אבאויאלפאר

אבאויאלפארהונגרית: Abaújalpár) הוא כפר זעיר במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה. כמו יישובים רבים באירופה, גם אוכלוסיית אבאויאלפאר קטנה משמעותית בעשרות השנים האחרונות, מ-132 תושבים בשנת 1990 עד 49 תושבים בשנת 2018 (ירידה של כ-62%).

באבאויאלפאר חיו מעט יהודים ועד היום קיימות מצבות יהודיות באזור[2].

שנה מספר היהודים בכפר[3] כלל האוכלוסייה
1840 50
1880 5 211
1910 8
אבאויאלפאר (כפר)
Abaújalpár
HUN Abaújalpár Címer
סמל אבאויאלפאר
Reformed church of Abaújalpár
מדינה הונגריה  הונגריה
חבל צפון הונגריה
מחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן
נפה נפת גנץ
שטח 8.48 קילומטר רבוע
אוכלוסייה
 ‑ בכפר 49[1] (2018)
קואורדינטות 48°18′24″N 21°13′58″E / 48.30675°N 21.2329°E 
אזור זמן UTC +1
http://www.abaujalpar.hu

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ מפקד האוכלוסין ההונגרי 2018
  2. ^ קברים יהודיים באבאויאלפאר
  3. ^ מפקדי האוכלוסין של יהודי הונגריה, 1993
אבאויוואר

אבאויוואר (בהונגרית: Abaújvár) הוא כפר זעיר במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון-מזרח הונגריה. כמו יישובים רבים באירופה, גם אוכלוסיית אבאויוואר קטנה משמעותית בעשרות השנים האחרונות, מ-328 תושבים בשנת 1990 עד 213 תושבים בשנת 2018 (ירידה של כ-35%).

באבאויוואר חיה קהילה יהודית.

ארקה (כפר)

ארקה (בהונגרית: Arka) הוא כפר במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון הונגריה.

בכפר התגוררו יהודים מעטים.

בולדוגקאויפאלו

בולדוגקאויפאלו (בהונגרית: Boldogkőújfalu) הוא כפר במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה.

בבולדוגקאויפאלו התגוררו מעט יהודים.

בולדוגקווארליה

בולדוגקווארליה (בהונגרית: Boldogkőváralja) הוא כפר במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון הונגריה.

בכפר התקיימה קהילה יהודית שהושמדה בשואה.

בשקו

בשקו (בהונגרית: Baskó) הוא כפר קטן במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה.

בשקו הוא אחד מכפרים רבים באירופה אשר חל פיחות (לעיתים כבד) באוכלוסייתו. כך, במפקד בשנת 1910 היו בבשקו 563 איש ואוכלוסייתו ירדה בהדרגה עד ל 166 תושבים בשנת 2013.

בבשקו התגוררו יהודים מעטים.

גיבארט

גיבארט (בהונגרית: Gibárt) הוא כפר קטן במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה. בין השנים 1984 ל-2006 היה הכפר חלק מאנץ'.

כמו יישובים רבים באירופה, גם אוכלוסיית גיבארט קטנה משמעותית בשנים האחרונות, מ-383 תושבים בשנת 2007 עד 312 תושבים בשנת 2018 (ירידה של כ-19%).

בגיבארט חיו מעט יהודים.

הידשנמטי

הידשנמטי (בהונגרית: Hidasnémeti) הוא כפר במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה.

הייצה

הייצה (בהונגרית: Hejce) הוא כפר קטן במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה. כמו יישובים רבים באירופה, גם אוכלוסיית הייצה קטנה משמעותית בשנים האחרונות, מ-333 תושבים בשנת 1990 עד 194 תושבים בשנת 2018 (ירידה של כ-41%).

בהייצה חיו מעט יהודים.

הרנאדביד

הרנאדביד (בהונגרית: Hernádbűd) הוא כפר קטן במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה. כמו יישובים רבים באירופה, גם אוכלוסיית הרנאדביד קטנה משמעותית בשנים האחרונות, מ-188 תושבים בשנת 1990 עד 119 תושבים בשנת 2018 (ירידה של כ-36%).

