האנציקלופדיה הבריטית

האנציקלופדיה הבריטית (The British Encyclopaedia), או מילון האמנויות והמדעים (Dictionary of Arts and Sciences), יצאה לאור בשנת 1809 בשישה כרכים על גיליון אוקטבו (6x9 אינץ') וכללה 150 תחריטים בקירוב.

להלכה, העורך של האנציקלופדיה היה ויליאם ניקולסון, אך למעשה עיקר העבודה נעשה תחת השגחתו של ירמיהו ג'ויס. המוציאה לאור הייתה סינדיקציה של עשרים וארבעה מוכרי-ספרים ששמם הופיע בעמודי השער. כל אחד רכש מניות ובבו הזמן קיבל את חלקו היחסי של הרווח שהניבו המכירות הסופיות.

שיטת הוצאה לאור זו הייתה בשימוש רב במאה השמונה עשרה ובראשית המאה התשע עשרה, ונודעה ברבים כ-"קונגר" (Conger, סוג של צלופח). שיטה זו התאימה במיוחד לפרסומים שיצאו חלקים-חלקים דוגמת אנציקלופדיות.

חלק מהתחריטים צוירו על ידי ג'ון פיירי הבן, ונחרטו על ידי וילסון לאורי.

בשנת 1998 התפרסם מחקר של The Textbook Colloquium, שהשווה בין תוכני האנציקלופדיה הבריטית לבין תוכני "מילון האמנויות והמדעים" של גרגורי, שיצא לאור בשנת 1808, אך נערך גם הוא על ידי ירמיהו ג'ויס. תוצאות המחקר הראו ש-50% מתוכני האנציקלופדיות היו זהים. [1]

The British Encyclopaedia, or Dictionary of Arts and Sciences, 1809, Vol 4
העמוד הראשון בכרך הרביעי, 1809

הערות שוליים

  1. ^ [1]
אנציקלופדיה

אֶנְצִיקְלוֹפֶּדְיָה (באנגלית: encyclopaedia או encyclopedia) היא מאגר כתוב של הידע האנושי הקיים, בתחום מסוים או בכל תחומי הידע, שנאסף כדי להנחיל אותו לאחרים ולדורות הבאים.

ג'ון בגנל ברי

ג'ון בגנל ברי (באנגלית: John Bagnell Bury, נודע גם כ-J.B.Bury‏; 16 באוקטובר 1861 - 1 ביוני 1927) היה היסטוריון בריטי, יליד אירלנד, מומחה בתרבות הביזנטית, אמנות ושפות קלסיות. הקדיש חלק רב מעבודתו לחקר ההיסטוריה הפוליטית והמנהלית של האימפריה הביזנטית, בה ראה המשך ישיר של האימפריה הרומית. נמנה עם מחדשי המחקר של ההיסטוריה הביזנטית במרחב הדובר אנגלית. ברי היה חבר במערכת המהדורה ה-11 של האנציקלופדיה הבריטית משנת 1911 ובאותה שנה פורסמה בעריכתו "היסטוריה קיימברידג' של ימי הביניים". היה אחראי גם לתוכנית עריכת "ההיסטוריה קיימברידג' של העולם הקדום" שפורסמה בשנת 1923.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.