י"ג בתמוז

י"ג בתמוז הוא היום השלושה עשר בחודש העשירי בשנה העברית, למניין החודשים מתשרי, והיום השלושה עשר בחודש הרביעי למניין החודשים מניסן. י"ג בתמוז לעולם לא יחול, בלוח העברי הקבוע, בימים שני, חמישי ושבת, ועל כן הוא משתייך לקבוצת הימים הנקראת "לא בהז".

►► תמוז ◄◄
יום טוב / שבתון חג שאיננו שבתון יום זיכרון או צום

אירועים היסטוריים

AhuzatBayit
אחוזת בית

נולדו

נפטרו

אברהם שדמי

הרב אברהם שדמי (פשדמייסקי) (ה'תר"ע - י"ג בתמוז, ה'תשל"א) היה ראש ישיבת בית זבול בירושלים, מחבר ספרים, תלמידו וחתנו של הרב יעקב משה חרל"פ.

אליעזר כהנמן

הרב אליעזר כהנמן (נולד ב-י"ג בתמוז תש"ז, 1 ביולי 1947) הוא נשיא ישיבת פוניבז', תפקיד שמשמעותו בעלות על הישיבה ונושאים מנהלתיים וייצוגיים.

אריה לייב הלוי אפשטיין

הרב אריה לייב הלוי אפשטיין (ה'תס"ח, 1708 - י"ג בתמוז תקל"ה, 1775) היה רב ומקובל במאה ה-18, נודע בכינויו בעל הפרדס על שם ספרו. כיהן כרבה של קניגסברג במשך שלושים שנה.

ה'תרס"ו

ה'תרס"ו (5666) או בקיצור תרס"ו היא שנה עברית אשר החלה ביום א' בתשרי, אור ל-30 בספטמבר 1905, והסתיימה ביום כ"ט באלול, 19 בספטמבר 1906. שנה מסוג זשג, איננה מעוברת, ואורכה 355 ימים. זו שנה שלישית לשמיטה.

ה'תש"ג

ה'תש"ג (5703) או בקיצור תש"ג היא שנה עברית אשר החלה ביום א' בתשרי, אור ל-12 בספטמבר 1942, והסתיימה ביום כ"ט באלול, 29 בספטמבר 1943. שנה מסוג זחג, היא מעוברת, ואורכה 383 ימים. זו שנה חמישית לשמיטה.

ה'תשמ"ג

ה'תשמ"ג (5743) או בקיצור תשמ"ג היא שנה עברית אשר החלה ביום א' בתשרי, אור ל-18 בספטמבר 1982, והסתיימה ביום כ"ט באלול, 7 בספטמבר 1983. שנה מסוג זשג, איננה מעוברת, ואורכה 355 ימים. זו שנה שלישית לשמיטה.

מדינת ישראל חגגה ביום העצמאות ה'תשמ"ג 35 שנות עצמאות.

המפקח הכללי של משטרת ישראל

המפקח הכללי של משטרת ישראל או בקיצור מפכ"ל המשטרה הוא קצין משטרה בדרגת רב-ניצב, העומד בראש משטרת ישראל ואחראי על ניהול המשטרה. מקום משרדו הוא בבניין המטה הארצי של משטרת ישראל בקריית הממשלה ע"ש מנחם בגין בירושלים.

המפכ"ל נבחר לתפקידו על ידי הממשלה בהמלצת השר לביטחון פנים. עד כה כיהנו בתפקיד זה 18 מפכ"לים.

מרבית המפכ"לים הגיעו לתפקידם לאחר שירות ממושך במשטרה, כחלק ממסלול הקידום שלהם. שני מפכ"לים הגיעו לתפקיד בעקבות הצטרפותם למשטרה לאחר שירות ממושך בצה"ל: הרצל שפיר (השתחרר מצה"ל בדרגת אלוף) ויעקב טרנר (השתחרר מצה"ל בדרגת תת-אלוף). אחד המפכ"לים, יהודה וילק, מונה לתפקיד שנים אחדות לאחר שפרש מהמשטרה בדרגת ניצב, ופתח בקריירה אזרחית. המפכ"ל האחרון, רוני אלשייך היה לפני מינויו סגן ראש השב"כ.

