חיים סבן

חיים סבן (נולד ב-15 באוקטובר 1944) הוא איש עסקים ישראלי-אמריקאי שהרוויח את רוב הונו האישי כמפיק טלוויזיה בארצות הברית. הונו של סבן מוערך ב-3.4 מיליארד דולר, והוא מדורג במקום ה-143 ברשימת עשירי ארצות הברית.[1]

חיים סבן
חיים סבן, דצמבר 2013
חיים סבן, דצמבר 2013
לידה 15 באוקטובר 1944 (בן 75)
אלכסנדריה, מצרים
מדינה ארצות הברית  ארצות הברית, ישראל  ישראל
מקום מגורים לוס אנג'לס, קליפורניה
מקצוע איש עסקים, אמרגן, מלחין, מוזיקאי
בת זוג שריל סבן

ביוגרפיה

ילדות, נעורים וקריירה מוקדמת

סבן נולד באלכסנדריה, מצרים. ב-1956, בגיל 12, עלה לישראל עם משפחתו, יחד עם רוב יהודי מצרים, שנאלצו להימלט מארצם לאחר מלחמת סיני ורדיפת היהודים שבאה בעקבותיה. סבן הגיע עם משפחתו לחצור הגלילית, ומספר שנים אחרי עברו להתגורר בדירת חדר בתל אביב, ואביו עסק במכירת עפרונות מדלת לדלת. סבן למד בבית הספר החקלאי בכפר הנוער בן שמן. בשנת 1964 השלים את לימודיו העל-יסודיים בתיכון ערב "לסל" בתל אביב, במקביל לעבודה ונגינה. לאחר שירותו הצבאי בקריה, בשנת 1966, הצטרף ללהקת "האריות" כנגן גיטרה בס והופיע איתם באזור העיר תל אביב.

בשנת 1968 החליף את אמרגן האריות הקודם, יהודה טלית, ואחר כך היה אמרגנה של להקת "הכוכבים הכחולים". מאוחר יותר נחשב (יחד עם יהודה טלית) כמקשר בין אריק איינשטיין לבין להקת "הצ'רצ'ילים". בתחילת שנות ה-70 הפיק את פסטיבל שירי הילדים שהתקיים מדי שנה וזכה להצלחה גדולה בישראל.

סבן עבר לצרפת בשנת 1975, והקים שם חברת תקליטים שהצליחה למכור מיליוני תקליטים. במקביל עסק בהלחנת מוזיקה לסדרות טלוויזיה, בעיקר סדרות אנימציה. שמונה שנים מאוחר יותר, ב-1983, עבר להתגורר בלוס אנג'לס שבארצות הברית, והקים שם אולפני הקלטות המספקים מוזיקה לסדרות טלוויזיה, כדוגמת ערי הזהב הנסתרות. סבן זכה להצלחה בתחום המוזיקה לסדרות טלוויזיה, והוא חתם כמלחין על עשרות הפקות טלוויזיוניות בשנות ה-80, לרוב בשם "כוסא מחשי" (Kussa Mahchi). במקביל החל לשמש כמפיק ראשי של סדרות אנימציה לטלוויזיה. שנה לאחר שהיגר לארצות הברית, הפיק את סדרת הטלוויזיה הראשונה שלו, "קיד וידאו", שהצליחה בעיקר בישראל.

הנסיקה בקריירה והקמת "Saban Entertainment"

