י"א בניסן

י"א בניסן הוא היום האחד עשר בחודש השביעי בשנה העברית, למניין החודשים מתשרי, והיום האחד עשר בחודש הראשון למניין החודשים מניסן. י"א בניסן לעולם לא יחול, בלוח העברי הקבוע, בימים שני, חמישי ושבת, ועל כן הוא משתייך לקבוצת הימים הנקראת "לא בהז".

►► ניסן ◄◄
יום טוב / שבתון חג שאיננו שבתון יום זיכרון או צום

אירועים היסטוריים

Almog IL7 Kravtavor
המקום בו התחולל הקרב מול הר תבור

נולדו

נפטרו

אברהם משה באב"ד

הרב אברהם משה באב"ד (כ"ב בכסלו תרס"ט, 16 בדצמבר 1908 - י"א בניסן תשכ"ו, 1 באפריל 1966) היה רבה של סנדרלנד שבאנגליה וחסיד בעלזא.

אהרן מנדל כהן

הרב אהרן מנחם מנדל הכהן בהר"ן (י"א בניסן תרכ"ו, 1866 - ח' בחשוון תרפ"ח) היה רבה של הקהילה היהודית בקהיר, מחבר פורה שהתפרסם בשלל יוזמות שביניהן ניסיון לחידוש הסמיכה ומיזמי חינוך.

אליהו פרדס

הרב אליהו פנחס פרדס (י"ז בתמוז, תרנ"ג 1 ביולי 1893 - י"א בניסן, תשל"ב 26 במרץ 1972) היה תלמיד חכם, פוסק ואיש חינוך, רב העיר רמת גן (1962-1953) ורב העיר ירושלים (1972-1962).

אמילי עמרוסי

אמילי עמרוסי (נולדה ב-8 באפריל 1979, י"א בניסן ה'תשל"ט), היא סופרת, מגישת רדיו ועיתונאית ישראלית. לשעבר דוברת מועצת יש"ע.

היא בעלת טור ועיתונאית במוספי סוף השבוע של "ישראל היום", מגישת תוכנית סיכום שבועית בכאן ב' של תאגיד השידור הישראלי, חברת צוות ההגשה של יומן הערב "כאן הערב" ברשת ב', בעלת טור בירחון הנשים הדתיות "פנימה", מנחת סדנאות כתיבה, מרצה לעיתונות, מנחה כנסים וטקסים.

דוד ביטן

דוד ביטן (נולד ב-8 באפריל 1960, י"א בניסן ה'תש"ך) הוא חבר הכנסת מטעם מפלגת הליכוד. בשנים 2016–2017 שימש כיו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד. בעבר היה יו"ר סניף הליכוד בראשון לציון וחבר מועצת העירייה מטעמו.

דוד עמית

ד"ר דוד עמית (ו' בטבת תש"ח, 19 בדצמבר 1947 - י"א בניסן תשע"ג, 22 במרץ 2013) היה חוקר ארץ ישראל וארכאולוג ישראלי.

הכנסת העשרים

הכנסת העשרים, שהרכבה נקבע בבחירות לכנסת שהתקיימו ב-17 במרץ 2015 (כ"ו באדר ה'תשע"ה), הושבעה ב-31 במרץ (י"א בניסן) באותה שנה. יושב ראש הכנסת ה-20 היה חבר הכנסת יולי אדלשטיין. ראש האופוזיציה הייתה חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (שהחליפה את ציפי לבני עם התפלגות סיעת המחנה הציוני, כשהיא בתורה החליפה את יצחק הרצוג שנבחר לכהונת יו"ר הסוכנות היהודית), יו"ר הקואליציה היה חבר הכנסת דודי אמסלם (לפניו כיהנו בתפקיד צחי הנגבי ודוד ביטן).

ב-24 בדצמבר 2018 הוחלט בישיבת ראשי סיעות הקואליציה על הגשת הצעת חוק לפיזור הכנסת ולהקדמת הבחירות לכנסת העשרים ואחת ל-9 באפריל 2019, וכעבור יומיים אישרה הכנסת החלטה זו. הכנסת העשרים סיימה את כהונתה ב-30 באפריל 2019, עם התכנסות הכנסת העשרים ואחת. בסך הכול כהונת הכנסת נמשכה ארבע שנים ו-30 ימים.

י"ב בניסן

י"ב בניסן הוא היום השנים-עשר בחודש השביעי

בשנה העברית, למניין החודשים מתשרי, והיום השנים-עשר בחודש הראשון

למניין החודשים מניסן. י"ב בניסן לעולם לא יחול, בלוח העברי הקבוע, בימים ראשון,

שלישי

ושישי, ועל כן הוא משתייך לקבוצת הימים הנקראת "לא אגו".

י' בניסן

י' בניסן הוא היום העשירי בחודש השביעי

בשנה העברית, למניין החודשים מתשרי, והיום העשירי בחודש הראשון

למניין החודשים מניסן. י' בניסן לעולם לא יחול, בלוח העברי הקבוע, בימים ראשון,

רביעי

ושישי, ועל כן הוא משתייך לקבוצת הימים הנקראת "לא אדו".

יואל מסטבוים

יואל מָסטבּוים (בכתיב יידי: מאסטבּוים; ב' באדר ה'תרמ"ב, 1882 – י"א בניסן ה'תשי"ז, 12 באפריל 1957, תל אביב) היה סופר יידי. חי בעיקר בוורשה ובתל אביב.