חיים הכהן רפפורט (לבוב)

רבי חיים הכהן רפפורט (ה' בכסלו ה'ת"ס, 17 בנובמבר 1699 - י"ג בתמוז ה'תקל"א, 25 ביוני 1771) היה רב פולני-גליצאי בן המאה ה-18. רבה של לבוב ומראשי הלוחמים בתנועה הפרנקיסטית.

י"ב באדר

י"ב באדר הוא היום השנים-עשר בחודש השישי

בשנה העברית, למניין החודשים מתשרי, והיום השנים-עשר בחודש השנים עשר

למניין החודשים מניסן.

י"ב בתמוז

י"ב בתמוז הוא היום השנים-עשר בחודש העשירי

בשנה העברית, למניין החודשים מתשרי, והיום השנים-עשר בחודש הרביעי

למניין החודשים מניסן. י"ב בתמוז לעולם לא יחול, בלוח העברי הקבוע, בימים ראשון,

רביעי

ושישי, ועל כן הוא משתייך לקבוצת הימים הנקראת "לא אדו".

י"ד בתמוז

י"ד בתמוז הוא היום הארבעה עשר בחודש העשירי

בשנה העברית, למניין החודשים מתשרי, והיום הארבעה עשר בחודש הרביעי

למניין החודשים מניסן. י"ד בתמוז לעולם לא יחול, בלוח העברי הקבוע, בימים ראשון,

שלישי

ושישי, ועל כן הוא משתייך לקבוצת הימים הנקראת "לא אגו".

יחיא אלשיך

הרב יחיא אלשיך הלוי (י"ג בתמוז תרע"ה, 25 ביוני 1915 - כ"א בחשוון תשנ"ז, 3 בנובמבר 1996) היה רב תימני שהתפרסם בבקיאותו הרבה וזכה בחידון התנ"ך העולמי.

יצחק אייזיק רוזנבוים

רבי יצחק אייזיק רוזנבוים (כ"א בטבת ה'תרס"ו, 18 בינואר 1906 - י"ד בתמוז ה'תש"ס, 20 ביולי 2000) היה האדמו"ר הראשון מזוטשקא.

יצחק פוקס

יצחק פוקס (נולד ב-י"ג בתמוז ה'תשי"ד, 14 ביולי 1954) הוא זמר, מלחין ופזמונאי. עד היום הוציא פוקס חמישה אלבומים. מלבד עיסוקו במוזיקה, הוא מתפרנס מצורפות. שם הסטודיו שלו "פעמון ורימון" רומז לשני עיסוקיו.

מאיר לרנר

רבי מאיר לרנר (אדר תרי"ז, 1857, צ'נסטוחובה - י"ג בתמוז תר"צ, 9 ביולי 1930, אלטונה) היה רב אשכנזי-בריטי ממוצא פולני, רב קהילות "חברת בני ישראל" בלונדון ורבה של אלטונה.

מרדכי מקרמניץ

רבי מרדכי מקרמניץ (תק"ו - י"ג בתמוז תק"פ) היה אדמו"ר בדור הרביעי לחסידות. בנו של רבי יחיאל מיכל מזלוטשוב.

ראובן סיוון

ד״ר ראובן סיוון (סילמן) (י"ג בתמוז תרע"ב, 28 ביוני 1912 – כ"א בכסלו תשנ"ה, 23 בנובמבר 1994) היה מחנך ובלשן, חוקר, עורך ומתרגם, בוגר הגימנסיה העברית ירושלים ובית המדרש למורים העברי מיסודו של דוד ילין ומראשוני התשבצאים העברים.

שלמה זלמן מן-ההר

הרב שלמה זלמן מן-ההר (י"ג בתמוז תרע"א, 9 ביולי 1911 – כ"ו באלול תש"ס, 26 בספטמבר 2000) היה רבה של שכונת בית וגן שבירושלים במשך ארבעים שנה ומחנך.

שמואל יעקבסון

שמואל יעקבסון (י"ג בתמוז ה'תרפ"ט, 21 ביולי 1929 - י"ט באב ה'תשנ"ז, 22 באוגוסט 1997) היה מזכיר הכנסת הרביעי.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.