כן נסע

כַּן נֶסַע הוא המכלול שתומך בגלגל של מטוס או מסוק בדחיפה, בהסעה, בהמראה או בנחיתה. למטוס יש בדרך כלל שלושה כני נסע.

Boeing-777-300 chassis
כן נסע של מטוס מסוג בואינג 777-300
Landing gear schematic
תרשים של כן נסע ראשי:
1. מפעיל המבצע את הקיפול
2. תומכה ננעלת
3. משכך
4. ציר הגלגל
5. הגלגל
6. גוף המטוס

מאפיינים

Undercarriage anim
אנימציה הממחישה את פעולת כן הנסע.

עד להופעת כני נסע מתקפלים לא הייתה הגדרה למכלול כני נסע כיוון שבמקומו היו מוטות קבועים אשר תפקידם היחיד היה לתמוך בגלגלים. עם הזמן הוספו תפקידים ותתי מערכות כגון בלימה, שיכוך וקיפול מה שהפך את המערכת למכלול של ממש.

תתי מערכות אופייניות

מעצורים

מאז מלחמת העולם הראשונה הותקנו במטוסים מערכות בלימה שתפקידן היה לעזור בבלימת והיגוי המטוס על הקרקע. מאז 1950 ברוב המטוסים מותקנת מערכת ABS שמטרתה למנוע נעילת גלגלים ומניעת החלקה, מה שהגדיל את הבטיחות בנחיתות והקטין את הסיכון להתפוצצות הגלגלים בהאטה. מעצורי הגלגלים אינם המערכת היחידה שעוצרת את המטוס בהגיעו לקרקע, ישנם גם מעצורי אוויר בכנפיים, היפוך דחף, מצנח בלימה, ורשתות או גומיות אשר עוצרים את המטוס, בייחוד במנחת קצר כמו נושאת מטוסים למשל.

שיכוך

כדי להחליש את המכה שמקבל כן הנסע בעת נגיעת הגלגלים בקרקע, מורכבים עליו משככי זעזועים, לרוב הידראוליים. המשככים מקטינים את הזעזוע שמועבר לגוף המטוס בנחיתה, מקטינים את התעייפות החומר בכני הנסע ובגוף המטוס, ומשפרים את הבטיחות במצבי חירום.

קיפול

כדי ליצור פרופיל אווירודינמי חלק ועל ידי כך להקטין גרר, כני הנסע מתקפלים לתוך גוף המטוס, ונפתחים לקראת נחיתה. כדי לאפשר זאת הותקנו מפעילים שתפקידם לבצע את התפעול ותומכות כדי לבצע נעילה של הכנים. בנוסף הותקנו פנלים מיוחדים שנפתחים בפתיחת הכנים ונסגרים לאחר קיפולם וזאת כדי לאפשר כיסוי מלא של הכנים.

מערכות חירום

בגלל החשיבות של פתיחה ונעילה תקינים של כני הנסע במקרה של תקיעה שלהם הותקנו מערכות חירום שתפקידן לעקוף את הפעולה הרגילה של הכנים בכוח תוך כדי שבירה באמצעים פירוטכניים או הזרמה של נוזל הידראולי ממערכת עזר.

תצורות הרכבה של כני נסע

US Navy 050215-N-7945K-027 An AV-8B Harrier II- prepares for landing over the flight deck aboard the amphibious assault ship USS Nassau (LHA 4)
מטוס הרייר לקראת נחיתה, שני כני הנסע הראשיים הם אף וזנב, כני הכנפיים מיועדים לייצוב ומניעת התהפכות. תצורת כנים זאת נבחרה בגלל המנוע הגדול תופס את כל מרכז המטוס ולא מאפשר הרכבת כני נסע ראשיים עם בסיס רחב דיו כדי לתמוך במטוס.