בשנת 1988 הקים סבן את חברת "Saban Entertainment". החברה הפיקה מספר סדרות טלוויזיה מצליחות מבוססות קומיקס, בהן: "אקס מן", "אגדות האחים גרים", "מקרון 1" ואחרות. סדרות אחדות התבססו על סיפורים או אנימציות קומיקס מיפן, למשל "החתולים הסמוראים", אשר דובבה באופן פארודי. החל משנת 1993 הפיק סבן סדרת סרטי קולנוע וטלוויזיה שהצליחה במיוחד - שמו של הסרט הראשון בסדרת הסרטים המבוססת על סדרה יפנית הוא "מייטי מורפין פאוור ריינג'רס" (בישראל: "פאוור ריינג'רס"). סבן רכש את זכויות השידור של התוכנית מחוץ ליפן תמורת חצי מיליון דולר. ההצלחה של סדרת סרטי "פאוור ריינג'רס" שימשה בסיס לתעשיית מוצרים משלימים (בעיקר צעצועים) שהוסיפה לרווחיו של סבן. בשנת 1995 איחד סבן את חברתו עם חברת "פוקס קידס נטוורק", שהייתה שייכת לאיל העיתונות רופרט מרדוק, ובשנת 1997 קנתה החברה המשותפת את "פוקס פמילי" המאגד מספר ערוצי טלוויזיה למשפחה ומשדר בכבלים לעשרות מיליוני בתים בארצות הברית ובאירופה.[2]

באוקטובר 2002 מכר סבן את עסקי הטלוויזיה שלו לחברת וולט דיסני. במסגרת העסקה, קיבל סכום מזומן של 1.7 מיליארד דולר - עסקת המזומן הגדולה ביותר שבוצעה מול אדם יחיד באותה העת. ערוץ "פוקס קידס" ששידר את תוכניות הטלוויזיה של סבן שינה את שמו ל"ערוץ ג'טיקס", ולאחר מכן הפך ל"ערוץ דיסני". לאחר המכירה, הקים סבן חברת אחזקות בשם "סבן קפיטל גרופ", שהמשיכה לעסוק בתחום התקשורת. בין השאר, רכשה ב-2003 מספר ערוצי טלוויזיה מרכזיים בגרמניה. ב-2008, רכש סבן יחד עם שותפים את יוניוויז'ן, רשת הטלוויזיה הגדולה בעולם המשדרת בספרדית תמורת 14 מיליארד דולר.

הפרישה מתחום ההפקה ואחריה

בשנים האחרונות מרבה סבן בפעילות הקשורה לישראל, והוא תורם למוסדות שונים כדוגמת אוניברסיטת תל אביב. סבן תרם 15 מיליון דולר להקמת מחלקת ילדים בבית החולים סורוקה. הוא הקים את "פורום סבן לדמוקרטיה", שנועד לחילופי דעות ורעיונות, ולחיזוק הקשרים בין ארצות הברית לישראל, ובמסגרתו אף הביא להתפתחויות פוליטיות כדוגמת מפגש ראשון בין בכירי ממשל מפקיסטן ומישראל. במאי 2005 רכשה קבוצת אנשי עסקים בראשות סבן (המונה גם את מורי ארקין וקרן אייפקס) מממשלת ישראל חבילת מניות בחברת התקשורת הישראלית בזק (המאגדת בתוכה את חברות התקשורת : פלאפון, בזק בינלאומי, בזק אונליין ו-yes) תמורת כ-4.2 מיליארד ש"ח. נכון לאוקטובר 2009, קבוצתו הרוויחה על השקעתה כ-5 מיליארד שקל.[3] סבן רכש 22 אחוזים ממניות השליטה של שידורי קשת, אחת הזכייניות של ערוץ 2, תמורת 12 מיליון דולר, ומכר את מניות החברה תוך פחות משלוש שנים תמורת 300 אחוזים רווח. באוקטובר 2009, בעלי השליטה בבזק, קבוצת סבן-אייפקס-ארקין, קיבלו את הצעתו של איש העסקים שאול אלוביץ' ומכרו לו 30.7% ממניות החברה תמורת 7 מיליארד שקל.

ב-2 בדצמבר 2012 הקים יחד עם זרוע ההחזקות שלו בישראל את ערוץ זום לרשת הכבלים HOT ולאחר מכן גם ל-Yes הטלוויזיה בלוויין.

