מעריב לילדים

מעריב לילדים הוא ירחון מבית מעריב שפונה לילדים. כל עיתון עוסק בנושא אחר (סרטים, תוכניות טלוויזיה או מופעים, טבע ובעלי חיים) או כל דבר אחר שקשור בעולם הילדים ורלוונטי בזמן. העיתון החל לצאת בשנת 1988 כמוסף של הירחון "את" (שמו המקורי: "צ'ופר"). עורכיו הראשונים היו יחיאל לימור (שפרש לאחר כשנה) ועשי (עשהאלה) וינשטיין, שהמשיכה לערוך את העיתון לבדה. ב-1994 הוחלף שם העיתון ל"מעריב לילדים".

Internet-news-reader.svg מעריב לילדים
תדירות ירחון
בעלים מעריב
עורך שירי ברייט
תאריך ייסוד 1993[דרוש מקור]
שפה עברית
מערכת רחוב קרליבך, תל אביב
תפוצה כ-100,000 עותקים לגיליון[דרוש מקור]
מדינה ישראל
דף הבית של מעריב לילדים

מדורים בולטים בעיתון

 • השלט: מדור טלוויזיה. במדור 'רכילות' חמה, חידות על סדרה, 5 עובדות על, מי אני והמלצת תוכנית השבוע.(כבר לא בעיתון)
 • שוקי: בכל עיתון מופיע הקומיקס שנכתב על ידי הקוראים. הקוראים שולחים את משפטי הבועות לקומיקס.(כבר לא בעיתון)
 • ארתור ובלו: כמעט בכל עיתון מופיע קומיקס המספר על עלילות ארתור, בלו וחבריו.
 • עושים צחוק: מדור הבדיחות של העיתון. הבדיחות נשלחות על ידי הקוראים.
 • הכו את המומחה: במדור זה מופיעות שאלות בתחומי החיים השונים המעניינים את הילדים שנשלחו למומחה בעוד שהוא מנסה לענות עליהן.
 • כתוב בכוכבים: מדור אסטרולוגית מזלות לילדים.(כבר לא בעיתון)
 • שלוש ארבע לעבודה: חידות, סודוקו וזהו את המפורסם. השולחים עם תשובות נכונות זוכים בפרסים.
 • בוחן עצמי: שאלות כאשר שמחברים את הנקודות יוצא מן תיאור עליך. את המדור כותבת מאיה בניטה.
 • קומי קומיקס: במדור ניתן מדריך לציור דמות ציור והנכונים זוכים בובות אנגרי בירדס (מאז גיליון 901). את המדור כותב דובי קייך.
 • העולם של מוגובי: מדור פרסום לעולם של מוגובי.את המדור כותב "מוגו-הוק".המדור מדבר על חייו של הילד שכאילו כותב את המדור ועל מה שקורה בעולם, פורסם בעבר.
 • מושון: קומיקס הומוריסטי שפורסם בעבר.
 • לא שפוי: מדור הומור.(כבר לא בעיתון)
 • קומיקס של אורי פינק: כולל קומיקס דו-עמודי הומוריסטי מאת אורי פינק, בדרך כלל סופר שלומפר, זבנגלה או סיפורי גוגי וכן קומיקס בהמשכים עם עלילה יותר מורכבת (כגון שרברב הזמן ושלהבת והגולם).
 • עצה אישית: פסיכולוג שעוזר ונותן עצות לילדים בעת צרה.
 • מדור המתיחות של תומאס: כל שבוע תומאס מתקשר למקום אחר פעם אחת לחוף הים פעם אחת לחנות ספרים פעם אחת לאולם הופעות ובעזרת שיחת הטלפון המצחיקה מותח אותם

כותבים בעיתון

עורך העיתון עד שנת 2014 היה אלון צרפתי. מ-2014 ממלאת את מקומו שירי ברייט. בעיתון כותבים גם כתבי נוער המשמשים ככתבי מעריב לנוער, וכן כותבים מבוגרים. לעיתים מתפרסם מדור חד-פעמי של ילד שנבחר ממערכת העיתון. להלן רשימת כותבי מדורים:

 • דובי קייך: מאייר.
 • מאיה בניטה: כתבת לשעבר.
 • דנה שמש: כתבת ראשית.
 • עמיר דומיניץ: כותב המדור "הכה את המומחה".
 • זהר איוניר: אסטרולוג, כותב המדור כתוב בכוכבים.

