מיכאל טוכפלד

מיכאל טוכפלד (נולד ב-1952) הוא עיתונאי ושדרן רדיו וטלוויזיה.

מיכאל טוכפלד
טוכפלד ב-2008
לידה 1952 (בן 67 בערך)
מדינה ישראל  ישראל

ביוגרפיה

טוכפלד לימד אנגלית בישיבת בני עקיבא נחלים. את דרכו העיתונאית בתוכנית "יומן מורשת" ברשת א' של קול ישראל. בהמשך עבד במשך כשבע-עשרה שנים ברשת ב של קול ישראל כמגיש, עורך, כתב בכנסת וכתב לענייני משפט ודתות. במקביל היה בעל טור פרשנות פוליטית בעיתון מקור ראשון תחת שם העט "אבי אמיתי" ובנוסף לכך גם בעל טור ראיונות פוליטי קבוע בשמו האמיתי[1].

מאז הקמתו של ערוץ הכנסת ב-2004 ועד 2009 שימש בו כמגיש תוכניות, בעיקר אולפן פתוח ששודרה מדי יום חול בשעה 14:00 וכן את המהדורה המרכזית. בשנת 2011 עמד בראש מחלקת החדשות ברדיו קול חי במשך שבעה חודשים[2]. מגיש תוכנית שבועית ברדיו גלי ישראל ומפרסם כתבות בעיתון מקור ראשון.

טוכפלד מתגורר בגבעתיים, נשוי לדבורה ואב לארבעה: מתי טוכפלד, הכתב הפוליטי של ישראל היום; הרב איתי טוכפלד, ר"מ עתודאים במרכז האקדמי לב ירושלים; אריאל טוכפלד, מהנדס תעשייה וניהול ויהונתן טוכפלד, מבעלי משרד הפרסום "42".

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ "זהות כפולה", 1 ביולי 1998, "העין השביעית", בו מצוטטת אמנם גם הכחשה לזהות בין "אבי אמיתי" למיכאל טוכפלד
  2. ^ "מינוי חדש ב'רדיו קול חי': העיתונאי מיכאל טוכפלד יהיה ראש מחלקת חדשות", 10 באפריל 2011, באתר אייס
אבי בניהו

אָבִי בְּנָיָהוּ (נולד ב-12 באוקטובר 1959) הוא איש תקשורת ישראלי, בעבר דובר צה"ל בדרגת תת-אלוף, מפקד גלי צה"ל, יועץ התקשורת לראש הממשלה ולשר הביטחון, עיתונאי ופרשן.

אביחי רונצקי

הרב אביחי (אבי) ניסן רונצקי (י"ד בתשרי ה'תשי"ב, 14 באוקטובר 1951 – ט"ז בניסן ה'תשע"ח, 1 באפריל 2018) היה רב ציוני דתי, הרב הצבאי הראשי החמישי של צה"ל (בשנים 2006–2010), קצין בדרגת תת-אלוף וראש ישיבת איתמר.

אלי כהן (שר הכלכלה והתעשייה)

אליהו (אלי) כהן (נולד ב-3 באוקטובר 1972, כ"ה בתשרי ה'תשל"ג) הוא שר הכלכלה והתעשייה, חבר הקבינט הביטחוני-מדיני וחבר הכנסת מטעם מפלגת "הליכוד". בעבר שימש כיושב ראש ועדת הרפורמות. רואה חשבון במקצועו, וכיהן בתפקידים בכירים במגזר העסקי.

דוד ביטן

דוד ביטן (נולד ב-8 באפריל 1960, י"א בניסן ה'תש"כ) הוא חבר הכנסת מטעם מפלגת הליכוד. בשנים 2016–2017 שימש כיו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד. בעבר היה יו"ר סניף הליכוד בראשון לציון וחבר מועצת העירייה מטעמו.

טלי חרותי-סובר

טלי חרותי-סובר היא עיתונאית ישראלית ומרצה מן החוץ בנושא שוק העבודה בישראל במחלקה לניהול באוניברסיטת בן-גוריון.

יאיר לפיד

יאיר לפיד (נולד ב-5 בנובמבר 1963, י"ח בחשוון ה'תשכ"ד) הוא חבר הכנסת מטעם "כחול לבן", מייסד ויושב-ראש מפלגת "יש עתיד". כיהן כשר האוצר בממשלת ישראל השלושים ושלוש. סופר, בעל טור, תסריטאי, שחקן, מחזאי, פזמונאי ומנחה טלוויזיה לשעבר.

יחסי וייטנאם–ישראל

בין מדינת ישראל לרפובליקה הסוציאליסטית של וייטנאם שוררים יחסים דיפלומטיים מלאים נכון לשנת 2018. הקשרים הדיפלומטיים בין שתי המדינות מוסדו לראשונה ב-12 ביולי 1993. כיום יש לישראל שגרירות בהאנוי, ולוייטנאם שגרירות בתל אביב.

