כ"ד בניסן

כ"ד בניסן הוא היום העשרים וארבעה בחודש השביעי בשנה העברית, למניין החודשים מתשרי, והיום העשרים וארבעה בחודש הראשון למניין החודשים מניסן. כ"ד בניסן לעולם לא יחול, בלוח העברי הקבוע, בימים ראשון, רביעי ושישי, ועל כן הוא משתייך לקבוצת הימים הנקראת "לא אדו".

►► ניסן ◄◄
יום טוב / שבתון חג שאיננו שבתון יום זיכרון או צום

חגים ואירועים

אירועים היסטוריים

נולדו

נפטרו

הערות שוליים

  1. ^ כך על פי הגרסה בתלמוד בבלי, מסכת סנהדרין, דף צ"א, עמוד א'. על פי הגרסה שלפנינו במסכת תענית פרק ג', הדבר אירע בכ"ה בסיוון.
אברהם יעקב פרידמן (בויאן)

רבי אברהם יעקב פרידמן (כ"ד בניסן תרמ"ד, 19 באפריל 1884 - ב' באלול תש"ב, 15 באוגוסט 1942) היה האדמו"ר מבויאן בלמברג (לבוב). בנו של האדמו"ר הראשון מבויאן, רבי יצחק פרידמן.

אליהו עקיבא רבינוביץ'

הרב אליהו עקיבא רבינוביץ' (י"ד בניסן תרכ"א, 1861 – כ"ד בניסן תרע"ז, 1917) היה רב בפולטבה, הוגה דעות, מייסד ומוציא לאור של עיתונים אורתודוקסיים במזרח אירופה, ממייסדי תנועת אגודת ישראל.

ה'תרע"ב

ה'תרע"ב (5672) או בקיצור תרע"ב היא שנה עברית אשר החלה ביום א' בתשרי, אור ל-23 בספטמבר 1911, והסתיימה ביום כ"ט באלול, 11 בספטמבר 1912. שנה מסוג זשג, איננה מעוברת, ואורכה 355 ימים. זו שנה שנייה לשמיטה.

ה'תרפ"א

ה'תרפ"א (5681) או בקיצור תרפ"א היא שנה עברית אשר החלה ביום א' בתשרי, אור ל-13 בספטמבר 1920, והסתיימה ביום כ"ט באלול, 2 באוקטובר 1921. שנה מסוג בשז, היא מעוברת, ואורכה 385 ימים. זו שנה רביעית לשמיטה.

ה'תשי"ט

ה'תשי"ט (5719) או בקיצור תשי"ט היא שנה עברית אשר החלה ביום א' בתשרי, אור ל-15 בספטמבר 1958, והסתיימה ביום כ"ט באלול, 2 באוקטובר 1959. שנה מסוג בחה, היא מעוברת, ואורכה 383 ימים. זו שנת שמיטה.

מדינת ישראל חגגה ביום העצמאות ה'תשי"ט 11 שנות עצמאות.

חיים יצחק חייקין

הרב חיים יצחק חייקין (1907 – כ"ד בניסן ה'תשנ"ג, 15 באפריל 1993) היה ראש ישיבת חכמי צרפת (צר') באקס לה בן במשך כחמישים שנה.

חיים יצחק טברסקי

רבי חיים יצחק טברסקי (ה'תרמ"ו - כ"ד בניסן ה'תש"ג) נינו של רבי מנחם נחום טברסקי, אבי חסידות צ'רנוביל. היה האדמו"ר מצ'רנוביל-לויעב בקייב.

יהודה טרגר

הרב יהודה אריה טרגר (ה' בכסלו תרצ"ד, 23 בנובמבר 1933 - כ"ד בניסן תשע"ה, 13 באפריל 2015) היה רב וראש ישיבה ישראלי-בלגי. ראש ישיבת "עץ חיים" בווילרייק, ליד אנטוורפן שבבלגיה. חתנו של הרב שלמה זלמן אוירבך.

יוסף חיים ברנר

יוסף חיים בְּרֶנֶר (י"ז באלול תרמ"א, 11 בספטמבר 1881, נוביה מליני, נפת סוסניצה, פלך צ'רניגוב, האימפריה הרוסית (כיום נפת בּוֹרְזְנָה, מחוז צ'רניהיב באוקראינה) – כ"ד בניסן תרפ"א, 2 במאי 1921, יפו), מחלוצי הספרות העברית המודרנית, הוגה, פובליציסט ומנהיג ציבור. נודע במספר שמות עט, כגון בר יוחאי, ח.ב. צלאל, י.ח.ב., ויוסף חבר. בנוסף לשכלולים וחידושים ספרותיים, ברנר קנה לעצמו מוניטין בגין אורח חייו הסגפני ואומץ לבו לצאת נגד המוסכמות, הניכר באמרות ייחודיות כגון "אף על פי כן" ו"זכות הצעקה". תכונות אלו, יחד עם מותו הטרגי בפרעות תרפ"א, יצרו סביבו הילה שהפכה אותו לדמות כמעט אגדתית בתולדות הספרות והתרבות של ארץ ישראל.