בשנת 2013 רכשה חברת האחזקות של סבן, "סבן קפיטל גרופ", את השליטה בחברת פרטנר תקשורת, אשר מפעילה רשת סלולרית תחת אותו השם. היא רכשה כ-33 אחוז ממניות החברה מידי אילן בן דב.[4]

פוליטיקה

מאז הפרישה מתחום ההפקות, מבלה סבן חלק ניכר מזמנו בעיסוק בצדקה ובפוליטיקה. סבן נחשב לאחד התורמים הגדולים של המפלגה הדמוקרטית בארצות הברית, והוא אחד האנשים הקרובים לנשיא ארצות הברית לשעבר, ביל קלינטון. בעת ממשל קלינטון שימש סבן כיועץ לנשיא בענייני מסחר, ואף נטען כי ישן עם אשתו מספר פעמים בבית הלבן. הנשיא קלינטון תיאר את סבן כ"חבר קרוב מאוד ותומך".[5] בשנת 2002 תרם שבעה מיליון דולר להקמת מטה חדש למפלגה הדמוקרטית, ובעקבות כך כינה אותו יושב ראש המפלגה, טרי מקולף, "המציל של המפלגה". אחר כך תרם שבעה מיליון דולר נוספים לדמוקרטים, ושלושה מיליון דולר לקרן ההומניטרית של קלינטון. בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית בבחירות לנשיאות 2008, תמך במועמדותה של הילרי קלינטון, וגייס עבורה כספים.

לאחר היבחרו של ברק אובמה לנשיא ארצות הברית ולמרות היותו אחד התורמים הגדולים למפלגה הדמוקרטית, מתח סבן ביקורת חריפה מספר פעמים על יחסו של אובמה לישראל ואף אמר: "היחס שלו לישראל הוא די חרטא". בהמשך דבריו אמר, כי "הייתה לנו את התקופה של בוש האב והתגברנו עליה, וגם הזמנים האלה יעברו". אולם סייג את דבריו באומרו כי "המטרה שלו היא להגיע לשלום, אבל הדרך שלו היא לא לרוחו של כל איש ובטח שלא לאלה מהימין". סבן גאה בפעילותו הפוליטית ופועל לחיזוק היחסים בין ישראל לארצות הברית. הוא מיודד מאד עם בני הזוג קלינטון אך סירב בשני מקרים לארגן ארוחות לגיוס כספים עבור אובמה, לדידו, משום "יחסו של האחרון לישראל".[6]

אולם בשנת 2012, במהלך תקופת טרום הבחירות לנשיאות, שינה את עמדותיו, וחזר לתרום למפלגה הדמוקרטית. במאמר דעה בניו יורק טיימס טען כי "אי אפשר להכחיש שבכל מדד אפשרי - התמיכה של אובמה בביטחונה ובטובתה של ישראל הייתה איתנה כסלע", ויצא כנגד מיט רומני ושלדון אדלסון, באומרו כי "אפילו 100 מיליון דולר מבעל בתי קזינו אינם יכולים להכחיש עובדות אלה" (ברומזו לסכום שתרם אדלסון לקמפיין הבחירות של רומני).[7] דבקותו בישראל של סבן השפיעה גם על השקעותיו. הוא ניסה מספר פעמים לקנות את העיתון "לוס אנג'לס טיימס" משום שלדבריו: "הגיע הזמן להפוך אותו מעיתון פרו-פלסטיני לעיתון מאוזן. במהלך תקופת האינתיפאדה השנייה, כשיהודים נרצחו מדי יום, העיתון הזה פרסם תמונות של אשה פלסטינית יושבת עם ילדה המת, ומהצד הישראלי תמונה של בית הרוס. נמאס לי מזה".

