דובדבן

דובדבן (שם מדעי: Prunus subgenera Cerasus) הוא תת-סוג של פרונוס, סוג הכולל בין השאר את השקד, את האפרסק ואת המשמש. עונת קטיף הדובדבנים מתחילה בסוף מאי-תחילת יוני ונמשכת כחודשיים.

דובדבן
Italienische Süßkirschen
מיון מדעי
ממלכה: צומח
מערכה: בעלי פרחים
מחלקה: דו-פסיגיים
סדרה: ורדנאים
משפחה: ורדיים
סוג: פרונוס
תת־סוג: דובדבן
שם מדעי
Wikispecies-logo.svg Prunus subg. Cerasus
Washington C D.C. Tidal Basin cherry trees
פריחת הדובדבן בוושינגטון

הדובדבן כפרי למאכל

שני מינים של דובדבן ידועים במיוחד בשל פריים הטוב למאכל אדם: דובדבן מתוק (גודגדן, Prunus avium), ודובדבן חמוץ (Prunus cerasus). מינים אלה הם עצים גדולים וחסונים, העשויים להתנשא לגובה 18 מטר, אך בגידולים מסחריים מגבילים את גובה העץ ל-4 מטר. קיימים עוד כמה עשרות מינים בתת-הסוג דובדבן, חלקם בעלי פרי אכיל, כגון הדובדבן היפני (Prunus serrulata).

עצי הפרי נפוצים באסיה, באירופה ובאמריקה הצפונית, כאשר בראש רשימת הארצות המגדלות פרי זה באופן מסחרי נמצאות איראן, טורקיה וארצות הברית.

לשני המינים הידועים מספר זנים, אך שניהם זקוקים לאקלים קר של בערך 1,000 שעות קור, ושניהם מואבקים על ידי דבורים. עץ הדובדבן זקוק לעץ דובדבן סמוך על מנת להניב פרי.

פירות הדובדבן מהווים מאכל נפוץ. נהוג גם לאכלם כתוספת לעוגות, סלטי פירות ועוד. דובדבנים נמכרים לעיתים קרובות כשהם מגולענים ובתוך סירופ מתוק. בנוסף, נהוג להכין מדובדנים ריבות, מיצים וליקרים כגון שרי הרינג.

הודות לצבעו האדום העז של הפרי משתמשים בו רבות לקישוט מאכלים. מקובל לשים דובדבן על הקצפת המעטרת עוגות, מילקשייקים וכדומה, ומכאן הביטוי "הדובדבן שבקצפת", שפירושו: החלק הטוב ביותר.

גרעין הדובדבן משמש להכנת תבלין שנקרא "מחלב" (בערבית: محلب). יש הנוהגים לטחון את המחלב לתיבול של מאכלים מזרחיים או לבצק.

הדובדבן בישראל

בישראל גדלים בר שני מינים של דובדבן: דובדבן שרוע (Cerasus prostrata), שהוא שיח הגדל בחרמון והוכרז ערך טבע מוגן בישראל,[1] ודובדבן קטן פרי (Cerasus microcarpa).

באזורים הגבוהים של הארץ כגון רמת הגולן והגליל העליון וכן בגוש עציון, קיימים מטעים מסחריים של עצי דובדבן.

Duvdevan
עצי דובדבן ברמת הגולן

הדובדבן בתרבות ובאמנות

Klagenfurt Ferd. Jergitsch Strasse 22042009 81
עצי דובדבן יפניים

בתרבות היפנית, מכונים עץ הדובדבן בכלל, ופריחתו בפרט, סאקורה, מונח שלו השפעה רבה על התרבות והאמנות היפנית.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ אכרזת גנים לאומיים, שמורות טבע, אתרים לאומיים ואתרי הנצחה (ערכי טבע מוגנים), התשס"ה - 2005, ק"ת 6369, ה'תשס"ה, 15 בפברואר 2005 (תוקן ב־31 במרץ 2009), באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים
אבי גיל (קצין)

אָבִי גִּיל הוא קצין בצה"ל בדרגת תת-אלוף, המשמש מפקד עוצבת געש. קודם לכן שימש מפקד עוצבת עידן, מפקד בה"ד 1, קצין אג"ם של פיקוד הדרום ומפקד חטיבת אפרים.

