כותר (ספרייה דיגיטלית)

כותר - הספרייה המקוונת של ישראל הוא אתר אינטרנט המהווה ספרייה מקוונת למנויים של ספרי עיון בעברית, פרי פיתוח של המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט"ח) בשיתוף עם מו"לים ישראלים. ספריית כותר מציעה מאות ספרים דיגיטליים ועיון מקוון במגוון רחב של נושאים מתחום מדעי הרוח והחברה, משפט, מדעי הטבע ומדעים מדויקים ועוד. המו"לים השותפים במיזם כוללים כ-100 הוצאות ספרים אקדמיות, ציבוריות ופרטיות. הספרייה החלה לפעול בינואר 2006.

אתר "כותר" מעמיד לרשות תלמידים, סטודנטים, מורים, מרצים וכל דורש מרכז משאבים מקוון, שאוצר בתוכו מקורות מידע שפורסמו ביובל השנים האחרונות בשפה העברית.

האתר מציע את שירותיו למנויים פרטיים ולמוסדות (אוניברסיטאות ולמכללות, ספריות ציבוריות, לבתי ספר וכו'). חלק מהספרים הנמצאים בספרייה זמינים לקהל הרחב ללא צורך ברכישת מנוי.

KotarY logo Color
סמליל כותר עיון

יכולות

ספריית כותר מציעה נגישות מקוונת למגוון גדול של מקורות מידע. ספריית כותר מציעה עיון מקוון במבחר של מעל 3,000 כותרים (נכון למרץ 2018) של ספרי עיון ומידע והיא נמצאת בהתרחבות מתמדת.

פונקציות באתר:

  • איתור מידע מהיר - מתאפשר שיטוט נוח בין אלפי עמודי תוכן, חיפוש ופריסת תוצאות מהירה.
  • חיפוש פירושי מילים וביטויים בוויקיפדיה, רב מילים ובגוגל.
  • הפיכת הספר לעותק אישי מוער ומודגש - כלים המאפשרים סימון קטעים חשובים (קו תחתי, מרקר), הוספת פתקיות לשם רישום הערות ושמירתן על פני העמודים הרצויים, כולל יצירת קישורים לאתרי אינטרנט אחרים.
  • העתקה - אפשר להעתיק קטעי מידע נבחרים מתוך עמוד נצפה (טקסטים, תרשימים ותמונות) למסמכי Word וליישומים דיגיטליים אחרים.
  • פונקציות נוספות כגון הדפסה, הגדלה והקטנת העמוד ועוד.

קישורים חיצוניים

אבישלום דרורי

אבישלום דרורי (1915, תל אביב – 1985, תלמי אלעזר) היה הארצישראלי השני ללימודי טיִס, מלוחמי הקומנדו הבריטי במלחמת העולם השנייה ורוב ימיו מורה לשפה האנגלית; בשנותיו האחרונות נודע כעורך מופעי היפנוזה.

הבעל שם טוב

רבי ישראל בן אליעזר, הידוע כבעל שם טוב (בר"ת: בעש"ט; בין ת"נ ל-ת"ס, 1690 ל-1700 – ו' בסיוון ה'תק"ך, 21 במאי 1760) הוא אבי תנועת החסידות.

הוליווד החדשה

הוליווד החדשה (באנגלית: New Hollywood), או "הגל החדש האמריקאי" או "הרנסאנס ההוליוודי", הוא כינוי לתנועה קולנועית, שפעלה מאמצע שנות השישים עד לתחילת שנות השמונים בקולנוע האמריקאי, ולדור חדש של יוצרים צעירים. יוצרים אלו השפיעו על סוגי הסרטים שהופקו, על הייצור והשיווק שלהם, ועל האופן שבו אולפנים גדולים ניגשו לעשיית סרטים. סרטי הוליווד החדשה התאפיינו בכך שבמאי הקולנוע, במקום האולפן, היווה מקור הסמכות ליצירת הסרט, ונחשב ל"אוטר".

ההגדרה של הוליווד החדשה אינה חד משמעית, כאשר חלק מהחוקרים מגדירים אותה כתנועה ואחרים כתקופה. טווח התקופה גם הוא שנוי במחלוקת, וחוקרי קולנוע כמו תומאס שץ טוענים כי הוליווד החדשה מורכבת ממספר תנועות שונות. הסרטים שנעשו בתנועה זו מאופיינים בכך שהם סוטים לעיתים קרובות מהנורמות של הוליווד הקלאסית. אחרי קריסתה של שיטת האולפנים הקלאסית ועליית הטלוויזיה, הצלחתם המסחרית של הסרטים הלכה ופחתה, והוליווד החדשה היוותה תקופה של תחייה ופריחה מחודשת.

סרטים מצלחים מתחילת הגל החדש האמריקאי כוללים את: "בוני וקלייד", "הבוגר", "ליל המתים החיים", ו-"אדם בעקבות גורלו", בעוד סרטים שנכשלו בקופות, כמו "שער החופש", ו-"אחד מן הלב" מסמנים את סוף התקופה (למרות שהפכו לסרטי פולחן בערבות השנים).

כותר

האם התכוונתם ל...

כותר - פועל הנגזר מן המילה כתר,משמעו להניח כתר על ראש המלך.

אינו נפוץ בשפה העברית ולא הוגדר על ידי האקדמיה ללשון העברית.

מאוזכר מספר פעמים במקורות יהודיים עתיקים,העוסקים ביהדות,חכמת הקבלה ושירה.

שולמית גורנגוט-גולדשטיין

שולמית גוֹרנגוּט–גולדשטיין (1914, יאמפול, אוקראינה – 2011, בנימינה, ישראל) הייתה פרח הטיִס הארצישראלית הראשונה.

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.