בעת מבצע צוק איתן פתח סבן בקמפיין פרו-ישראלי. הוא מימן מודעות גדולות בעיתוני ארצות הברית המובילים, בהן מוצג בחיוב, ובקצרה, הצד הישראלי: ההתנתקות מרצועת עזה; השתלטות החמאס על הרצועה, והגדרתו כארגון טרור על ידי ארצות הברית; תוקפנות החמאס כלפי ישראל וכמות הטילים שירה לעברה מאז ההתנתקות; ציטוטים מפי הנשיא אובמה ומנהיגים אחרים באשר לזכותה של ישראל להגן על עצמה, ועוד. על המודעות חתום ארגון CAMERA, העוסק במעקב אחר הסיקור התקשורתי בארצות הברית לגבי סוגיות במזרח התיכון.

במהלך הבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2016, תמך סבן במועמדותה של הילרי קלינטון, והיה לאחד מתורמיה הגדולים.[8][9]

חיים אישיים

סבן נשוי לד"ר שריל סבן, פסיכולוגית המתמחה בילדים, ואב לשלוש בנות (שתיים הן בנותיה של אשתו ממערכת יחסים קודמת) ובן. הוא מתגורר בבוורלי פארק שבלוס אנג'לס, קליפורניה.

לקריאה נוספת

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ #497 Haim Saban, פורבס
  2. ^ הישראלי חיים סבן ורופרט מרדוק הקימו חברה לערוצי טלוויזיה לילדים, באתר גלובס, 31 בדצמבר 1996
  3. ^ אמיר טייג, רווח חריג לרוכשי בזק: 300% בארבע שנים, דה מרקר, 18 באורטובר 2009
  4. ^ מיכאל רוכוורגר, השליטה בחברת פרטנר עברה לידי חיים סבן: יחזיק ב-33% מהמניות, באתר TheMarker‏, 29 בינואר 2013
  5. ^ Schlepping to Moguldom, Sorkin, Andrew (2004-09-05). Retrieved 2008-05-07.
  6. ^ סבן: היחס של אובמה לישראל הוא די חרטא; גם הזמנים האלה יעברו, באתר TheMarker
  7. ^ חיים סבן, לוס אנג'לס, "תמיכתו של אובמה בישראל איתנה כסלע", באתר הארץ, 5 בספטמבר 2012
  8. ^ נתוני בלומברג לגבי תרומות בבחירות, ראו בתחתית העמוד
  9. ^ חדשות 2, ‏מקורבה של קלינטון חיים סבן: "הילרי תהיה נשיאה מצוינת לישראל", באתר ‏mako‏‏, ‏12 באפריל 2015‏
012

012 סמייל טלקום בע"מ היא חברה ישראלית מקבוצת "פרטנר" המספקת שירותי שיחות בינלאומיות, טלפוניה מקומית בטכנולוגיית VoB, תקשורת סלולרית ושירותי גישה לאינטרנט.

המותג הוקם בשנת 2007 בעקבות מיזוג החברות "012 קווי זהב" ו-"סמייל תקשורת", שמכרו פעילות זו בשנת 2009 לקבוצת "אמפל". סלוגן החברה נכון לשנת 2013 הוא: "012 סתם כי בא לי לדבר..."

החברה נמצאת בבעלותה של חברת "פרטנר תקשורת", תחת המותג המקומי "Partner" (נודעה קודם כחלק מהמותג העולמי של "אורנג'"), בשליטת איש העסקים הישראלי חיים סבן. ב-13 באוקטובר 2010 הודיעה חברת "פרטנר תקשורת" על כוונתה לרכוש את מלוא הבעלות בחברה מקבוצת "אמפל".

וב-13 במרץ 2011 הודיעה "פרטנר" על השלמת העסקה ומינוי מנכ"ל חדש.נכון לסוף שנת 2012 לחברה יותר מ-581 אלף מנויים ברשת האינטרנט, ו-293 אלף מנויים ברשת הטלפוניה הקווית.

15 באוקטובר

15 באוקטובר הוא היום ה-288 בשנה, (289 בשנה מעוברת), בשבוע ה-42 בלוח הגריגוריאני. עד לסיום השנה, נשארו עוד 77 ימים.

