מיכאל פירון

מיכאל "מייק" פירון (5 באפריל 1923 - 30 ביוני 2008) היה עורך דין ישראלי, מייסד משרד "מ. פירון ושות'". כיהן כיושב ראש דירקטוריון התעשייה האווירית לישראל.

ביוגרפיה

פירון למד בבית הספר התיכוני למסחר. ב-1947 סיים לימודי משפטים במסגרת לימודי קורס ערב של המנדט הבריטי. במלחמת העצמאות לחם במסגרת "המחלקה הירושלמית" של הפלמ"ח.

הוא עבד במשרד עורכי הדין עורכי הדין סלו וולף, ב-1950 הצטרף כשותף זוטר למשרדו של יעקב שמשון שפירא. לאחר מינויו של שפירא ב-1966 לשר המשפטים נהיה לשותף הבכיר במשרד. בשנים 1965–1976 כיהן כיושב ראש מועצת המנהלים של התעשייה האווירית.

פירון היה יועץ משפטי ופעיל במפא"י ולאחר מכן במפלגת העבודה. הוא עמד בראש אגודת את"א - אזרחים תומכי אשכול, שסייעה בבחירתו של לוי אשכול לראשות הממשלה, וב-1981 הקים יחד עם שמואל פרנקל את אגודת "אלף - אזרחים למען פרס", לתמיכה בשמעון פרס בהתמודדות הפנימית במפלגת העבודה מול יצחק רבין ולקראת הבחירות לכנסת העשירית.[1]

ב-2007 הוענק לו אות יקיר לשכת עורכי הדין. פירון היה אספן בולט של יצירות אמנות ישראלית.[2]

ב-1964 הורשע פירון בעבירת תנועה ופציעת נהג אחר ונידון לחודש מאסר בפועל, קנס ושלילת רישיון נהיגה לשנה.[3]

פירון היה נשוי בשנית לזהבה ואב לשלושה. בנו עו"ד צבי פירון מכהן כשותף המנהל במשרד מ. פירון ושתי בנות: עורכת הדין ריבי פירון-אירני ויזמת ההיי-טק רוני רוס.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ משה מייזליס, אל"ף הגיע לת"ו (הסוף), מעריב, 2 באוקטובר 1981
  2. ^ אוסף פירון, סיפור של אספנות ישראלית, טיים אאוט תל אביב
  3. ^ מאסר חודש־ ו‭2500‬ ל"י קנס לעו"ד על עבירת תנועה, הצופה, 6 במאי 1964
התעשייה האווירית לישראל

התעשייה האווירית לישראל בע"מ, או בקיצור: התעשייה האווירית, בראשי תיבות: תע"א (באנגלית: Israel Aerospace Industries; בראשי תיבות: IAI) היא חברה ממשלתית ישראלית אשר מפתחת ומייצרת בעיקר מוצרים תעופתיים, מערכות חלל, מערכות ביטחוניות וצבאיות, ומוצרי אלקטרוניקה. התעשייה האווירית היא החברה הגדולה בישראל בתחום תעשיית המטוסים והחלל. משרדיה ומתקניה של התעשייה האווירית נמצאים בחלקו המזרחי של נמל התעופה בן-גוריון על פני שטח של כ-2,000 דונם. בנוסף, קיימים מפעלים ביהוד, באשדוד, בבאר יעקב, בבאר שבע, בשדה התעופה עטרות וברמת הגולן. נכון לשנת 2016 מועסקים בחברה כ-15,000 עובדים, רובם מהנדסים, הנדסאים וטכנאים, בנוסף מועסקים עוד כ-3,400 עובדים מקומיים בחברות קשורות וחברות בת ברחבי העולם.

בסוף 2017 דווחה החברה על התקשרויות בהיקף שיא בעסקאות עם לקוחות, בסך של כ-4.5 מיליארד דולר מתחילת שנת 2017, וגידול בצבר ההזמנות לסך של 10.8 מיליארד דולר. אגרות החוב של החברה נסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

פירון (פירושונים)

האם התכוונתם ל...

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.