שגריר ישראל בווייטנאם (מאז 2017) הוא נדב אשכר.

יחסי ישראל–פרו

יחסי ישראל–פרו הם הקשרים הדיפלומטיים ויחסי החוץ שבין מדינת ישראל לפרו. לישראל יש שגרירות בלימה, ולפרו יש שגרירות בהרצליה.

יפתח רון-טל

יפתח רון-טל (נולד ב-15 באפריל 1956) הוא אלוף לשעבר בצה"ל, בתפקידו האחרון כיהן כמפקד זרוע היבשה. כיהן כיו"ר הדירקטוריון של חברת נמלי ישראל, ומספטמבר 2010 מכהן כיו"ר דירקטוריון חברת החשמל.

יצחק לוי

הרב יצחק לוי (נולד ב-6 ביוני 1947) הוא איש ציבור ישראלי, היה יושב-ראש המפד"ל, חבר הכנסת ושר מטעמה וחבר הכנסת מטעם האיחוד הלאומי.

ישיבת בני עקיבא נתיב מאיר

ישיבת בני עקיבא נתיב מאיר היא ישיבה תיכונית בירושלים. נקראת גם תיכון עירוני ד' ע"ש לואיס ואטה שיף של עיריית ירושלים. משתייכת למרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא.

מרדי גרא

מרדי גרא (בצרפתית: Mardi Gras, יום שלישי השמן) הוא חג שמקורו במסורת הנוצרית, הנחוג ביישובים נוצריים רבים בעולם, כחלק מחגיגות הקרנבל.

ישנם מקומות בהם הפך חג המרדי גרא מחג דתי לפסטיבל תרבותי חילוני, הכולל מצעדי רחוב מלאי שמחת חיים. כך למשל בעיר ניו אורלינס שבארצות הברית, שם נחוג החג זה כ-250 שנה, והפך לאחד מאירועי התרבות הייצוגיים של העיר. גם בעיר סידני שבאוסטרליה נחוג המרדי גרא כפסטיבל רחוב ואירוע תרבותי, ללא קשר לדת.

מרקו רוביו

מרקו אנטוניו רוביו (באנגלית: Marco Antonio Rubio; נולד ב-28 במאי 1971) הוא פוליטיקאי אמריקאי, חבר המפלגה הרפובליקנית, המכהן כסנאטור מטעם מדינת פלורידה, מאז ינואר 2011.

מתי טוכפלד

מתניה חיים (מתי) טוכפלד (נולד בי"ז באב ה'תשל"ז, 1 באוגוסט 1977) הוא עיתונאי ישראלי. הכתב הפוליטי של עיתון ישראל היום. חסיד חב"ד מהפלג המשיחי.

קוקה-קולה

קוקה-קולה הוא משקה קולה פופולרי המיוצר ונמכר ברחבי העולם על ידי חברת קוקה-קולה וזכייניות שלה. משקאות קולה דומים מיוצרים ונמכרים על ידי חברות מתחרות, אך משקה הקוקה-קולה הוא הפופולרי ביותר. המטה הבינלאומי של החברה אשר התאגדה בשנת 1893, נמצא באטלנטה, ג'ורג'יה שבארצות הברית.

קוראסאו

קוראסאו (בהולנדית: Curação) היא קבוצת איים בדרום הים הקריבי לחופי ונצואלה, הכוללת את האי הראשי קוראסאו ואת קליין קוראסאו, אי קטן ובלתי מיושב. האי הראשי הוא הרחב ובעל מספר התושבים הגדול ביותר משלושת "איי ABC" (ארובה, בונייר וקוראסאו). בירת האי, וילמסטאד, נקראת על שמו של וילם מאורנג', מייסד בית המלוכה ההולנדי.

עד אוקטובר 2010, עת זכו למעמד של "אזור אוטונומי" מממלכת ארצות השפלה, האיים היוו חלק מהאנטילים ההולנדיים.

רשת ב'

רשת ב' (כונתה בתחילה גם "גל ב'" או "הגל הקל") הייתה תחנת רדיו ישראלית במסגרת שידורי קול ישראל של רשות השידור, אשר שידרה בעיקר תוכניות אקטואליה. התחנה התחדשה במסגרת תאגיד השידור הישראלי ב-15 במאי 2017 בשם כאן רשת ב'.

שי בזק

שי בזק (נולד בשנת 1968) הוא דיפלומט, איש תקשורת ואיש עסקים ישראלי. יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו וקונסול ישראל לשעבר בפלורידה, בפוארטו ריקו ובבוסטון.

משנת 2015 משמש כראש משלחת קק"ל בלונדון.

שי ניצן

שי ניצן (נולד ב-29 בנובמבר 1959) הוא משפטן ישראלי המכהן כפרקליט המדינה החל מ-16 בדצמבר 2013. קודם למינויו שימש משנה ליועץ המשפטי לממשלה לתפקידים מיוחדים ומשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים.

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.