אילן בן דב

אילן בן דב (נולד ב-16 בינואר 1957) הוא איש עסקים ישראלי שבעבר שלט במספר חברות פירמידה שנסחרו בבורסה לניירות ערך בתל אביב, ובהן סאני אלקטרוניקה, סקיילקס קורפוריישן, פרטנר תקשורת יוזר טרנד וטאו תשואות. את השליטה בחלק מחברות אלו איבד או מכר. נכון לשנת 2018 נגד בן דב מתנהלים הליכים משפטיים בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

בארץ הקטקטים

בארץ הקטקטים (ביפנית: 森の陽気な小人たちベルフィーとリルビット, באנגלית: The Littl’ Bits) היא סדרת אנימה יפנית בת 26 פרקים שהופקה לטלוויזיה ב-1980. בישראל שודרה הסדרה לראשונה בטלוויזיה החינוכית ב-1984.

את שיר הפתיחה העברי של הסדרה, אשר התבסס על שיר הפתיחה של הסדרה היפנית המקורית, תרגמה דתיה בן-דור ושרה מיקי קם. את שיר הפתיחה האמריקאי הפיקו חיים סבן ושוקי לוי.

ברברה סטרייסנד

ברברה סטרייסנד (באנגלית: Barbra Streisand; נולדה ב־24 באפריל 1942) היא זמרת, פזמונאית, סופרת, תסריטאית, שחקנית, מפיקה ובמאית קולנוע יהודייה-אמריקאית. היא זכתה ב-2 פרסי אוסקר, 10 פרסי גראמי, 5 פרסי אמי, פרס טוני, 4 פרסי פיבודי, 9 פרסי גלובוס הזהב ועוד פרסים רבים נוספים. סטרייסנד היא אחת הבודדות שזכתה בכל חמשת הפרסים העיקריים בתעשיית הבידור האמריקאית: פרס גראמי, פרס אוסקר, פרס גלובוס הזהב, פרס טוני ופרס אמי.

היא אחת מהאמניות המצליחות ביותר בעולם מבחינה מסחרית ואיכותית בהיסטוריה של עולם הבידור המודרני, עם מעל 71.5 מיליון אלבומים שנמכרו בארצות הברית, ומעל ל-145 מיליון אלבומים שנמכרו ברחבי העולם.

אחרי שהתחילה את הקריירה המצליחה שלה במוזיקה בשנות השישים, לקראת סוף העשור היא פרצה לעולם הסרטים עם הסרטים המצליחים בכיכובה: "מצחיקונת" (Funny Girl) ו"הלו, דולי!" (Hello, Dolly!). על הראשון היא זכתה בפרס אוסקר ובפרס גלובוס הזהב לשחקנית הטובה ביותר. בין הסרטים הידועים בהם כיכבה נמצאים הסרטים "כך היינו" (The Way We Were) ו"כוכב נולד" (A Star Is Born) שאיתו היא זכתה בפרס אוסקר נוסף על הלחנת השיר Evergreen . בשנות השמונים, ביססה את מעמדה כאחת הדמויות הבולטות ביותר בעולם הקולנוע כאשר הפכה לאישה הראשונה שביימה, הפיקה, כתבה וכיכבה בסרט שלה (עם הסרט "ינטל").

דני שובבני (סדרת טלוויזיה)

דני שובבני (באנגלית: Dennis the Menace) היא סדרת אנימציה קומית לילדים בת 78 פרקים שהופקה לטלוויזיה בין 1986 ל-1988 בשיתוף פעולה אמריקאי-יפני-צרפתי, ואף עובדה מאוחר יותר לסרט. הסדרה שודרה בישראל בדיבוב לעברית בערוץ הראשון ב-1990 ולאחר מכן ב-1997 ובשידורים חוזרים במהלך השנים. כיום משודרת הסדרה בישראל בערוץ ג'וניור.