ישראל דוד מרגליות יפה שלזינגר

רבי ישראל דוד מרגליות יפה שלזינגר (תקס"ב, 1802 – כ"ד בניסן תרכ"ד, 30 באפריל 1864) היה רב הונגרי ומחבר ספרות תורנית.

ישראל ניסן רוזנבוים

רבי ישראל ניסן רוזנבוים (כ"ד בניסן ה'תש"ט, 23 באפריל 1949), הוא האדמו"ר מקרעטשניף - קריית גת.

יששכר ברנד להמן

הרב יששכר בֶּרֶנְד (דב) להמן מהַלְבֶּרְשְׁטָאדְט (כונה גם יששכר בערמן סג"ל) (כ"ד בניסן ה'תכ"א, אפריל 1661 – כ"ד בתמוז ה'ת"ץ, יולי 1730) היה יהודי החצר של אוגוסט השני מלך פולין ונדבן.

כ"ג בניסן

כ"ג בניסן הוא היום העשרים ושלושה בחודש השביעי

בשנה העברית, למניין החודשים מתשרי, והיום העשרים ושלושה בחודש הראשון

למניין החודשים מניסן. כ"ג בניסן לעולם לא יחול, בלוח העברי הקבוע, בימים שלישי,

חמישי

ושבת, ועל כן הוא משתייך לקבוצת הימים הנקראת "לא גהז".

כ"ה בניסן

כ"ה בניסן הוא היום העשרים וחמישה בחודש השביעי

בשנה העברית, למניין החודשים מתשרי, והיום העשרים וחמישה בחודש הראשון

למניין החודשים מניסן. כ"ה בניסן לעולם לא יחול, בלוח העברי הקבוע, בימים שני,

חמישי

ושבת, ועל כן הוא משתייך לקבוצת הימים הנקראת "לא בהז".

מאי גולן

פלורה מאי בדרה-גולן (נולדה ב־3 במאי 1986, כ"ד בניסן ה'תשמ"ו) היא פעילה חברתית שהייתה חברת הכנסת בכנסת ה-21 מטעם הליכוד. ממובילות המאבק נגד המסתננים מאפריקה לישראל, המתגוררים ברובם בדרום תל אביב, בה היא גרה. יו"ר עמותת "העיר העברית".

עבר הדני

עבר הדני (אהרן פלדמן) (כ"ב בניסן תרנ"ט 2 באפריל 1899 - כ"ד בניסן תשל"ב 8 באפריל 1972) היה חלוץ, מומחה לחקלאות, חוקר תולדות היישוב, משורר, מחזאי וסופר עברי ויידי, עורך ומתרגם.

שמחה בונים אלתר

רבי שמחה בונים (בונם) אלתר (מכונה על שם ספרו הלב שמחה; כ"ד בניסן ה'תרנ"ח, 6 באפריל 1898 - ז' בתמוז ה'תשנ"ב, 6 באוגוסט 1992) היה האדמו"ר של חסידות גור, בין השנים 1977–1992.

שנת בחה

שנת בחה היא אחת מארבעה עשר סוגי השנים בלוח העברי הקבוע. שנה מסוג בחה היא שנה המתחילה ביום שני (ב), היא חסרה (ח) ועל כן יש 29 ימים גם בחשוון וגם בכסלו, וחג הפסח חל בה ביום חמישי (ה). שנה מסוג בחה היא שנה מעוברת ויש בה 383 ימים שבהם 54 שבתות. השנה שלפני שנת בחה היא תמיד שנת הכז.

5.8% מהשנים בלוח העברי הן שנות בחה. לאחרונה הייתה שנת בחה בה'תשמ"ט והיא צפויה שוב בשנת ה'תש"ץ ובשנת ה'תשצ"ג.

שנת בשה

שנת בשה היא אחת מארבעה עשר סוגי השנים בלוח העברי הקבוע. שנה מסוג בשה היא שנה המתחילה ביום שני (ב), היא שלמה (ש) ועל כן יש 30 ימים גם בחשוון וגם בכסלו, וחג הפסח חל ביום חמישי (ה). שנה מסוג בשה היא שנה פשוטה (לא שנה מעוברת) ואורכה 355 ימים שבהם 50 שבתות.

בערך 11.8% מהשנים בלוח העברי הן מהסוג של שנת בשה. לאחרונה הייתה שנת בשה בה'תשנ"ו ובה'תשנ"ט וכן השנה הנוכחית (ה'תש"ף) היא שנת בשה והיא צפויה שוב בשנת ה'תשפ"ג.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.