יוסף אלמנצי

יוסף בן ברוך אלמנצי (י"א בניסן תקס"א, 25 במרץ 1801 - י"ג באדר תר"כ, 7 במרץ 1860), היה משכיל, סופר, משורר, אספן ספרים וסוחר יהודי איטלקי.

יזהר ערמוני

יזהר ערמוני (כ"ו בתמוז תרפ"ט, 3 באוגוסט 1929 - י"א בניסן תש"ח, 20 באפריל 1948) הוא חלל צה"ל שקיבל את עיטור הגבורה על לחימתו בהתקפה על משטרת נבי יושע במלחמת העצמאות.

ישראל אליהו וינטרוב

הרב ישראל אליהו וינטרוב (כ"ב באדר ב' ה'תרצ"ב, 30 במרץ 1932 - י"א בניסן ה'תש"ע, 25 במרץ 2010) היה מקובל והוגה דעות חרדי-ליטאי.

מנחם מנדל שניאורסון

רבי מנחם מנדל שניאורסון (בכתיב מסורתי: מנחם מענדל שניאורסאהן; י"א בניסן תרס"ב, 18 באפריל 1902 – ג' בתמוז תשנ"ד, 12 ביוני 1994) כיהן כאדמו"ר השביעי של חסידות חב"ד-לובביץ משבט ה'תשי"א (1951) ועד פטירתו. מכונה הרבי מלוּבָּבִיץ' ובחסידות עצמה, בקיצור: הרבי. לשם הבחנה בינו לבין אדמו"רי חב"ד קודמים מכונה לעיתים הרמ"מ.

הקים את מפעל השלוחים ובתי חב"ד במקומות רבים בעולם, והכריז על עשרה מבצעים לעידוד קיום מספר מצוות.

נודע בעיסוקו הרב למען החשת הגאולה. בשנותיו האחרונות ראו בו חסידיו את המשיח, ורובם מאמינים בכך אף לאחר מותו. משנתו התפרסמה בחייו ולאחר פטירתו בספרים רבים.

בית מדרשו, השוכן במרכז חב"ד העולמי - 770 ברובע ברוקלין, וקברו שברובע קווינס שבניו יורק - משמשים מוקדי עלייה לרגל.

מרדכי כספי

מרדכי כספי (זילברמן) (י"א בניסן תרמ"ה, מרץ 1885 – ו' באלול תש"ז, אוגוסט 1947) היה עסקן ציוני ששימש כמזכירו האישי של חיים ויצמן. הוא היה מעורב ברכישת קרקעות בארץ ישראל וביישובן ביהודים, והיה ממקימי שכונת תלפיות בירושלים וחבר אספת הנבחרים הראשונה. כן התגורר כספי בשכונה במשך שנים ארוכות, ואף שימש כראש הוועד השכונתי.

נולד בירושלים בשנת תרמ"ה (1885). אביו אברהם חיים כספי (זילברמן) היה סוחר, מראשוני המדפיסים ועסקן בעיר, ואמו נחמה רבקה בת ר' משה יהושע יאנובר (דיסקין) הייתה ממשפחת בעל "משכיל לאיתן", ממייסדי שכונת מאה שערים.

בשנות ה-30 שימש כספי כקונסול מדינת לטביה בממשלת המנדט הבריטי בארץ ישראל, אף על פי שלא דיבר כלל את השפה הלטבית. הוא היה חבר במסדר הבונים החופשיים, ובין השנים 1942–1944 אף עמד בראש הלשכה הירושלמית של הארגון. כן היה חבר בארגון "בני ברית" היהודי, שמטרתו סיוע לנזקקים.

היה נשוי לרבקה, נכדתו של מיכל הכהן, ממייסדי "הלבנון". הותיר שני בנים ושלוש בנות.

על שמו נקרא היום פרויקט המגורים "מתחם כספי" שבצפון תלפיות, בסמוך לרחוב הנושא את שמו.

רם בן ברק

רם (רמי) בן ברק (נולד ב-1 באפריל 1958, י"א בניסן ה'תשי"ח) הוא חבר הכנסת מטעם מפלגת יש עתיד בסיעת כחול לבן בעברו היה איש מערכת הביטחון, כיהן כמשנה לראש המוסד וכמנכ"ל המשרד לענייני מודיעין והמשרד לנושאים אסטרטגיים. שימש כנשיא חברת הייעוץ פורטיפיי סולושינס ויועץ לדירקטוריון בחברת שיבומי.

רמב"ן

רבי משה בן נחמן (ידוע בראשי התיבות רמב"ן; ד'תתקנ"ד, 1194 - י"א בניסן ה'ל'[דרוש מקור], 4 באפריל 1270) היה מגדולי חכמי ספרד, פוסק, פרשן, הוגה, מקובל ורופא. בלשונות אירופה מקובל לכנות את רמב"ן על דרך היוונית Nachmanides (נחמנידֶס, "בן נחמן" ביוונית).

שלמה זלמן ליפשיץ

שלמה זלמן ליפשיץ (פוזנא ה'תקכ"ה 1765 - ורשה י"א בניסן ה'תקצ"ט 26 במרץ 1839, מכונה גם החמדת שלמה על שם החשוב שבספריו), הרב הראשון של ורשה ומחבר שו"ת על ארבעת חלקי שולחן ערוך.

שלמה מיידנצ'יק

שלמה מיידנצ'יק (כונה שלוימק'ה; י"א בניסן תרפ"ד, אפריל 1924 - ט"ו בניסן תשס"ד, אפריל 2004) היה יושב-ראש הוועד של כפר חב"ד, יושב-ראש אגודת חסידי חב"ד בישראל. לפרנסתו עבד כנהג רכבת.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.