תצורה משולשת

התצורה המשולשת משתמשת בשלושה כני נסע. אשר מורכבים בשתי תצורות עיקריות:

תצורה משולשת עם כן זנב - זוהי תצורה קלאסית שהשתמשו בה במטוסי בוכנה ומטוסי סילון מוקדמים. שני כנים באזור הכנפיים, ואחד בזנב המטוס. תצורה זאת התאימה לצורת המטוסים בהם הכנפיים הורכבו בקדמת המטוס, כיום עושים שימוש בתצורה זאת בעיקר במסוקים. תצורה זאת נחשבת ליציבה מאוד שכן גלגל הזנב נשאר נמוך מה שמשאיר את מרכז הכובד של כלי הטיס נמוך. במטוסי בוכנה בתצורה זאת הייתה ראות מופחתת מלפנים. שהטייס היה רואה מלפנים על ידי הסטת האף, לכן ההסעה הייתה מתבצעת תוך כדי פניות בצורת זיגזג כדי לא לאבד קשר עין עם מה שקורה מלפנים. בנוסף בתצורה זאת אין יכולת ניהוג אלא רק עם בלמים.

תצורה משולשת עם כן אף - רוב המטוסים משתמשים בתצורה זאת, המאפשרת ניהוג בעזרת סיבוב הגלגל ולא רק בעזרת הבלמים, דבר החוסך את השחיקה המיותרת על המעצורים ומגדיל את הבטיחות. בנוסף בתצורה זאת יש ראות נוחה מלפנים.

תצורת ארבע כנים

תצורה מיוחדת המשלבת כן נוסף בזנב. בצוקית למשל גלגל הזנב מיועד למנוע פגיעה של סנפיר הזנב באדמה, במטוסים בהם אין מקום בגוף המטוס להרכבת כני נסע ראשיים עם בסיס רחב, בשל הימצאות מנוע גדול או תא פצצות גדול כני האף הזנב הופכים לכנים הראשיים וכני הכנפיים הם כני עזר המונעים התהפכות, כגון בהרייר ו-B-52 למשל.

צורת עיגון וקיפול

US Navy 050803-N-0295M-121 A T-2C Buckeye, assigned to the U.S. Naval Test Pilot School, folds-up its landing gear as it takes off for a training flight from Naval Air Station Patuxent River, Md
מטוס T-2 לאחר המראה. כני הנסע שלו מעוגנים ומתקפלים לתוך הכנפיים.

עיגון בתוך הכנף וקיפול לתוך הגוף - בשל העובדה שברוב מטוסי הקרב הכנפיים הורכבו בגחון המטוס הייתה אפשרות להרכיב את מנגנון העיגון והקיפול בתוך הכנף תוך כדי קיפול לתוך הגוף. זה אפשר בסיס רחב לכני הנסע מה שהגדיל את היציבות והפחית הסיכון לקריסת הכנים. צורת התקנה זאת פשוטה יחסית ואינה דורשת מנגנונים מורכבים כגון סיבוב הכנים כדי שיכנסו לתוך הגוף. צורת התקנה זאת מחייבת הקשחת הכנפיים מה שמגדיל את המשקל והגודל הכללי של הכנף.

עיגון בתוך הגוף וקיפול לתוך הכנף - צורת הרכבה זאת הייתה ייחודית למסרשמיט 109 עיגון הכנים בשורשי הכנף וסגירה לתוכה אפשרה יצירת כנפיים פשוטות חזקות וקלות יותר, שכן לא היה צריך להרכיב את מנגנון הקיפול והעיגון בכנף עצמה אלא במבנה הגדול בבסיס הכנף. אך צורת הרכבה זאת היוותה בעיה שכן הכנים יצרו שטח קטן בין הכנים, מה שהשפיעה לרעה בתכונות הניהוג של המטוס על הקרקע ובנחיתה. המטוס נטה לפנות ימינה בהמראה, וטייסים צעירים נטו לתקן בצורה חריפה מידי, מה שגרם לקריסת הכנים.

עיגון בתוך הגוף וקיפול לתוך הגוף - תצורת הרכבה זאת מועדפת במטוסים אשר הכנפיים שלהם מורכבים במרכז או גבוה בגוף המטוס. התצורה הזאת מקטינה את מורכבות ומשקל הכנפיים אך לוקחת הרבה מקום בגוף המטוס. בנוסף המערכת דורשת מנגנון קיפול ונעילה מורכבים מכיוון שכני הנסע צריכים לעשות סיבוב תוך כדי קיפול כדי להתאים בתוך גוף המטוס.

עיגון בכנף וקיפול לתוכה - לעיתים כני הנסע מותקנים כדי להתקפל לתוך הכנף, זה מאפשר חיסכון במקום בגוף המטוס, אך מגדיל את משקל ומורכבות הכנפיים.

