טלי חרותי-סובר

טלי חרותי-סובר היא עיתונאית ישראלית ומרצה מן החוץ בנושא שוק העבודה בישראל במחלקה לניהול באוניברסיטת בן-גוריון.

טלי חרותי-סובר
טלי חרותי-סובר
לידה דימונה
מדינה ישראל  ישראל
קישורים חיצוניים
פייסבוק tali.herutisover
טוויטר talihs

ביוגרפיה

חרותי-סובר נולדה בדימונה. היא בעלת תואר ראשון ושני ביחסים בינלאומיים עם התמחות באמריקה הלטינית מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

בשנים 2003–2005 סיקרה כלכלה ותיירות ב-ynet וביצעה תחקירים ב"7 ימים". בשנים 2005–2006 סיקרה את תחום היזמות ב"גלובס" וכתבה ב"ליידי גלובס". מאז נובמבר 2006 עורכת חרותי סובר את מדור שוק העבודה: ניהול יזמות וקריירה ב-TheMarker. בנוסף היא כותבת בבלוג "אישה עובדת" ב"הארץ".

במהלך עבודתה הצביעה על בעיות ניהול תקין בהסתדרות המורים, בהסתדרות הכללית, ברשת עמל, במכון הטכנולוגי חולון,[1] במכון אבני[2] ועוד. בנוסף פרסמה סדרת כתבות על אישים המשתמשים בתוארי דוקטור באופן שאינו הולם את הכשרתם המקצועית או האקדמית[3]. בעקבות סדרת כתבות אלו נפתחה חקירה גלויה של ראשי תעשיית התארים הפיקטיביים בישראל[3].

חרותי-סובר היא אמא לשני ילדים.

תגובות לחשיפותיה

חשיפותיה של חרותי-סובר עוררו פעמים רבות את כעסם של מי שחשו נפגעים מחשיפות אלה.

בסוף 2016 פרסמה חרותי-סובר הקלטה של שיחת טלפון מאיימת שקיבלה בעקבות פרסומים בנושא המכללה הערבית בחיפה.

כמה מכתבותיה ספגו ביקורת בשל פרסום מידע שגוי,[4] והיו שהעלו טענות על פגמים באתיקה עיתונאית[5].

עקב שתי כתבות שפרסמה הגיש ארגון נכי צה"ל שתי תביעות דיבה נגד The Marker וחרותי-סובר, ובהתאם לפשרה שהושגה פרסם העיתון הודעת תיקון טעויות והתנצלות, ללא פיצוי כספי לארגון נכי צה"ל.[6] עקב שתי כתבות נוספות שפרסמה הגיש ארגון נכי צה"ל תביעת דיבה נוספת נגד The Marker וחרותי-סובר, וזו הסתיימה בפרסום הבהרה משותפת על ידי הצדדים, גם הפעם ללא פיצוי כספי לארגון נכי צה"ל.[7]

קישורים חיצוניים

F icon.svg טלי חרותי-סובר, ברשת החברתית פייסבוק
Twitter logo initial.svg טלי חרותי-סובר, ברשת החברתית טוויטר

הערות שוליים

 1. ^ סדרת כתבות על המכון הטכנולוגי חולון, בבלוג 'אישה עובדת' בעיתון "הארץ"
 2. ^ טלי חרותי-סובר, שכר גבוה למנכ"ל, שכר נמוך למורים, נפוטיזם וגירעונות: כך מתנהל מכון אבני, באתר TheMarker‏, 21 באוגוסט 2014
 3. ^ 3.0 3.1 טלי חרותי-סובר, פרשת התארים הפיקטיביים: אלה העצורים בחשד לזיוף, הונאה והלבנת הון, באתר TheMarker‏, 13 בינואר 2016
 4. ^ נועה פרייס‏, הבושה של המרקר: פרסם טור סאטירי ככתבה אמיתית, באתר וואלה! NEWS‏, 6 ביוני 2017
  אורן פרסיקו, אלון חסן תובע דיבה את "דה-מרקר", באתר העין השביעית, 13 ביוני 2019
 5. ^ יובל דרורעיתונאות כחלטורה – ועכשיו הדיבה, בבלוג "הגלוב - מאבד תמלילים", ‏4 בדצמבר 2016
  דוד ורטהיים‏, "טלי חירותי סובר, קצת חמלה וגם כבוד", באתר וואלה! NEWS‏, 20 בינואר 2015
  אביב הורביץ, מעניין מה טלי חרותי-סובר הייתה כותבת על זה, mako, ‏2019-03-21
 6. ^ מיה מנע‏, שוב, הבהרה ב-The Marker, באתר וואלה! NEWS‏, 20 בינואר 2016
  אלכסנדר כץ, TheMarker פרסם "התנצלות" - תביעת המיליונים של ארגון נכי צה"ל תימחק, באתר אייס, 20 בינואר 2016
 7. ^ אורן פרסיקו, סיבוב שני, באתר העין השביעית, 19 בינואר 2019
אוניברסיטת יורק (ארצות הברית)

אוניברסיטת יורק שבארצות הברית (York University LLC) היא אוניברסיטה פרטית הרשומה כחברה בע"מ בעיר הונולולו אשר בהוואי, ארצות הברית. בעבר, הייתה האוניברסיטה רשומה באזורים אחרים בארצות הברית כגון קליפורניה, ניו-יורק ואלבמה.היא אינה קשורה לאוניברסיטת יורק שבקנדה או לאוניברסיטת יורק שבבריטניה.

