מעריב אונליין

מעריב אונליין הוא אתר חדשות ישראלי, המופעל על ידי הג'רוזלם פוסט שבשליטת אלי עזור. באתר מתפרסמים סיקורי חדשות, לצד כתבות מערכת וטורי דעה של עיתונאים בישראל, בהם: בן כספית, קלמן ליבסקינד, ליאור דיין, הילה קורח. עורך האתר הוא מאיר בר און.

מעריב אונליין
Maariv Online Logo
סוג אתר חדשות
תאריך ההקמה 2015
www.maariv.co.il

היסטוריה

בשנת 2014, לאחר המשבר שפקד את עיתון מעריב[דרושה הבהרה], פעל האתר תחת המותג דה-פוסט מבית הג'רוזלם פוסט. לאחר איחודם של שבועון האקטואליה "מעריב סופהשבוע" והעיתון "מעריב" שינה האתר את שמו והחל לפרסם את תכניו תחת המותג מעריב.

האתר פועל בשם המתחם "www.maariv.co.il" בעקבות הכרעת השופט דוד מינץ, בבית המשפט המחוזי בירושלים ביוני 2014. זאת לאחר דרישתו של העיתון ישראל היום להפעיל את אתר nrg, תחת שם זה.

תוכני האתר

TMI

האתר מפעיל את אתר חדשות הרכילות והסלבס "TMI" המכיל בתוכו פינות שונות כגון OMG, WTF, Bling, Style, The Lounge.

באוגוסט 2017 פורסם באייס כי האתר לוקה בחוסר רגישות עקב פרסום לפיו הדוגמנית שלומית מלכה היא הנפצעת בתאונת הקורקינט, לפני קבלת אישור רשמי ממשפחתה, לצד המשפט "היא פונתה לאיכילוב שם תפגוש את השחקנית לוסי דובינצ'יק". בהמשך הסיר האתר את שמה.[1]

שיתופי פעולה

לצד החומר המקורי שכותבים ומפיקים עובדי האתר, מעריב אונליין משתף פעולה עם האתרים האחרים בקבוצת ג'רוזלם פוסט ומשלב בתכניו גם את תוכני הספורט של אתר ספורט1 ותכני הרדיו של התחנות 103FM ו־99FM.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ "TMI ועיתונאים לא התאפקו - וחשפו שמה של שלומית מלכה". Ice (בעברית). בדיקה אחרונה ב-24 בדצמבר 2017.
איריס ז'ורלט

איריס ז'ורלט (נולדה ב־2 בספטמבר 1965) היא סופרת, עיתונאית ובעלת טור ישראלית.

אמנון אברמוביץ'

אמנון אַבְּרָמוֹבִיץ' (נולד ב-15 בספטמבר 1951) הוא עיתונאי ופרשן מדיני ישראלי. משמש כפרשן הפוליטי של חברת החדשות המשדרת בערוץ 12.

באתי אליך

באתי אליך הוא סינגל שישי מתוך האלבום ניסים שקופים של הזמרת-יוצרת הישראלית ריטה, שיצא לאור ב-2 ביוני 2019.

דנה ויס

דנה ויס (נולדה ב-4 במאי 1969) היא עיתונאית, משפטנית ומגישת טלוויזיה ישראלית. הפרשנית המדינית ומגישת חדשות סוף השבוע בחברת החדשות. בעבר הגישה את התוכנית "פגוש את העיתונות".

יואב סגלוביץ'

יואב סגלוביץ' (נולד ב-23 באפריל 1959, ט"ו בניסן ה'תשי"ט) הוא חבר הכנסת מטעם מפלגת יש עתיד, בסיעת כחול לבן. בעברו היה ניצב במשטרה, שכיהן כמפקד אגף החקירות והמודיעין מינואר 2009 עד אוגוסט 2013. הקים את יחידת המשטרה להב 433 – היחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן.

יוסי מלמן

יוסי מלמן (נולד ב-27 בדצמבר 1950) הוא עיתונאי ישראלי, פרשן צבאי זוכה פרס סוקולוב לתקשורת הכתובה לשנת 2009‏. היה פרשן צבאי לענייני מודיעין בעיתונים "הארץ", "מעריב השבוע" ו"מעריב סופהשבוע".

יצחק ספורטא

יצחק (איציק) ספורטא (נולד ב-12 באפריל 1957) הוא מרצה בכיר בפקולטה לניהול שבאוניברסיטת תל אביב ופעיל חברתי סוציאל-דמוקרט.

ישראל באירוויזיון 1998

ישראל באירוויזיון 1998 השתתפה עם השיר דיווה בביצוע של דנה אינטרנשיונל שהתקיים בעיר ברמינגהאם במדינת בריטניה.

כביש 12

כביש 12 הוא כביש בדרום הנגב המקיף מכיוון מערב וצפון את הרי אילת ומחבר את אילת עם כביש 10 ועם כביש 40 המובילים אל מרכז הארץ. אורכו של הכביש 71 ק"מ.

כביש 12 מוגדר ככביש ארצי, אך על-פי תוכנית משרד התחבורה לעדכון המספור של רבים מכבישי ישראל שעליה פורסם בסוף שנת 2018 – הכביש צפוי לרדת בהיררכיית כבישי ישראל לדרגת כביש אזורי ולהיקרא כביש 112. על פי תוכניות משרד התחבורה, שינוי מספרי הכבישים בשלטי הדרכים השונים צפוי להתרחש בתוך שנתיים (עד סוף שנת 2020).

מזמן

מזמן הוא סינגל שני מתוך האלבום ניסים שקופים של הזמרת-יוצרת הישראלית ריטה, שיצא לאור ב-3 באוגוסט 2017.