אורי בר-לב

אוריאל (אורי) בר-לב (נולד ב-1959) הוא ניצב בדימוס במשטרת ישראל, כיהן כמפקד מחוז הדרום ונציג המשטרה והמשרד לביטחון הפנים בארצות הברית. היה מועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה. בין שאר תפקידיו, כיהן גם כמפקד יחידת דובדבן ויחידת הגדעונים.

דובדבן מסוכר

דובדבן מסוכר הוא דובדבן משומר ומסוכר העשוי מדובדבנים בעלי צבע בהיר (בעיקר מזני רויאל אן, רנייה וגולד). הדובדבנים משומרים בתמיסת מלח, תמיסת גופרית דו-חמצנית או באלכוהול ולאחר מכן בתמיסה הכוללת סירופ סוכר, חומרי טעם וריח מלאכותיים, ממתיקים וצבעי מאכל.

באופן מסורתי הדובדבנים המסוכרים הצבועים אדום הם בעלי טעם שקדים, ואילו אלה הצבועים ירוק הם בעלי טעם מנטה.

בהמשך התהליך מחוממים הדובדבנים ועוברים תהליך העושה אותם למבריקים, מוטבלים בגלוקוז ומיובשים על מנת ליצור את הזיגוג.

חטיבת עוז

חטיבת עֹוז (חטיבה 89), הידועה יותר בכינוי חטיבת הקומנדו, היא חטיבת חיל רגלים למבצעים מיוחדים של זרוע היבשה בצה"ל. החטיבה מאגדת תחתיה שלוש יחידות קומנדו - יחידת מגלן, יחידת דובדבן ויחידת אגוז, וכפופה לעוצבת האש (אוגדה 98).

חילי טרופר

יחיאל משה (חילי) טרופר (נולד ב-22 באפריל 1978, ט"ו בניסן ה'תשל"ח) הוא חבר הכנסת מטעם מפלגת חוסן לישראל בסיעת כחול לבן, איש חינוך וחברה, שימש בעבר מנהל אגף החינוך, הרווחה והתרבות בירוחם. טרופר הוא ממקימי העמותות "במעגלי צדק" ו"שכן טוב" וכן "קרן פסיפס". בעבר כיהן כסמנכ"ל עמותת "אחריי!", ניהל את בית הספר ברנקו וייס רמלה ושימש כעוזר בכיר לשר החינוך, שי פירון.

חנן סביון

חנן סביון (נולד כחנן סוויסה ב-21 במרץ 1976) הוא שחקן, תסריטאי, בדרן, קומיקאי ומנחה טלוויזיה ישראלי.

יחידת דובדבן

יחידת "דובדבן" (יחידה 217) היא יחידת קומנדו בצה"ל, הפועלת תחת פיקודה של חטיבת עוז. היחידה מתמחה בלוחמה בטרור ובפעילות מסוערבת נגד מחבלים.

לפני שהוכפפה לחטיבת עוז ב-27 בדצמבר 2015, פעלה היחידה תחת פיקודה הישיר של אוגדת איו"ש מיום הקמתה (יוני 1986 – דצמבר 2015).

מפקד היחידה הנוכחי הוא סא"ל ע'.

תפקידיה של היחידה כוללים משימות מודיעין ומעצרים מורכבים או סיכול ממוקד של מבוקשים ומחבלים (פעילי טרור) בלב שטחים עוינים תוך שימוש ביכולות מתקדמות ומסווגות, כאשר חלק מהפעילות נעשית בצורה מסוערבת (כלומר: הלוחמים מחופשים לעוברי-אורח ערבים). הפעילות מבוצעת בשיתוף עם השב"כ.