אוניברסיטת ניופורט

אוניברסיטת ניופורט (באנגלית: Newport University, כיום Janus University) היא אוניברסיטה פרטית שהתקיימה בעבר בעיר ניופורט ביץ' שבמחוז אורנג', קליפורניה. על האוניברסיטה, בגלגוליה השונים, עלו תלונות רבות שהיא בית חרושת לתארים.

אורן קפלן

פרופסור אורן קפלן (נולד ב-1965) הוא פסיכולוג קליני וכלכלן ישראלי, פרופסור חבר במסלול האקדמי המכללה למנהל בוא הוא מלמד משנת 1990, דיקן בית הספר למנהל עסקים משנת 2012 ובין השנים 2017-2019 כיהן כנשיא המכללה, עד להדחתו בידי חבר הנאמנים של המכללה. פרסם ספרים ומאמרים בתחומי הפסיכולוגיה והשילוב בין פסיכולוגיה למינהל עסקים.

איריס שטרק

איריס שטרק (נולדה ב-27 ביוני 1961) היא רואת חשבון ישראלית המכהנת כנשיאת לשכת רואי חשבון בישראל, האישה הראשונה אשר התמנתה לתפקיד זה.

אכרם חסון

אכרם חסון (בערבית: أكرم حسون;‏ נולד ב-2 ביולי 1959) הוא פוליטיקאי דרוזי-ישראלי. כיהן כחבר הכנסת העשרים מטעם מפלגת כולנו. בעבר שימש כראש עיריית עיר הכרמל ונשיא מכללת הכרמל. היה גם חבר הכנסת השמונה עשרה מטעם מפלגת קדימה.

אליס מילר

אליס מילר (נולדה ב-23 בינואר 1972) היא מהנדסת אווירונאוטיקה ובעלת רישיון טיס אזרחי דרום אפריקאי, שנאבקה למען פתיחת קורס הטיס בצה"ל לנשים.

ארנון בר-דוד

ארנון בר-דוד (נולד בשנת 1957 לערך) הוא יושב ראש ההסתדרות החדשה החל ממרץ 2019.

גיידסטאר

גיידסטאר (באנגלית: GuideStar; כוכב מנחה) הוא מיזם אינטרנטי שמטרתו לאפשר לציבור הרחב גישה למידע ממשלתי על כל הארגונים ללא כוונת רווח בישראל כגון: עמותות, חברות לתועלת הציבור והקדשות. מספר הארגונים הפעילים המוצגים באתר גיידסטאר ישראל הוא כ-41,000.

דן אריאלי

דן אריאלי (נולד ב-29 באפריל 1967) הוא פרופסור ישראלי לכלכלה התנהגותית, חבר סגל באוניברסיטת דיוק וכיהן כראש קבוצת מחקר ב-Media Lab במכון הטכנולוגי של מסצ׳וסטס. אריאלי הוא אחד מהמייסדים של חברות קיימא, ביוורקס, טיימפול, ג'ני ושאפה. שיחות ה-TED של אריאלי זכו ללמעלה מ-15 מיליון צופים. אריאלי זכה להכרה בינלאומית רחבה עם פרסומם של שניים מספריו, לא רציונלי ולא במקרה (2009) ולא רציונלי אבל לא נורא (2010), שעוסקים בעקרונות הרציונליות ואי הרציונליות, בתהליך קבלת ההחלטות של אנשים, דרך מספר רב של ניסויים שונים בתחום הפסיכולוגיה והכלכלה ההתנהגותית. ספריו אלו הפכו במהרה לרבי-מכר ברשימת "הניו יורק טיימס" יחד עם האמת על באמת (2012), ואף תורגמו לעשרות שפות. ב-2018, אריאלי נמנה ברשימת 50 הפסיכולוגים החיים המשפיעים ביותר בעולם בדירוג של אתר "thebestschools.org", העוסק בדירוג ומיפוי של מוסדות להשכלה גבוהה.

דניאל זייפמן

דניאל זייפמן (נולד ב-7 ביוני 1959) הוא פרופסור מן המניין לפיזיקה ונשיאו העשירי של מכון ויצמן למדע.

האוניברסיטה הבינלאומית לעסקים ומשפטים

האוניברסיטה הבינלאומית לעסקים ומשפטים (ידועה יותר בשמה האנגלי IUBL - International University of Business and Law) היא אוניברסיטה פרטית הממוקמת בעיר חרסון אשר באוקראינה. תארים מהאוניברסיטה אינם מוכרים בישראל ועלו חשדות שהיא פועלת כבית חרושת לתארים.