מועצת החכמים

מועצת החכמים היא קבוצת ילדים שמשפיעה על העיתון בדרכים שונות. כדי להצטרף למועצת החכמים צריך להיות מעל גיל 7 ולשלוח את הפרטים הבאים: שם, שם משפחה, גיל, עיר, תמונה שלך ואישור מההורים. כיום המועצה מונה כ-25 ילדים. את מועצת החכמים ניתן למצוא ב"אתר" העיתון, שהוא למעשה נמצא בתוך האתר דף הבית הראשון שלי.

Time Out תל אביב

Time Out תל אביב הוא שבועון לענייני תרבות, בידור ופנאי היוצא לאור בתל אביב, על פי זיכיון מרשת המגזינים "Time Out". העורך הראשי הוא יובל סיגלר והעורך הוא ירון טן-ברינק. השבועון החל לצאת לאור בשנת 2002, והוא מופץ בגוש דן.

השבועון יוצא לאור על ידי חברת "טיים אאוט מגזין (ישראל) בע"מ" שנוסדה על ידי חברת "יובל סיגלר תקשורת בע"מ" שבבעלותו של יובל סיגלר. בשנת 2008 רכשה חברת סטימצקי חלק מהבעלות בחברת "טיים אאוט מגזין (ישראל) בע"מ".העורכת הראשונה של השבועון הייתה רונית הבר. בשנים 2008-2005 החליף אותה אמיר בן-דוד, ובשנת 2008 נכנס לתפקיד איתי ולדמן. בשנת 2014 החליפה אותו סגנית העורך, עדי עוז, אותה החליף אלכס פולונסקי לאחר שמונתה לעורכת המגזין "את" בידי חברת "יובל סיגלר תקשורת בע"מ". את פולונסקי החליפה בינואר 2017 נוף נתנזון.

בשבועון כתבות הסוקרות אירועים בתחומי התרבות, הבידור והפנאי בתל אביב, ביקורת מסעדות, מדורי אופנה, עיצוב, טור אישי שבועי של עוזי וייל, חדשות עירוניות, חדשות אוכל ועוד.

אוי קלט

אוי קלט (בהונגרית - "Új Kelet", פירושו: "מזרח חדש") הוא עיתון ישראלי בשפה ההונגרית, המשכו של עתון יהודי ציוני שהופיע בעבר בשפה ההונגרית בטרנסילבניה, רומניה. העיתון הוא כתב העת הישראלי הוותיק ביותר.

אפוק טיימס

אפוק טיימס (באנגלית: Epoch Times; בסינית מפושטת: 大纪元; בפין-יין: Dàjìyuán) הוא חלק מגוף תקשורת בינלאומי, Epoch Media Group. הקבוצה מוציאה לאור מאמרים בדפוס ובאינטרנט בכשלושים וחמש מדינות ובעשרים שפות (לרבות בעברית). המגזין מגדיר עצמו כ"מגזין מרחיב דעת ומעורר מחשבה" הפועל למען "עיתונות חופשית ונקייה"; מטרתו "לעודד את הצד האנושי הטוב", ונמצא בבעלות מלאה של עמותת אפוק מדיה ישראל ע"ר המקדמת עיתונות חופשית בישראל.

בישראל "אפוק טיימס" יוצא כמגזין. הוא יוצא לאור על ידי עמותת "אפוק מדיה ישראל". עורך המגזין בישראל הוא איל לוינטר.

