אזור התעשייה עטרות

אזור התעשייה עטרות הוא אזור תעשייה השוכן בצפונה של ירושלים. אזור התעשייה קרוי על שם מושב העובדים עטרות ששכן בסמוך לו בין השנים 19191948. אזור התעשייה מונה מעל ל-160 מפעלים, שפועלים במגוון רחב של תחומים: בטון ועפר, מסגרות, נגרות, מפעלי עופות (לרבות עוף ירושלים) ובשר. בפארק עובדים כ-4,000 עובדים, מהם 1,000 יהודים וכ-3,000 לא-יהודים ממזרח ירושלים ומרמאללה[1]. בצדו הצפוני של אזור התעשייה נמצא שדה התעופה עטרות שנסגר בעקבות האינתיפאדה השנייה.

Jerusalem location map with titles2
אזור תעשיה עטרות
מבט מהאוויר, פברואר 2014

היסטוריה

לאחר מלחמת ששת הימים, בתחילת שנת 1970, בחנה החברה הכלכלית לירושלים אופציות שונות להקמת אזור תעשייה נוסף לעיר[2] והוחלט שהוא יוקם באזור בו שכן מושב עטרות ההיסטורי ושטחיו החקלאיים. לצורך כך הוקצו לקראת סוף שנת 1970, 9 מיליון לירות ישראליות[3]. אזור התעשייה כלל מחסנים לאיכסון וחלוקה, תעשייה קלה ומוסכים.[4] רבים מהעובדים בו היו ערבים-פלסטינים בני השכונות והכפרים הסמוכים. המרחק הרב בין אזור התעשייה לבין מרכז העיר ירושלים, ובעיות ביטחוניות שנבעו ממיקומו, הקשו על התפתחותו, בעיקר בעתות של מתיחות ביטחונית. אלו הגיע לשיאן לאחר פרוץ האינתיפאדה השנייה בשנת 2000, שהובילה לסגירת 45 מפעלים באזור במשך שנת 2001. באותה תקופה מפעלים גדולים כגון "אינטרקוסמא" לקוסמטיקה, "טבע" לתרופות ומפעל המסוקים של התעשייה האווירית עזבו את האזור. המצב המשיך להידרדר עד שהובע חשש לקיום אזור התעשייה בכלל.[5]

לאחר סיום האינתיפאדה שוקמה פעילות אזור התעשייה והוא נגיש כיום לתנועה באמצעות כביש 443 וכביש 404, המאפשרים תנועה מהירה וקלה של סחורות מהאזור ואליו. על מנת לעודד מפעלים ובתי עסק לפעול באזור למרות המכשולים הכריזה הרשות לפיתוח ירושלים המנהלת את אזור התעשייה על שורת הטבות למפעלים הכוללים הטבות בארנונה, ומענקים שונים.[6] אזור התעשייה הוקף בגדר ביטחון ושוטרי משמר הגבול עורכים סיורים באזור התעשייה על מנת להבטיח את ביטחון העובדים והרכוש.[7] כיום, מהווה הפארק את פארק התעשייה הגדול ביותר במטרופולין ירושלים לתעשייה מסורתית.

ב-2015 נפתח בעטרות מפעל למיון ועיבוד אשפה המשרת את אזור ירושלים ומחליף את אתרי הטמנת האשפה באזור העיר. בתחילת 2016 הוחלט להרחיב את שטח אזור התעשייה במאות דונמים לכיוון שטח שדה התעופה הסגור בעטרות (אך בינתיים לא על שטחי שדה התעופה עצמו) שיאפשרו תוספת עשרות מפעלים. כמו כן נבנה באזור התעשייה קניון בשטח של 20,000 מ"ר בבעלותו של היזם רמי לוי.