מעריב השבוע

מעריב השבוע הוא עיתון אקטואליה ישראלי יומי. בראשיתו הוקם כשבועון סוף שבוע בלבד בשם "סופהשבוע". במאי 2014, לאחר איחוד העיתון עם "מעריב" הוא הפך לעיתון יומי ומותג מחדש בשם "מעריב השבוע", לו מהדורה חינמית מקוצרת בשם מעריב הבוקר, ומהדורת סוף שבוע בשם "מעריב סופהשבוע". עורכי העיתון הם דורון כהן וגולן בר יוסף.

מרב מיכאלי

מרב מיכאלי (נולדה ב-24 בנובמבר 1966) היא חברת כנסת מטעם מפלגת העבודה; טרם בחירתה לכנסת, הייתה עיתונאית, מנחת טלוויזיה ושדרנית רדיו.

מרדכי צפורי

מרדכי (מוטק'ה) צפורי (בנקוביץ'-הנדין) (15 בספטמבר 1924 - 29 במאי 2017) היה חבר הכנסת מטעם סיעת הליכוד. כיהן כשר התקשורת וסגן שר הביטחון בממשלות ישראל. לפני כן שרת כקצין בצה"ל והגיע לדרגת תת-אלוף.

נטע ברזילי

נטע ברזילי (ידועה בשמה הפרטי: נטע; נולדה ב-22 בינואר 1993), היא זמרת, מוזיקאית ותקליטנית ישראלית. זכתה בעונה החמישית של הכוכב הבא לאירוויזיון, אשר הוביל אותה לניצחון באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" כאשר ייצגה את ישראל, בזכייה הרביעית בתולדות ישראל בתחרות.

נילי דרוקר

נילי דרוקר (15 במאי 1968 - 13 באפריל 2017) הייתה מלכת היופי של ישראל לשנת 1986.

פרויקט הכניסה לעיר

הכניסה לעיר (קריית אריאל שרון, רובע מבוא העיר) הוא כינוי לפרויקט הקמת רובע עסקים חדש באזור הכניסה המערבית לירושלים. התוכניות לאזור כוללות הקמת מגדלי משרדים, מגורים ועסקים ויצירת מרכז תחבורתי גדול שיחבר את התחנה המרכזית ירושלים, תחנת הרכבת בנייני האומה, תחנות הרכבת הקלה בירושלים וחניונים תת-קרקעיים גדולים. מלבד מגדלי המשרדים, המלונאות והמגורים מתוכננת הרחבת מרכז הכנסים בנייני האומה והקמת בנייני קריית הממשלה המחוזית והיכל המשפט, אליו צפויים לעבור כל בתי המשפט בירושלים (מלבד העליון). במקום אמורים להתרכז גם כל אולפני תאגיד השידור הישראלי שיוקמו במתחם מבנה בית החולים שערי צדק הישן.

בסך הכל כולל הפרויקט הקמת כ-1,500,000 מטרים רבועים של שטח בנוי בתוך כ-300 דונם. שלושה רחובות חדשים מתוכננים להיסלל, לצד פיתוח מרחבים ציבוריים גדולים להולכי רגל בכל שטח הרובע.

הגוף המנהל את הפרויקט הוא חברת עדן - החברה לפיתוח כלכלי בירושלים, והניהול ההנדסי מופקד בידי חברת מוריה, שתיהן חברות עירוניות בשליטת העירייה.

רויטל סויד

רויטל סויד דהאן (נולדה ב-17 באוגוסט 1967) היא חברת הכנסת בסיעת העבודה-גשר. הייתה חברה בוועדה למינוי דיינים, בוועדת חוקה, חוק ומשפט ובוועדת הפנים והגנת הסביבה. עמדה בראש קבוצת הידידות הפרלמנטרית ישראל-ספרד. בעברה, עורכת דין בתחום הפלילי.

רשת 13

רשת 13 (נקרא גם ערוץ 13) הוא ערוץ טלוויזיה מסחרי ישראלי בבעלות קבוצת RGE ורשת מדיה בע"מ. הערוץ הושק ב-1 בנובמבר 2017, עם פיצול ערוץ 2, לאחר שאותו הפעילה מ-4 בנובמבר 1993, יחד עם "קשת" ו"טלעד". לאחר המיזוג עם ערוץ עשר ב-2019, הערוץ משדר את תוכניות החדשות 13, שבעברה נקראה "חדשות 10".

ב-13 ביוני 2018 החל ערוץ עשר תהליך מיזוג עם הזכיינית רשת. אישור המיזוג הושלם ב-8 בנובמבר 2018, וב-16 בינואר 2019 החל המיזוג בערוץ 13 (לפני עלייתו כונה זמנית בתקשורת בשם "ערוץ רשת-עשר"). הסלוגן החדש שמלווה את השקת הערוץ הוא "הכול מתחבר".

בין התוכניות הבולטות של הערוץ ניתן למנות את "המירוץ למיליון", "האח הגדול", "אורלי וגיא", "הישרדות", "המקור", "גב האומה", "מהפכה במטבח", "משחקי השף" ו"העולם הבוקר" ו"שנות ה-80".

תחנת הרכבת לוד

תחנת הרכבת לוד היא תחנת נוסעים ומשא של רכבת ישראל המשרתת את העיר לוד ואת המושבים הסמוכים. בצמוד אל התחנה נמצאים משרדי הנהלת רכבת ישראל.

התחנה מהווה צומת רכבות חשוב, אליו מגיעות מסילות מנהריה, מאשקלון, מבאר שבע, מראש העין ומירושלים.

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.