הסדרה מבוססת על הקומיקס הקלאסי "דני שובבני" מאת האנק קטצא'ם. על הקומיקס התבססה גם סדרת סרטי קולנוע באותו השם.

פסקול הסדרה הופק על ידי חיים סבן ושוקי לוי.

את שיר הנושא והסיום בגרסה העברית שרים עירית ענבי ועמי מנדלמן.

ה'תש"ה

ה'תש"ה (5705) או בקיצור תש"ה היא שנה עברית אשר החלה ביום א' בתשרי, אור ל-18 בספטמבר 1944, והסתיימה ביום כ"ט באלול, 7 בספטמבר 1945. שנה מסוג בשה, איננה מעוברת, ואורכה 355 ימים. זו שנת שמיטה.

האריות

להקת האריות היא להקת רוק ישראלית שהוקמה בשנת 1965.

החתולים הסמוראים

החתולים הסמוראים (באנגלית: Samurai Pizza Cats - חתולי הפיצה הסמוראים) הוא עיבוד אמריקאי לסדרת האנימה היפנית קיאטו נינדן טייאנדה (キャッ党忍伝てやんでえ, Kyattō Ninden Teyandē, חתולי נינג'ה אגדיים). הסדרה הופצה בעולם המערבי בגרסאות מדובבות על ידי חברת סבן. הפסקול האמריקאי של הסדרה הופק על ידי חיים סבן ושוקי לוי, והוא שונה בתכלית מהתסריט היפני המקורי. בפרט, נוספו לו אלמנטים פארודים, פארסה ושבירת הקיר הרביעי.

כ"ח בתשרי

כ"ח בתשרי הוא היום העשרים ושמונה בחודש הראשון

בשנה העברית, למניין החודשים מתשרי, והיום העשרים ושמונה בחודש השביעי

למניין החודשים מניסן. כ"ח בתשרי לעולם לא יחול, בלוח העברי הקבוע, בימים שלישי,

חמישי

ושבת, ועל כן הוא משתייך לקבוצת הימים הנקראת "לא גהז".

פרשת בר המצווה של ילד שנולד בכ"ח תשרי היא פרשת נח, אם בר המצווה חל בשנה המתחילה ביום שני, שלישי או חמישי, או פרשת בראשית אם בר המצווה חל בשנה המתחילה בשבת.

מייטי מורפין פאוור ריינג'רס

מייטי מורפין פאוור ריינג'רס (אנגלית: Mighty Morphin Power Rangers, "פאוור ריינג'רס משני צורה אדירים") היא סדרת טלוויזיה אמריקאית פופולרית לילדים, והיא המוצר הראשון של זיכיון "פאוור ריינג'רס". הסדרה בת 145 פרקים והופקה לטלוויזיה על ידי חברת "סבן אנטרטיינמנט" לערוץ Fox Kids בין השנים 1993 -1995. היא נוצרה על ידי צמד המפיקים הישראלים-אמריקאים חיים סבן ושוקי לוי, והתבססה על הסדרה היפנית "סופר סנטאי".

בישראל שודרה העונה הראשונה בערוץ 2 בשידורי קשת והעונה השנייה והשלישית שודרו בערוץ הילדים.

על פי סדרה זו הופק הסרט "מייטי מורפין פאוור ריינג'רס - הסרט" (1995).

בשנת 2010 הוציאה חברת דיסני את 32 הפרקים הראשונים של העונה הראשונה מחדש בתוספת של שינויים דיגיטליים וקטעי מעבר בסגנון קומיקס.

מקרון 1

מקרון 1 (באנגלית: Macron 1) היא סדרת אנימה אשר שודרה בטלוויזיה בין השנים 1985 -1986. הסדרה שודרה בערוץ הראשון בין השנים 1986- 1987. הסדרה התמקדה בצוות גיבורים אשר משתמש ברובוט קרב ענקי כדי להילחם ברובוטים שנשלחו מטעם ארגון אשר מתכוון לכבוש את העולם.