היחידה פועלת הן בצורה עצמאית והן לצד יחידות מיוחדות אחרות. רוב פעולותיה של היחידה מסווגות ובשנים האחרונות גברה בצה"ל ההכרה בחשיבותה וביכולותיה של היחידה, ונפח הפעילות שלה גדל באופן ניכר והפך לאחד מהגדולים בצה"ל[דרוש מקור].

בסמל היחידה מופיעה חרב פיפיות המסמלת את תחבולתו של אהוד בן גרא בהתנקשותו בעגלון מלך מואב.

על פי המסופר בספר שופטים, אהוד נקט בפעולה נועזת כדי להציל את ישראל. הוא החליט להתנקש במלך מואב בארמונו, ולהתחיל במלחמה מיד אחר כך, כאשר במחנה האויב ישנו בלבול ומורך לב, עקב הפגיעה במנהיגם[דרוש מקור].

יקי דולף

יעקב (יקי) דולף (נולד ב-7 בינואר 1976) הוא קצין בצה"ל בדרגת אלוף-משנה. שימש מפקד חטיבת הצנחנים, מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה ומפקד חטיבת שועלי מרום.

מיקי אדלשטיין

מיכאל "מיקי" אדלשטיין (נולד במאי 1966) הוא קצין בצה"ל בדרגת אלוף, המכהן כנספח צה"ל בארצות הברית. קודם לכן שימש מפקד עוצבת סיני ובמקביל מפקד המרכז הלאומי לאימונים ביבשה, מפקד אוגדת עזה, קצין חי"ר וצנחנים ראשי ומפקד חטיבת הנח"ל.

מנהטן (קוקטייל)

מנהטן (באנגלית: manhattan) הוא קוקטייל המוכר רשמית על ידי איגוד הברמנים הבינלאומי המורכב מ-50 מ"ל של ויסקי קנדי או ויסקי שיפון, 20 מ"ל ורמוט אדום וקורטוב אנגוסטורה ביטר. את המרכיבים בוחשים עם קרח בכוס בחישה ומסננים לכוס קוקטייל ("כוס מרטיני") או לכוס אולד פאשן על גבי קוביות קרח.

הקישוט המסורתי של המנהטן הוא דובדבן מרשינו (Maraschino cherry).

נבו ארז

נבו ארז (נולד ב-22 בנובמבר 1965) הוא אלוף-משנה בצה"ל. כיהן כמפקד יחידת דובדבן וכמפקד שייטת 13 במלחמת לבנון השנייה.

נדב פדן

נדב פדן (נולד ב-27 בספטמבר 1967) הוא קצין בצה"ל בדרגת אלוף, המכהן כמפקד פיקוד המרכז. קודם לכן שימש ראש אגף התקשוב וההגנה בסייבר, מפקד עוצבת הפלדה ומפקד עוצבת אדום.

עבריין נמלט

עבריין נמלט או מבוקש הוא אדם המסתתר מהמשטרה, לאחר שנמלט ממאסר או ממעצר, או שהוא חשוד בעבירה פלילית ודרוש לחקירה משטרתית.

לתיאום בין משטרות במדינות שונות, במקרים שבהם המבוקש נמלט מהמדינה שבה הוא מבוקש, משמש האינטרפול.

לאיתורם של מבוקשים מסתייעת המשטרה לעיתים בפנייה לציבור, באמצעות כרזות "מבוקש", רשימת מבוקשים באינטרנט ותוכניות טלוויזיה העוסקות בכך, כגון התוכנית הבריטית "Crimewatch" ומקבילתה הישראלית "בשידור חוקר". לעיתים מובטח פרס גבוה למביא למעצרו של מבוקש.

למעצר מבוקשים בשטחי יהודה והשומרון משמשת יחידת דובדבן.

