC - בני ברק ביזנס סנטר.

קווים נוספים

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.