בהרנאדביד חיו מעט יהודים ובמקום קיימים קברים יהודיים.

הרנאדסורדוק

הרנאדסורדוק (בהונגרית: Hernádszurdok) הוא כפר קטן במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה. כמו יישובים רבים באירופה, גם אוכלוסיית הרנאדסורדוק קטנה משמעותית בשנים האחרונות, מ-248 תושבים בשנת 1990 עד 157 תושבים בשנת 2018 (ירידה של כ-36%).

בהרנאדסורדוק חיו מעט יהודים ובמקום יש שאריות של בית קברות יהודי.

ז'ויטה

ז'ויטה (בהונגרית: Zsujta) הוא כפר קטן במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה. כמו יישובים רבים באירופה, גם אוכלוסיית ז'ויטה קטנה משמעותית בשנים האחרונות, מ-231 תושבים בשנת 1990 עד 151 תושבים בשנת 2018 (ירידה של כ-34%).

בז'ויטה חיו מעט יהודים.

טורניושנמטי

טורניושנמטי (בהונגרית: Tornyosnémeti) הוא כפר קטן במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה. כמו יישובים רבים באירופה, גם אוכלוסיית טורניושנמטי קטנה משמעותית בשנים האחרונות, מ-655 תושבים בשנת 1990 עד 465 תושבים בשנת 2018 (ירידה של כ-29%).

בטורניושנמטי חיו מעט יהודים.

טלקיבאניה

טלקיבאניה (בהונגרית: Telkibánya) הוא כפר במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה. כמו יישובים רבים באירופה, גם אוכלוסיית טלקיבאניה קטנה משמעותית בשנים האחרונות, מ-698 תושבים בשנת 1990 עד 518 תושבים בשנת 2018 (ירידה של כ-25%).

בטלקיבאניה חיו מעט יהודים ובמקום קיים בית קברות יהודי.

מוגיורושקה

מוגיורושקה (בהונגרית: Mogyoróska) הוא כפר זעיר במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה.

במוגיורושקה חיו מעט יהודים.

פאניוק

פאניוק (בהונגרית: Pányok) הוא כפר זעיר במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה. כמו יישובים רבים באירופה, גם אוכלוסיית פאניוק קטנה משמעותית בשנים האחרונות, מ-168 תושבים בשנת 1990 עד 60 תושבים בשנת 2018 (ירידה של כ-64%).

בפאניוק חיו מעט יהודים.

פלשדובסה

פלשדובסה (בהונגרית: Felsődobsza) הוא כפר במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה.

בפלשדובסה חיו מעט יהודים.

קקד

קקד (בהונגרית: Kéked) הוא כפר קטן במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה. כמו יישובים רבים באירופה, גם אוכלוסיית קקד קטנה משמעותית בשנים האחרונות, מ-275 תושבים בשנת 1990 עד 141 תושבים בשנת 2018 (ירידה של כ-48%).

בקקד חיו מעט יהודים ובבית הקברות בכפר קיימות מצבות יהודיות.

רגץ

רגץ (בהונגרית: Regéc) הוא כפר זעיר במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה. כמו יישובים רבים באירופה, גם אוכלוסיית רגץ קטנה משמעותית בשנים האחרונות, מ-123 תושבים בשנת 1990 עד 74 תושבים בשנת 2018 (ירידה של כ-39%).

ברגץ חיו מעט יהודים.

שימה (הונגריה)

שימה (בהונגרית: Sima) הוא כפר זעיר ביותר המונה רק 30 נפשות (נכון ל-2018) במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן שבצפון מזרח הונגריה.

בשימה חיו במהלך השנים מעט יהודים.