משימתה של הקבוצה היא "לתת לאנשים מסביב לעולם קול עצמאי שניתן לסמוך עליו, התורם בצורה חיובית למהלך חייהם לטווח הארוך".[דרוש מקור]

במחנה

במחנה היה השבועון של צה"ל, שהופץ לחיילי וקציני צה"ל בשירות חובה ובשירות קבע. במחנה שימש כעיתון הרשמי של צה"ל ונחשב לשבועון הוותיק בישראל. בדצמבר 2016 נסגרה מערכת העיתון המוכרת, והעיתון החל להיות מופץ לראשונה כירחון דגיטלי תחת מדור "במחנה" בדוברות אכ"א.

בשבע

בשבע הוא שבועון דתי-לאומי המופץ חינם, בעריכת עמנואל שילה, שיוצא לאור החל מ-19 ביולי 2002.

גיורא רוטמן

גיורא רוטמן (נולד ב-27 באוגוסט 1947) הוא קומיקסאי, מאייר ואדריכל ישראלי.

רוטמן נולד בתל אביב בשנת 1947. אביו, יוסף רוטמן, היה צייר וגרפיקאי. כבר בילדותו החל רוטמן לצייר ויצירותיו הראשונות פורסמו בהיותו בן חמש בעיתון "דבר לילדים". בנעוריו הושפע רוטמן מסיפורים אודות "המערב הפרוע", כפי שהשתקף ביצירותיהם של קארל מאי ופנימור קופר ומסיפורי ההרפתקאות של ז'ול ורן, ליאון יוריס ואדגר רייס ביראוז וכן מקומיקס אמריקאי.

בשנת 1970, לאחר שרותו הצבאי, נרשם ללימודי אדריכלות בטכניון. באותה שנה פרסם את סיפור הקומיקס הראשון שלו בשבועון "הארץ שלנו". הוא המשיך ליצור עבור עיתון זה במשך של כ-10 שנים וצייר סיפורי קומיקס שחיבר פנחס שדה בשם העט יריב אמציה, כמו גם יצירות עצמאיות. מאוחר יותר יצר רוטמן כמה יצירות משותפות עם דב זליגמן, ביניהן "יוסקה מאיור", סיפור קומיקס בן 86 פרקים, שהוא סיפור הקומיקס הארוך ביותר שפורסם בעיתון ישראלי, או "אבירי הכותל המערבי". יצירות הקומיקס שיצר אופיינו בסגנון ריאליסטי, והתבססו על תחקיר ויזואלי והיסטורי. במחצית שנות ה-70 של המאה ה-20 עבר ליצור קומיקס באופן עצמאי ויצר סדרות כגון "הרוח מחירבת אל ג'ת" (סיפור על רקע תקופת "השומר"), "מסתורי האמזונס", "הפיראט" ועוד. בנוסף, אייר רוטמן ספרים שונים ביניהם רבים מסדרת ספרי "חסמבה", עבור הוצאת שלגי, יותר מכל מאייר אחר. בשנות ה-80 של המאה ה-20 פרסם רוטמן מספר סיפורי קומיקס בעיתון "מעריב לילדים" וביניהם "משעול הפרטיזנים", המתרחש על רקע תקופת מלחמת העולם השנייה, ו"בעמק הקדום".

עד לשנת 2007 היה רוטמן שותף במשרד אדריכלים "גיורא רוטמן ומשה רז אדריכלים ובוני ערים" ומשנת 2007 הוא עובד במשרד עצמאי בתל אביב-יפו.

דבר השבוע

דְּבַר השבוע היה שבועון חדשות מצולם מבית ההוצאה לאור של העיתון "דבר", שיצא לאור באופן סדיר משנת 1946 ועד לשנת 1996.

הזמן הירוק

הזמן הירוק הוא שבועון העוסק בעולם הקיבוצים השייך לחברת "כנס מדיה".

העיר

"העיר" היה מקומון תל אביבי של רשת שוקן, שיצא לאור אחת לשבוע. ביום חמישי צורף לעיתון "הארץ", המופץ למנויי העיתון באזור תל אביב, וביום שישי הופץ לחנויות. תפוצתו בשיאה הייתה 115,000 עותקים. ב-16 בדצמבר 2010 מוזג "העיר" לתוך מוספו "עכבר העיר". באוגוסט 2017 החליטה קבוצת "הארץ" להפסיק את הדפסת "עכבר העיר".