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ דיון בוועדה לענייני ביקורת המדינה בעניין הכניסה לאזור התעשייה מכיוון רמאללה
  2. ^ אזור תעשיה חדש יוקם על ידי החברה הכלכלית לירושלים, מעריב, 25 בפברואר 1970
  3. ^ 9 מיליון ל"י יושקעו בפיתוח איזור עטרות, מעריב, 12 באוקטובר 1970
  4. ^ http://www.snunit.k12.il/minhal/word/11041.doc
  5. ^ http://www.knesset.gov.il/protocols/data/html/pnim/2004-11-17.html
  6. ^ http://jda.co.il/front/ShowCategory.aspx?ItemId=1685
  7. ^ http://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/5703
דרך עוזי נרקיס

דרך עוזי נרקיס היא כביש ראשי בירושלים המוביל לשכונות פסגת זאב ונווה יעקב שבצפון העיר. הדרך היא קטע בכביש 60 הממשיך מצפון לירושלים לכיוון רמאללה דרך אזור התעשייה עטרות וא-ראם.

הדרך היא כביש הגישה העיקרי לשכונות האמורות. דרך נוספת לכיוון שתי השכונות היא שדרות משה דיין. מצידה המערבי של הדרך נמצאות השכונות הערביות שועפאט ובית חנינא. מצידה הדרום-מזרחי נמצא מחנה הפליטים שועפאט, ומצפון-מזרח נמצאות השכונות פסגת זאב ונווה יעקב. הדרך מתחילה במחלף שער מזרח הסמוך לשכונת הגבעה הצרפתית כהמשכה של דרך בר לב.

הדרך נקראת על שמו של האלוף עוזי נרקיס שהיה אלוף פיקוד המרכז בתקופת מלחמת ששת הימים.

הקו החום של הרכבת הקלה בירושלים

הקו החום של הרכבת הקלה בירושלים הוא קו רכבת קלה עתידי, שיחבר את אזור התעשייה עטרות שבצפון ירושלים לכפר צור באהר שבדרום העיר, דרך מזרח ירושלים.

ירושלים

יְרוּשָׁלַיִם (בערבית: الْقُدْس, הגייה: אל-קֻדְס (מידע • עזרה), או أُورُشَلِيم (הגייה: אוּרֻשַׁלִים)) היא עיר הבירה של מדינת ישראל והעיר עם האוכלוסייה הגדולה ביותר בה. נכון לשנת 2019, מתגוררים בה כ-927 אלף תושבים. בירושלים שוכנים מוסדות הממשל של ישראל: הכנסת, בית המשפט העליון, משכן הנשיא, בית ראש הממשלה ורוב משרדי הממשלה. ירושלים שוכנת בהרי יהודה, על קו פרשת המים הארצי של ארץ ישראל, בין הים התיכון וים המלח, ברום של 570 עד 857 מטרים מעל פני הים.

העיר מקודשת ליהדות, לנצרות ולאסלאם. היא הייתה מרכז חיי העם היהודי בימי קדם, ומושא כמיהתו וכיסופיו בעת שהייתו בגלות. משום חשיבותה הדתית עבור שלוש הדתות, היוותה העיר לאורך עידן ועידנים מוקד של מלחמות וסכסוכים, הנמשכים עד עצם היום הזה. מאז סוף המאה ה-19, התפתחו סביב העיר העתיקה שכונות העיר החדשה, אשר משכנות בקרבן, נכון למאה ה-21, את רובם המוחלט של תושביה.

בשנת 1981 הוכרזה העיר העתיקה של ירושלים אתר מורשת עולמית על ידי ארגון אונסק"ו, והיא נמצאת ברשימת האתרים הנמצאים בסיכון.