ערוץ דיסני

ערוץ דיסני (באנגלית: Disney Channel) הוא ערוץ טלוויזיה אמריקאי בבעלות חברת וולט דיסני, אשר החל לפעול ב-18 באפריל 1983. בערוץ משודרים סדרות וסרטים מקוריים המיועדים לילדים ולבני נוער בגילאי 6–18. בתוכניות הערוץ ניתן לצפות גם בישראל.

פאוור ריינג'רס

פאוור ריינג'רס (אנגלית: Power Rangers) היא סדרת טלוויזיה וסדרת סרטים המבוססת ברובה על הסדרה היפנית "סופר סנטאי". זוהי אינה גרסה מדובבת בלבד של הסדרה היפנית המקורית, אלא למעשה סדרה "חדשה" עם שחקנים אמריקאים אשר משולבת עם קטעי אקשן רבים שנלקחו מהסדרה היפנית המקורית. בשל האופי היפני הטיפוסי אשר שולב בעיצוב העלילה והדמויות המקוריות, הסדרה האמריקאית המחודשת הותאמה לקהל המערבי. אף על פי כן, קטעי האקשן מהסדרה היפנית המקורית אשר שולבו בסדרה האמריקאית מדובבים כולם לאנגלית.

הסדרה הופקה בתחילת שנות ה-90 של המאה ה-20 על ידי חברת "סבן" בהנהלתו של חיים סבן לגרסה האמריקאית וזכתה לפופולריות והצלחה רבה בקרב ילדים רבים בכל העולם.

הסדרה הראשונה הייתה "מייטי מורפין פאוור ריינג'רס", שהופקה במקור לשידור בערוץ פוקס קידס האמריקאי. היא נמשכה שלוש עונות (בין השנים 1993–1996). במשך השנים הופקו עוד עונות רבות לסדרה ונכון ל-2017 הופקו 24 עונות שונות לסדרה ושני סרטי קולנוע. בשנת 2017 יצא לאקרנים סרט חדש אשר מהווה מעין היסטוריה אלטרנטיבית למתרחש בסדרה.בין השנים 1996–2001 הבמאי הישראלי יצחק פלורנטין ביים שבעים מפרקי הסדרה.

בין השנים 2001–2002 נרכש הזיכיון לסדרה על ידי חברת וולט דיסני כתוצאה מרכישת החברה על ידי דיסני. כתוצאה מכך הסדרה שודרה עד העונה ה-17 בארצות הברית בערוצים בשליטת חברת וולט דיסני ומוצרי הסדרה נמכרים בארצות הברית בחנויות של דיסני.

ב-12 במאי 2011, נודע שסבן רכש בחזרה את הזיכיון לסדרה ושבקרוב תהיה עונה 18, בעלת 40 פרקים, אשר תשודר בניקלודאון, כיום העונה משודרת היא העונה ה-24 והיא נקראת "פאוור רינג'רס פלדת הנינג'ה". במאי 2018 מכר סבן את המותג פאוור ריינג'רס יחד עם מותגים נוספים להסברו בכ-520 מיליון דולר.הסדרה ספגה ביקורות מהורים שטענו שהאלימות בסדרה גבוהה מדי בשביל קהל היעד שלה.

בישראל שודרה הסדרה לראשונה באמצע שנות ה-90 של המאה ה-20 בערוץ 2 ובהמשך בערוץ הילדים ובערוץ ג'טיקס וכיום גם בזום בהוט וביס.

בישראל לא שודרו כל הפרקים של הסדרות אך כל העונות שודרו.

פאוור ריינג'רס כוח הזמן

פאוור ריינג'רס כוח הזמן (אנגלית: Power Rangers: Time Force) היא סדרת פעולה/הרפתקאות אמריקאית לילדים מסדרת "פאוור ריינג'רס". הסדרה בת 40 פרקים והופקה לטלוויזיה על ידי חברת "סבן" לערוץ Fox Kids בשנת 2001. זו הסדרה האחרונה שעליה פיקח חיים סבן לפני שהאולפנים עברו לידי סרטי וולט דיסני.