חרותי

האם התכוונתם ל...

יוסי וסרמן

יוסי וסרמן (נולד ב-1943) הוא איש חינוך ישראלי. שכיהן בשנים 2002–2016 כמזכ"ל הסתדרות המורים. הורשע בעבירות של מרמה והפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט, פגיעה בפרטיות והטרדת עד, ונגזרו עליו 4 חודשי מאסר בפועל.

יוסי סילמן

יוסף (יוסי) סילמן (נולד בשנת 1960) הוא תת-אלוף במילואים בצה"ל אשר כיהן כמנכ"ל משרד הרווחה.

מלר"ז

מלר"ז – המועצה הציבורית למניעת רעש, קרינה וזיהום אוויר בישראל (ע"ר), היא העמותה הציבורית הראשונה שהוקמה בישראל כדי לפעול לקידום איכות החיים והסביבה.

מלר"ז הוקמה בשנת 1961 לאחר שהחוק למניעת מפגעים, חוק כנוביץ (1961), אושר בכנסת ונכנס לתוקף. עוד בראשית דרכה התפרסמה מלר"ז בשל התנגדותה להקמת תחנת הכוח רדינג, המזהמת בחלקיקי פיח ועשן את תל אביב וגוש דן. מאבק משפטי זה החל בשנת 1965, ובעקבותיו בית המשפט העליון הכיר בזכותה הציבורית של מלר"ז לפעול בכלים משפטיים לטובת האינטרס הציבורי. התקדים שנוצר במאבק זה פתח את הדלתות בארץ לתביעות אזרחיות לשמירת איכות הסביבה.

נאום

נאוּם הוא העברת מסר לקבוצה של שומעים, באמצעות דברים הנישאים באוזניהם על ידי הנואם. תורת הנאום קרויה רטוריקה.

קונטנטו דה סמריק

קונטנטו נאו (ContentoNow), לשעבר קונטנטו דה סמריק, היא הוצאת ספרים ישראלית העוסקת בשיווק וקידום בחו"ל דרך פלטפורמות דיגיטליות כגון אמזון ופייסבוק. עסקה גם בהוצאה לאור במימון המחבר. בראש ההוצאה עומד המייסד, איש התקשורת והמו"ל נתנאל סמריק. ההוצאה מתמקדת בפרסום ספרים המעניקים תשובות לחיים טובים יותר (Books for Better Life). ספרים בעברית של ההוצאה מתורגמים לאנגלית ולסינית ומופצים בארצות הברית, באירופה ובסין.

ההוצאה לאור משווקת תכנים וספרים בעיקר בתחום הדיגיטל באמצעות קמפיינים ברשתות החברתיות, תוך שימוש בפלטפורמות של פייסבוק, טוויטר, אמזון, הפצה לבלוגים בתחומים ייעודיים, למוציאים לאור בירידי ספרים בינלאומיים, וכן באולפן הטלוויזיה של ההוצאה שזכה לארח לראיונות שורה ארוכה של אישים.

עם המחברים שהוציאו או הפיצו את ספריהם בהוצאה נמנים: עמוס אטינגר, שאול אייזנברג, גילה אלמגור, עדי גורדון, כרמי גילון, איתן הבר, אילן הייטנר, דני יתום, ליאור כלפון, אוריאל לין, אושרת קוטלר, עליזה זיו ואחרים.

ביולי 2016 פורסם בעיתון "דה מרקר" כי 17 תביעות הוגשו לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי יוצרים וסופרים נגד נתנאל סמריק, בטענה כי ההוצאה רשמה את עצמה כבעלת זכויות היוצרים על הספרים, על אף שלא ניתנה הסכמה מפורשת מצד המחברים.

רישיון (מקצוע)

עיסוק במקצועות מסוימים מותנה בקבלת רישיון מגוף מפקח. מקצועות אלה משתנים ממדינה למדינה, אך כוללים בדרך כלל מקצועות בתחומים הבאים:

מקצועות הבריאות, כגון רופא או רוקח, שעיסוק לא נאות בהם עלול לפגוע בבריאות הלקוחות.

מקצועות הנדסיים וטכניים, שעיסוק לא נאות בהם עלול ליצור מפגעי בטיחות.

מקצועות הכרוכים בייצוג מול הרשויות, כגון עורך דין ורואה חשבון.

מקצועות הכרוכים בניהול כספי לקוחות, כגון סוכן ביטוח ויועץ השקעות, שעיסוק לא נאות בהם עלול לגרום נזק כספי ניכר ללקוח.לעיתים מותנית קבלת הרישיון בעמידה בבחינת הסמכה. דוגמה לכך היא בחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין, שהצלחה בה היא תנאי לקבלת רישיון לעריכת דין בישראל.

רפי בן שטרית

רפאל (רפי) בן שטרית (נולד ב-2 בינואר 1966) הוא פוליטיקאי ישראלי. כיהן כראש עיריית בית שאן בשנים 2013-2018.

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.