כביש 45

כביש 45 הוא כביש עתידי האמור, על פי תוכנית האב לירושלים, להיות כביש הגישה הראשי לבירה. תוואי הכביש אמור להתחיל במחלף בן שמן, משם הוא אמור להמשיך מזרחה דרך מודיעין-מכבים-רעות וגבעת זאב עד לעטרות, משם הוא יתחבר באמצעות כביש 50 (דרך בגין) אל ירושלים. בעתיד הרחוק אמור הכביש גם להמשיך מזרחה אל עבר יריחו וירדן, ולהגיע אף לעמאן. כיום (2018), סלול קטע של כשלושה ק"מ בלבד מהכביש, וזה מחבר את כביש 443 בצומת גבעת זאב עם כביש 50 (ליד קלנדיה) המגיע לירושלים.

מבני תעשייה (חברה)

מבני תעשייה בע"מ היא חברת ישראלית העוסקת בהשכרה, ניהול וייזום פרויקטי נדל"ן. החברה נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

עטרות

עֲטָרוֹת היה מושב עובדים ששכן כ-11 קילומטר צפונית לירושלים, במקום בו עומד כיום הכפר הערבי קלנדיה, באזור הדרום-מערבי של שדה התעופה עטרות שנבנה בידי המנדט הבריטי. היישוב הוקם ב-1919, ופונה והוחרב במלחמת העצמאות. לאחר כיבוש האזור במלחמת ששת הימים הוקם בסמוך אזור התעשייה עטרות.

עטרות (פירושונים)

האם התכוונתם ל...

רפאל לוי (משרד הפנים)

רפאל לוי (נולד 1925) היה הממונה על מחוז ירושלים במשרד הפנים. הוא הורשע בקבלת שוחד.

בשנת 1948 התחתן עם בתו של אליהו ששון, דבר שפתח לו קשרים עם ראשי השלטון הישראלי.

לוי היה קצין המיעוטים במחוז ירושלים בשנות ה-50 ובמסגרת זאת היה אחראי על הקשרים עם ערביי ישראל באזור ירושלים וניהל קשרים אזרחיים עם הירדנים ומעבר אזרחים במעבר מנדלבאום. בין השאר ניהל את המעבר של נוצרים לחגיגות בבית לחם, מעבר השומרונים להר גריזים ואת תיאום עליית השיירות הישראליות להר הצופים.

במהלך מלחמת ששת הימים מונה לקצין קשר עם העדות הנוצריות והמוסלמיות וסייע לאלוף חיים הרצוג בגיבוש הצוות של הממשל הצבאי על יהודה ושומרון.

לאחר מלחמת ששת הימים מונה לסגן מנהל המחוז וממלא מקום מנהל המחוז. בהמשך מונה למנהל המחוז והיה יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. במסגרת זאת ניהל ישיבות על תוכניות פיתוח גדולות בירושלים כמו פיתוח ממילא. במסגרת תפקידו במשרד הפנים היה אחראי על מתן רישיונות לעיתוני מזרח ירושלים.

בתפקידיו במשרד הפנים יצר קשרים עם ראשי העדות הנוצריות בירושלים במסגרתם נכרתו עסקות נדל"ן גדולות על קרקעות במערב ירושלים.

בנובמבר 1986 נעצר בחשד לקבלת שוחד מראשי עדות נוצריות בירושלים. בעיתונות היו חלוקים האם המעצר היה מפתיע או שכבר מזמן היו שמועות על שחיתות מצד לוי. לוי הועמד לדין בפני השופטת דליה דורנר כשהתובע היה ערן שנדר. הוא הורשע ב-9 מתוך 11 סעיפי אישום ביוני 1988. נדון ל-3.5 שנות מאסר וערעורו לבית המשפט העליון נדחה. עם שחרורו מהכלא מונה למנהל מנהלת של אזור התעשייה עטרות.

שדה התעופה עטרות

שדה התעופה עטרות (ידוע גם כ"שדה התעופה קלנדיה" ו"נמל התעופה ירושלים") הוא שדה תעופה לא פעיל, השוכן בצפון ירושלים, ליד אזור התעשייה עטרות, בסמוך לקלנדיה וכפר עקב.

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.