A-4 סקייהוק

A-4 סקייהוק (Skyhawk; מאנגלית: נץ השמים), הוא מטוס תקיפה חד מושבי המשמש בעיקר לסיוע לכוחות קרקע, שיוצר על ידי חברת דאגלס איירקראפט קומפני ובהמשך מקדונל-דאגלס (כיום בואינג). המטוס פותח בעקבות לקחים ממלחמת קוריאה ותוכנן לשירות בצי ארצות הברית מעל גבי נושאות מטוסים ובחיל הנחתים של ארצות הברית. A-4 סקייהוק הוא מטוס חד מנועי, חד מושבי, בעל כנף דלתא שלכתחילה סומל A4D על פי שיטת הסימול בצי עד 1962.

משקל ההמראה המקסימלי של המטוס הוא 11,100 ק"ג ומהירותו המקסימלית היא 970 קמ"ש. למטוס חמש עמדות לתליית חימוש, עליהן ניתן לשאת מגוון טילים, פצצות וסוגי חימוש אחרים. למטוס יכולת גם לשאת חימוש גרעיני, אותו ניתן להטיל בפרופיל טיסה הכולל טיסה נמוכה ועלייה לגובה לפני הטלת החימוש. לכתחילה הונע המטוס במנוע טורבו סילון מדגם רייט J65. בדגמים המתקדמים יותר, מ-E והלאה, הוחלף מנוע המטוס למנוע פרט אנד ויטני J52.

המטוס טס לראשונה בשנת 1954. עד שנת 1975, שנת הפסקת הייצור, יוצרו כ-3,200 מטוסים, מתוכם 555 מטוסים מדגם הדו-מושבי. המטוס השתתף במלחמת וייטנאם, מלחמת ההתשה, מלחמת יום הכיפורים, מלחמת לבנון הראשונה ומלחמת פוקלנד. בעשור השני של המאה ה-21, 60 שנה לאחר תחילת ייצורו, עדיין משרתים מטוסי סקייהוק בחילות אוויר שונים ברחבי העולם, ובכלל זה בנושאת המטוסים של הצי הברזילאי, סאו פאולו.

בל 47

בל 47 הוא מסוק קל רב-תכליתי דו־להבי וחד־מנועי, מתוצרת חברת בל האמריקאית. המסוק טס לראשונה ב-8 בדצמבר 1945. בהתבססו על אב הטיפוס בל 30, שהיה המסוק הראשון של חברת בל שתוכנן על ידי ארתור יאנג, היה בל 47 למסוק הראשון שאושר לשימוש אזרחי ב-8 במרץ 1946. יותר מ-5,600 מסוקי בל 47 יוצרו, כולל כאלה שיוצרו ברישיון על ידי חברת אגוסטה באיטליה, ווסטלנד כלי טיס בבריטניה ותעשיות כבדות קווסאקי ביפן.

המסוק שימש חברות אזרחיות רבות לצרכים שונים כגון הטסת נוסעים וריסוס אווירי חקלאי, ועוד. בנוסף שירת המסוק בצבא ארצות הברית, בו סומל בל H-13 סו, ובצבאות שונים ברחבי העולם. משימותיו הצבאיות של המסוק היו סיור, תצפית, קישור וחילוץ. המסוק שימש לפעילות מבצעית צבאית כבר במהלך מלחמת קוריאה.

בריסטול בלנהיים

הבריסטול בלנהיים (באנגלית: Bristol Blenheim) היה מפציץ קל בריטי שתוכנן ונבנה על ידי חברת בריסטול אירופליין ונעשה בו שימוש רב מאוד בשלבים הראשונים של מלחמת העולם השנייה. מאוחר יותר, בשל הצורך הדחוף במטוס קרב לילי ארוך טווח, עבר הבלנהיים התאמה לתפקיד זה. הבלנהיים היה אחד המטוסים הבריטיים הראשונים בהם נעשה שימוש בכיסוי מתכת על פני כל המטוס, כן נסע, מדפים, צריח תותח מכני ומנועי בוכנה בעלי עילרוד נשלט. גרסה של המטוס שנבנתה בקנדה בשם בולינברוק (Bolingbroke) שימשה ללוחמה נגד צוללות וכמטוס אימון.