הפועל הצעיר (עיתון)

הפועל הצעיר היה עיתון שנוסד על ידי מפלגת הפועל הצעיר בשנת 1907. עורכו הראשון של העיתון (עד שנת 1922) היה יוסף אהרונוביץ' ולאחר מכן יצחק לופבן. על-אף שיצא במסגרת מפלגתית, היה העיתון "רך" מבחינה אידאולוגית ולא דוגמטי וכופה את האידאולוגיה על התכנים. בראשיתו ראה "הפועל הצעיר" את טיפוח הספרות העברית כאחת ממטרותיו ובין הסופרים שפרסמו בו מפרי עטם נמנו ש"י עגנון, ר' בנימין, אז"ר, אברהם שמואל שטיין (א"ש שטיין), דוד שמעוני (שמעונוביץ'), יצחק וילקנסקי ומשה סמילנסקי, אשר ברש ויוסף חיים ברנר (שהיה, באופן יוצא דופן, גם חבר מערכת העיתון המתחרה, האחדות, של פועלי ציון).

עם האיחוד בין מפלגת אחדות העבודה ומפלגת הפועל הצעיר בשנת 1930 והקמת המפלגה המאוחדת מפא"י, הפך העיתון, שיצא במתכונת שבועית, להיות הבטאון הרשמי של מפא"י ביישוב ובשנות המדינה הראשונות. למרות היותו עיתון רשמי של המפלגה הובעו בו, בעידודו של עורכו לופבן, דעות אופוזיציוניות לקו המרכזי של המפלגה. בעיתון התפרסמו מאמרים מאת אנשי ברית שלום וכותבים אחרים שניגחו את הקו המרכזי האקטיביסטי של מפא"י ואת ראשיה.

בבואו לסכם 40 שנות הופעת "הפועל הצעיר" כתב לופבן, עורכו:

העיתון נסגר בשנת 1970.

ידיעות תקשורת

ידיעות תקשורת הוא המו"ל של המקומונים של קבוצת "ידיעות אחרונות".

כל העיר

כל העיר הוא מקומון ירושלמי שראה אור לראשונה ב-1979. המקומון היה הראשון מרשת שוקן, שהייתה לרשת המקומונים הראשונה בישראל.

לאשה

לאִשה הוא שבועון ישראלי בהוצאת "קבוצת ידיעות אחרונות", הפונה לקהל נשי. הוא המגזין הנפוץ ביותר בישראל, ובשנת 2017 הגיע שיעור החשיפה שלו ל-5.4%.

בין השנים 1999–2014 הייתה אורנה ננר העורכת הראשית של המגזין. נכון לשנת 2014 העורכת הראשית שלו היא קרינה שטוטלנד, והעורכת האחראית שלו היא מרים נופך-מוזס.

מקור ראשון

מקור ראשון הוא שבועון ישראלי שנוסד ב-1997. מאז 2014 נמצא בבעלות קבוצת ישראל היום.

עורכו הראשי של העיתון הוא חגי סגל.

משפחה (שבועון)

משפחה - השבועון לבית היהודי הוא שבועון חרדי היוצא לאור מאז טבת תשמ"ח.

נובוסטי נדלי

נוֹבוֹסְטִי נֶדֶלִי (ברוסית: Новости Недели, מילולית: "חדשות השבוע") הוא שבועון ישראלי הפונה לקהל יוצאי חבר העמים. זהו המגזין הוותיק ביותר בשפה הרוסית בישראל.

פנאי פלוס

פנאי פלוס הוא שבועון ישראלי, הסוקר את עולם הבידור והטלוויזיה בישראל ובעולם.

צומת השרון (מקומון)

צומת השרון הוא מקומון שיוצא לאור באזור השרון, בשלוש מהדורות: "צומת השרון הרצליה", "צומת השרון כפר סבא" ו"צומת השרון רעננה".

שעה טובה

שעה טובה הוא שבועון חרדי המזוהה עם הימין.

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.