בישראל התוכנית שודרה ב"פוקס קידס" (ערוץ דיסני כיום) וכיום בשידורים חוזרים.

פורבס

פוֹרְבְּס (באנגלית: Forbes) הוא דו-שבועון כלכלי שיוצא לאור בארצות הברית.

פרטנר תקשורת

חברת פרטנר תקשורת בע"מ היא חברת תקשורת המפעילה רשת סלולרית בישראל תחת המותג "Partner" (נודעה עד תחילת 2016 כחלק מהמותג הצרפתי אורנג') ותחת המותג 012mobile, ומספקת שירותי טלפוניה מקומית, שירותי גישה לאינטרנט ושיחות בינלאומיות. בנובמבר 2013, חתמה החברה על הסכם שיתוף רשתות עם חברת HOT mobile, לאיחוד מערכי האנטנות של החברות לרשת אנטנות משותפת. בעקבות ההסכם, פרטנר והוט מובייל מפעילות החל מאפריל 2016 רשת אנטנות משותפת באמצעות חברת תפעול משותפת (PHI), הנמצאת בבעלות שווה של פרטנר והוט מובייל, כאשר כל חברה ממשיכה להפעיל את ליבת הרשת שלה בנפרד ולשרת את לקוחותיה בנפרד.

בשנת 1997 התמודדה קבוצת פרטנר במכרז כמפעיל סלולרי שלישי במדינת ישראל. עדי בירן הוביל את קבוצת היזמים למכרז כנציג חברת אלביט. לאחר שנים שהייתה בשליטת תאגיד ההשקעות ההונג-קונגי האצ'יסון ומפואה נמכרה בשנת 2009 לחברת סקיילקס (יבואנית מכשירי הסלולר של סמסונג) ומאז 2013 נמצאת בשליטת איש העסקים הישראלי-אמריקאי חיים סבן.

ב-16 בפברואר 2016 הופסק השימוש במותג אורנג' בישראל, והותחל מיתוג חדש-ישן עם השם המקורי של החברה, Partner.ב-2017 הודיעה פרטנר כי היא נכנסת לשוק הטלוויזיה תחת השם "פרטנר TV", כמו כן היא חתמה עם קבוצת RGE ומשלבת את ערוצי הספורט (ערוץ הספורט) וערוצי הילדים (ערוץ הילדים ולוגי) של הקבוצה. כמו כן חתמה פרטנר עם חברת נטפליקס.באוגוסט 2017 הודיעה החברה על מיזם הסיבים האופטיים שלה, המאפשר חיבור לרשת האינטרנט במהירות של עד 1 ג'יגה.

קפטן אן

קפטן אן (באנגלית: Captain N: The Game Master, בתרגום חופשי: "קפטן אן: מאסטר המשחקים") היא סדרת אנימציה אמריקאית-קנדית בת 34 פרקים שהופקה בין השנים 1989–1991 המבוססת על משחקי וידאו מהחברות נינטנדו, קפקום, קונאמי, וכדומה. הסדרה שודרה בישראל בדיבוב לעברית בערוץ 2 בתחילת שנות התשעים. פסקול הסדרה הופק על ידי חיים סבן ושוקי לוי.

שוטרים וגנבים

שוטרים וגנבים (באנגלית: C.O.P.S) היא סדרת אנימציה בת 65 פרקים שהופקה על ידי DiC Entertainment בשיתוף עם Paramount Television לטלוויזיה בין 1988 ל-1989. הסדרה שודרה בערוץ הראשון בשנות ה-80 של המאה ה-20 היא דובבה לעברית עד פרק 26 עקב החלטה של הערוץ הראשון שלא להמשיך לעונה השנייה.

פסקול הסדרה הופק על ידי חיים סבן ושוקי לוי.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.