גראמן

גראמן איירקראפט אנג'ינירינג קורפוריישן (באנגלית: Grumman Aircraft Engineering Corporation,‏ תרגום לעברית: תאגיד לייצור מטוסים גראמן) הייתה יצרנית אמריקנית מובילה של כלי טיס צבאיים ואזרחיים במאה ה-20. במהלך השנים שונה שם התאגיד לגראמן איירוספייס קורפורשיין (באנגלית: Grumman Aerospace Corporation,‏ תרגום לעברית: תאגיד האוויר והחלל גראמן).

התאגיד נוסד ב-1929 על ידי לירוי גראמן עם ג'ייק סווירבול. קיומה העצמאי הסתיים ב-1994, אז התאחדה עם נורת'רופ קורפורשיין לחברת נורת'רופ גראמן.

דה הבילנד טייגר מות'

דה הבילנד DH.82 טייגר מות' (באנגלית: de Havilland DH.82 Tiger Moth, מילולית: "עש טיגריסי" - מין עש ממשפחת הדובוניים) הוא מטוס דו-כנפי וחד-מנועי תוצרת בריטניה אשר תוכנן בידי ג'פרי דה הבילנד בשנות ה-30 ושירת בחיל האוויר המלכותי ובחילות אוויר נוספים של חבר העמים הבריטי כמטוס לאימון בסיסי.

במהלך מלחמת העולם השנייה נבנו אלפי מטוסי טייגר מות' ושירתו במדינות רבות נוספות. הטייגר מות' נשאר כמטוס לאימון בסיסי בשירות חיל האוויר המלכותי עד 1951, אז הוחלף על ידי הדה הבילנד צ'יפמאנק, ומספר גדול של מטוסים נפלטו לשוק האזרחי. הטייגר מות' הוסיף לשרת בתפקידים צבאיים ואזרחיים, והוא נותר בשימוש נרחב כ"מטוס שעשועים" ברחבי העולם גם בימינו.

הטייגר מות' עדיין משמש לעיתים כמטוס לאימון בסיסי, בעיקר עבור טייסים המבקשים לרכוש ניסיון בהטסת מטוס בעל כן נסע הכולל גלגל בקצה זנבו, אם כי מרבית המטוסים שנבנו היו מצוידים במחליק תחת זנבם. בימינו, פועלים מטוסי טייגר מות' בשירות בתי ספר לטיסה, בעוד אלה המצויים בידי אנשים פרטיים טסים מעט ונשמרים בתנאים מבוקרים. מועדוני תעופה המוקדשים לטייגר מות' קיימים ברחבי העולם, בהם חולקים חבריהם מידע טכני ומהווים מוקד משיכה לחובבי המטוס.

דה הבילנד קנדה דאש 6 טווין אוטר

דה הבילנד DHC-6 טווין אוטר (באנגלית: de Havilland Canada DHC-6 Twin Otter) הוא מטוס נוסעים/שרות דו מנועי, טורבופרופ מתוצרת דה הבילנד קנדה, בעל יכולת המראה ונחיתה קצרה (STOL ) . המטוס יכול לשאת עד 20 נוסעים. המטוס מתוכנן להמראות ונחיתות ממסלולי עפר. ניתן להתקין על כן הנסע של המטוס, במקום הגלגלים, מגלשי סקי, מצופים או כן נסע אמפיבי.

יכולת המטוס לשיעורי נסיקה/צלילה גבוהים מאפשרת שימושים כמו הטסת צנחנים ופינוי רפואי.

הגדודים העבריים

הגדודים העבריים הם גדודי חיילים יהודים שפעלו במסגרת הצבא הבריטי במלחמת העולם הראשונה, וחלקם השתתף בכיבוש ארץ ישראל מידי העות'מאנים בכוונה שתרומתם תיזקף לזכות התביעה להקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל עת יכון סדר עולמי חדש עם תום המלחמה. הרעיון להקמת הגדודים היה של פנחס רוטנברג ודב בר בורוכוב, והוצא לפועל על ידי זאב ז'בוטינסקי ויוסף טרומפלדור, אשר שאפו לכך שבבוא היום יהוו הגדודים את הכוח הצבאי העצמאי של היישוב היהודי בארץ ישראל. חזונם לא התגשם, שכן הגדודים פורקו זמן קצר לאחר המלחמה, אך פעולותיהם תרמו רבות להקמת ארגון ההגנה.

