לוס פינוס

לוס פינוסספרדית: Los Pinos, בתרגום חופשי לעברית: "האורנים") הוא בית הארחה במרכז מקסיקו סיטי המשמש כמשכנו ומקום מגוריו של נשיא מקסיקו, מאז 1934, עת נחנך בידי הנשיא לאסרו קארדנאס. המונח 'לוס פינוס' מהווה גם מטונימיה לנשיא מקסיקו.

לוס פינוס
Los Pinos
החותם הרשמי של לוס פינוס
החותם הרשמי של לוס פינוס
מידע על המבנה
סוג ארמון נשיאותי
עיר מקסיקו סיטי
מדינה מקסיקו מקסיקו
התחלת הבנייה 1853
סיום הבנייה 1934
בעלים מדינת מקסיקו
קואורדינטות 19°24′56″N 99°11′29″W / 19.41555556°N 99.19138889°W
האתר הרשמי
(למפת מקסיקו סיטי רגילה)

היסטוריה

הארמון נבנה ב-1853 בסגנון האמנות האקלקטית, נרכש והיה למעונם הרשמי של נשיאי מקסיקו בשנת 1934. מאז היה הארמון בית ל-13 נשיאי מקסיקו ובני משפחותיהם במשך עשרות שנים. בשנת 2000 פתח הנשיא ויסנטה פוקס את הארמון לציבור הרחב ועבר להתגורר בווילה סמוכה[1].

עד שנת 1940, התגוררו ראשי המדינה של מקסיקו בטירת צ'פולטפק, במקום סמוך. בשנת 1934, נכנס הנשיא לזרו קרדנס לתפקידו וסירב לגור בטירת צ'פולטפק בטענה כי הטירה ראוותנית מדי ואינו רוצה בה כמעונו הרשמי. הוא הציע להקים בית קטן יותר בסמוך לטירה, גם הוא בפארק צ'פולטפק, בשם "Rancho La Hormiga". בהמשך שינה את שם המשכן ל"לוס פינוס".

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ הצצה למעונות של מנהיגי העולם, באתר mako
נשיא מקסיקו

נשיא המדינות המקסיקניות המאוחדות (בספרדית: Presidente de los Estados Unidos Mexicanos) או בקיצור נשיא מקסיקו הוא ראש המדינה והמשרה הפוליטית הרמה ביותר במקסיקו. על פי חוקת מקסיקו, נשיא מקסיקו הוא המנהל הבלעדי של ממשלת מקסיקו ושל הרשות המבצעת במדינה וכמו כן הוא גם המפקד העלין של הכוחות המזוינים של מקסיקו. נשיא מקסיקו הנוכחי הוא אנדרס מנואל לופס אוברדור, מאז דצמבר 2018.

סן חואן (יובל של הקולורדו)

נהר סן חואן (באנגלית: San Juan River) הוא יובל חשוב של נהר הקולורדו שבארצות הברית. אורכו 616 ק"מ, ושטח אגן הניקוז שלו 63,714 קמ"ר. אגן הניקוז משתרע על דרום-מערב מדינת קולורדו, צפון-מערב ניו מקסיקו, דרום-מזרח יוטה, ועל אזור קטן בצפון-מזרח אריזונה. ספיקת הנהר הממוצעת, כפי שנמדדה באזור היישוב בלף (Bluff) ביוטה. היא 62 מ"ק לשנייה. ב-10 בספטמבר 1927 נרשמה הספיקה הגבוהה ביותר אי פעם - 2,000 מ"ק לשנייה.

הנהר סן חואן נשפך לנהר הקולורדו באגם פאוול, מאגר מים גדול, כשבפועל מהווים הקילומטרים האחרונים של נהר הסן חואן חלק מאגם פאוול שנוצר על ידי סכר קניון גלן. חלק גדול מהנהר משתרע במחוז סן חואן בניו מקסיקו ובמחוז סן חואן ביוטה. לאחרון יש גבול משותף עם שלוש מדינות אחרות בארבע הפינות. הנהר סן חואן זורם כמה קילומטרים צפונית לנקודת ארבע הפינות.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.