עופר וינטר

עופר וינטר (נולד ב-3 בפברואר 1971) הוא קצין בדרגת תת-אלוף בצה"ל, המכהן כמזכיר צבאי לשר הביטחון ומיועד לפקד על אוגדה 98 (עוצבת האש). בעבר שימש וינטר גם כראש מטה פיקוד המרכז, מפקד חטיבת גבעתי, מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה, מפקד חטיבה 646, מפקד יחידת דובדבן ומפקד גדס"ר גבעתי.

עיטורי קוקטייל

עיטורי קוקטייל הם קישוטים המעטרים קוקטיילים כחלק מהאופי הצבעוני של הקוקטייל. העיטורים נועדו הן להוסיף צבע וצורה לקוקטייל, והן, כאשר מדובר בעיטורים אכילים, להוסיף טעם.

מקובל לעטר קוקטיילי רום בעיטורי פירות ובעיקר פירות טרופיים על מנת להוסיף טעמים מתוקים לקוקטייל. עיטורי טקילה מעוטרים לרוב בעיטורי פירות הדר - לימון ותפוז שנועדו להוסיף צבע צבעוני לקוקטייל השקוף וטעם חמצמץ.

משקאות על בסיס ג'ין ווודקה מעוטרים בעיקר במאכלים בעלי טעמים חמוצים או חריפים (זיתים, בצלי פנינה) או לחלופין טעמים מתוקים של תפוז או דובדבן מסוכר.

משקאות על בסיס ויסקי או ברנדי נהוג שלא לעטר - ובכל מקרה שלא להוסיף להם טעמים (העיטורים הם עיטורים לא אכילים).

צחי הלוי

צחי הלוי (נולד ב-12 במרץ 1975) הוא זמר ושחקן ישראלי. זוכה פרס אופיר לשחקן המשנה הטוב ביותר לשנת 2013 על משחקו בסרט "בית לחם".

רוני נומה

רוני נומה (נולד ב-2 באוקטובר 1965) הוא קצין צה"ל במילואים בדרגת אלוף. שימש מפקד פיקוד המרכז, מפקד מפקדת העומק, מפקד המכללה הבין-זרועית לפיקוד ולמטה, מפקד המרכז הלאומי לאימונים ביבשה, מפקד עוצבת סיני, מפקד עוצבת האש ומפקד חטיבת הנח"ל.

רם רוטברג

רם רוטברג (נולד ב-2 במאי 1964) הוא אלוף בצה"ל שכיהן בין היתר כמפקד חיל הים, כמפקד יחידת דובדבן, כמפקד שייטת 13, כראש מספן המודיעין וכמפקד בסיס חיפה של חיל הים.

שנאפס

שנאפס (גרמנית: Schnaps) הוא משקה חריף שזוקק מדגנים, שורשים או פירות, ובהם דובדבן, תפוח, אגס, אפרסק, תות ומשמש, או לעיתים סלק סוכר או תפוחי אדמה. לרוב, החומר הבסיסי בייצור שנאפס הוא החתיכות שנשארות מתהליך הייצור של מיץ. בשנאפס אותנטי אין תוספות של סוכר או חומרי טעם, אלא רק חומרים ארומטיים מסוגים שונים. משקאות אלו מיוצרים בארצות: גרמניה פולין וכן בסקנדינביה בהולנד ובקנדה (אפטרשוק).

השנאפס בעל דמיון בטעם ובמרכיבים לוודקה, עם טעמים עדינים - כתלות בחומרי הבסיס מהם הוא עשוי. בדרך כלל הוא מכיל כ-40 אחוזי אלכוהול בנפח. למרות זאת, ישנו סוג נוסף, המיוצר באמריקה, והוא משתייך בעצם לקטגוריית הליקרים. בסוגים אלו נעשה בדרך כלל שימוש באלכוהול בסיסי (שנאפס, וודקה או רום), על מנת "לחלץ" את הטעמים מהפירות המוספים אליו. לעיתים קרובות מוסיפים למשקה רכיבים אחרים, בעיקר סוכר. רמת האלכוהול במשקה זה היא כמחצית מזו בסוג הגרמני- כ-20 אחוזים.

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.