הרמס 180

הרמס 180 הוא כלי טיס בלתי מאויש (כטב"ם) טקטי המיועד לדרגי הגדוד והחטיבה שפותח על ידי חץ הכסף, חברה-בת של אלביט מערכות. הוא הכטב"ם הקטן ביותר במשפחת כטב"מי ההרמס של חץ הכסף, הכוללת גם את ההרמס 450 וההרמס 1500.

ויליאם הולמן האנט

ויליאם הולמן האנט (באנגלית: William Holman Hunt;‏ 2 באפריל 1827 - 7 בספטמבר 1910). צייר אנגלי בעל אמונה נוצרית עמוקה, ממייסדי אחוות הפרה-רפאליטים.

חסידות דינוב

חסידות דינוב הייתה חסידות גליציאנית. מקים החסידות היה רבי צבי אלימלך שפירא, ה"בני יששכר". השושלת המרכזית נכחדה בשואה, אך משושלת זו הסתעפו חסידות מונקאטש וחסידות בלאז'וב הקיימות עד היום. כנהוג בחסידויות גליציה והונגריה, האדמו"רים שימשו בדרך כלל גם ברבנות העיר. כיום משתמשים מספר אדמו"רים בשם דינוב אך הם אינם ממשיכים ישירים של אדמו"רי השושלת מלפני השואה.

כמו כן, בחסידות צאנז קלויזנבורג נוהגים חלק ממנהגי דינוב, משום שרבי יקותיאל יהודה הלברשטאם היה נכד של ה"בני יששכר" דרך אמו, בחסידויות בית תולדות אהרן נהוגים חלק ממנהגי דינוב, משום שאבי השושלת, רבי אהרן ראטה, היה תלמידו של רבי צבי אלימלך מבלאז'וב, וכן בחסידות סטוטשין נהוגים חלק ממנהגי דינוב, משום שהאדמו"ר הקודם, רבי יהודה הורוביץ, היה חתן של האדמו"ר מריבטיטש משושלת בלאז'וב.

חסידות לעכוויטש

חסידות לעכוויטש (לעיתים נכתב בעברית: לכוביץ') הייתה חסידות ליטאית, שפעלה מסוף המאה ה-18. מקים החסידות היה רבי מרדכי מלעכוויטש תלמידו של רבי שלמה מקרלין.

חסידות לעכוויטש וחסידויות ההמשך שלה, היו כמעט החצרות היחידות במרחב הליטאי, וככאלה, מחד זכו בהתנגדות גדולה מצד המתנגדים, ומאידך הושפעו מהם, בעיקר בלבוש ובסגנון חשיבה. חסידות לעכוויטש וממשיכותיה נהגו כמנהג קרלין להתפלל בצעקות רמות.

חסידות לעלוב

חסידות לֶעלוֹב היא חצר חסידית פולנית-ארצישראלית. החצר הוקמה בשנת תקע"ה (1815) בעיירה ללוב על ידי רבי דוד בידרמן.

האדמו"ר השני בשושלת, רבי משה בידרמן, עלה לארץ ישראל בשנת תרי"א והתגורר בירושלים. מאז נשאה החסידות אופי ירושלמי והפכה לחלק מן היישוב הישן.

כיום מכהנים באדמו"רות מספר צאצאים. החצר המרכזית היא חסידות לעלוב בבית שמש.

חסידות סאווראן

חסידות סאווראן (סאוורן, סוורן) היא חסידות שפעלה בווהלין ופודוליה שבמרחב האוקראיני ובבסרביה ומולדובה שבמרחב הרומני. מייסד החסידות היה רבי משה צבי מסאווראן. במקביל, אחיו רבי אריה לייב מבנדרי גם הקים חצר ושושלת חסידית.

חסידות סטרליסק

חסידות סטרליסק הייתה חסידות גליציאנית. אבי החסידות היה רבי אורי מסטרליסק.

כן

כן היא מילת חיוב, אישור או הסכמה.

האם התכוונתם ל...

מיל מי-24

מיל מי-24 או מי-24 (באנגלית: Mil Mi-24, ברוסית: Миль Ми-24. כינוי בקוד דיווח נאט"ו: הַיְנְד) הוא מסוק קרב כבד בעל יכולת הובלת חיילים שפותח בברית המועצות על ידי חברת מיל.

המי-24 הוא בין מסוקי התקיפה הראשונים מתוצרת ברית המועצות, שהוכיח תפיסה שונה של הרוסים באשר למושג זה. הוא נכנס לשירות החל משנת 1972.

שלא כמקביליו במערב, אין המסוק צר וזרמי. מבנהו רחב, והדגמים הראשונים שלו מותקנים כמסוקי סער לנשיאת 8 חיילים בנוסף ל-4 אנשי הצוות. עם זאת, חמוש המסוק בדגמיו המאוחרים בתותח גחון 4 קני, ובמשגרים לטילי נ"ט, פצצות ורקטות מתחת לכנפיו הקצרות. המסוק סופק גם למדינות ערב, ונטל חלק בקרבות מול כוחות המורדים באפגניסטן.

מיצובישי A6M זירו

מיצובישי A6M זירו היה מטוס קרב שהופעל מנושאות מטוסים של הצי הקיסרי היפני מ-1940 ועד 1945.

הכינוי הרשמי של בעלות הברית למטוס היה "זיק" (Zeke), אך הוא נודע בשם "זירו" או "רֵיי-סֶן(רומאג'י: Reisen)" משום שהוא כונה בצי היפני "מטוס מטיפוס 0" (零式艦上戦闘機), על שם השנה הקיסרית 2600 (שנת 1940 לספירה הנוצרית).

הזירו הצטיין בכושר תמרון מעולה וטווח טיסה ארוך במיוחד, שהפכו אותו לאחד ממטוסי הקרב המעולים של זמנו ולבעל מוניטין אגדי כמעט. עם זאת, פגמים בתכנונו וחוסר קריטי במנועים חזקים חרצו את גורלו לעומת מטוסים אמריקאיים מתקדמים דוגמת P-38 לייטנינג ו-F-6F הלקט.

שארל דה גול

שארל אנדרה ז'וזף מארי דה גול (בצרפתית: Charles André Joseph Marie de Gaulle, להאזנה (מידע • עזרה), 22 בנובמבר 1890 – 9 בנובמבר 1970) היה מנהיגה של צרפת החופשית במלחמת העולם השנייה ונשיאה הראשון של הרפובליקה החמישית בצרפת.

שמואל שניאורסון

רבי שמואל שניאורסון (מכונה "אדמו"ר המהר"ש"; ב' באייר ה'תקצ"ד - י"ג בתשרי ה'תרמ"ג; 11 במאי 1834– 26 בספטמבר 1882). אחר פטירת אביו רבי מנחם מנדל שניאורסון התפצלה חסידות חב"ד, והוא מילא את מקום אביו באדמו"רות חב"ד בעיירה לובביץ', בראשה עמד משנת ה'תרכ"ו (1866) עד פטירתו.

תעופהתעופה צבאיתתעופה אזרחית
עקרונות אווירודינמיקהכוח עילויגררמספר מאךזווית התקפההזדקרותפרופיל אווירודינמיעומס כנףמערבולתאפקט קואנדהיחס גלישה
מטוס פעלולים

ציור של כדור פורח

מסוק
כלי טיס מטוסמסוקכדור פורחספינת אווירדאון
מבנה כנףכנפוןמדףמאזנותספוילרמעצור אווירמוטת כנפייםכונס אוויר • כני נסע • הגה גובההגה כיווןתא הטייס
הנעה מנוע בעירה פנימיתמנוע כוכבי (רדיאלי)מדחףמנוע סילוןהיפוך דחףמנוע מגח סילוןמנוע על-מגח סילונימנוע רקטי
תופעות גלגול הולנדי • צימוד אינרציאליבום על-קוליהתעבות סביב כלי טיס • אוסצילציה • ורטיגוהתקרחות
מערכות מחווני טיסהצינור פיטומכל דלק נתיקמצנח בלימהאוויוניקהמערכת בקרת טיסהחיווט תעופתיקופסה שחורה
שלבי טיסה הסעה ודחיפההמראהטיפוסהנמכהשיוטנחיתהאווירובטיקההקפה
מקצועות צוות אווירטייסמהנדס טיסהצוות קרקעהנדסת אווירונאוטיקה
מונחים בתעופה

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.