דגל המחוז
יישובים במחוז בורשוד-אבאוי-זמפלן
ערים אבאויסאנטואדלןאוזדאונגהאלשוז'ולצהאמודאנץ'בורשודנאדשדגנץטוקאיטיסאויווארושמזצ'אטמישקולץנייקלאדהאזהפלשז'ולצהציגאנדפאלהאזהפוטנוקרודבאניהשיובאבוןסיקסוסנדרה (Szendrő) • סרנץ'קזינצברציקהשאטוראליאויהיישארושפטקשיוסנטפטרמזקבשד
Borsod-Abaúj-Zemplén departemento blazono.svg
כפרים אבאויאלפאר • אבאויקראולסליסקהאונודדאמוץאבאוילקאבאויסולנוקאבאויוואראבודאגטלקאלצ'קהאלשוברצקיאלשודובסהאלשוגג'אלשורגמץאלשוסוההאלשוטלקשאלשובדאסארקהארנוטאסלוארוקטהבקטקקבלאיטבשקובאנהורוואטיבאנרבהבצ'קהאזהבקץ'ברנטהברטברזקבודרוגהלוםבודרוגקרסטורבודרוגקישפלודבודרוגולסיבוגאץ'בולדוגקאויפאלובולדוגקווארליהבולדווהבורשודבוטהבורשודגסטבורשודיוואנקהבורשודסנטגיירג'בורשודסיראקבודוואלנקהבודווראקובודווסילשבוז'ווהבץ'מאדצ'וקבאומאןביקאבראןביקרניושביקמוגיורושדביקסנטקרסטביקז'רץביטשצ'נייטהצ'ובאדפאיפנצ'לפלשגג'פורופולוקרץ'גגיאפאטיגרדנההרנאדפטריהרנאדסנטאנדראשהרנאדווצ'האינאנץ'קאןקרסטטהקרסנוקוואידהליטקהמרהנובאיידראןפרצ'הפוסטרדוואןסלסנדסמרהדמקדברטהאגרסגגלוואץ'הנגאץ'הג'מגהידווגרדואירוטהקומיאטילאדבשניהלקמרטונימסשניומארפרקופהרקצהרקצאסנדסקאצ'יסלונהסנדרלאדסיןסינפטריסגליגטסלשרדוסוהוג'טרסטניהטומורטורנברקוןטורנקאפולנהטורננאדשקהטורנסנטאנדראשטורנסנטיאקאבוארבוץויסלוזיליזקרצ'הקרושקישרוזוואג'לאצצ'קהנג'רוזוואג'טיסאצ'רמייפאציןרבלאנווארריצ'השמייןטיסאקראדזמפלנגארדגולופלגיישבניהמגיאסומזזומבורמונוקפריג'ראטקהטקטהרקאןטקטקנזטקטסדהטאיהטיסלוץארלוצ'רניידומהאזהפרקשיוקהנגוןיארדאנהאזהקישיקאטורלנארדרוץשאטהאופוןדדשטפולצ'אןפלשטלקשאיז'ופלווהקוריטיאןמאיינקהמוצ'וןנאג'ברצהאורמושבאניהרודולפטלפשיוגלגוץשיואיוואנקהשיוקזהסוהאקאלוטרדונהודנהארדהורבאטיגיירג'טרלוהארומהוטההרצגקוטקנזלהקומלושקהמקושהוטיקהטולצ'ווהואידאצ'קהואמושאויפלווישזלקודצ'ובאיארדבניהסגיסגילונגטקטבאיטרצלטיסלדאןטיסטרדושגסטייהרשאןהרנאדקקקישגיירקונדוקרםמאיינייקלאדהאזהפרסניהרדושטיאןרפאשהוטהשאיובאבוןשאיואצ'גשאיוהידווגשאיוקאפולנהשאיוקרסטורשאיולאדשאיופאלפלהשאיופטרישאיושניהשאיוואמושסירמבשניהאויצ'נאלושהרנאדנמטיהייפפיאיגריציטיסדורוגמהטיסקסיטיסטריאןצ'רפפלוצ'רפווארליהצ'ינצ'האגרלווהקאץ'מזקרסטשמזנג'מיהאימזניאראדנגייששאיסנטאישטוואןסומויהטרדטיבולדרוץטיסבאבולנהטיסאוואלקואטההידשנמטיפלשברצקיפלשרגמץפילקהאזהפיזרפיזרקאיאטהפיזרקומלושפיזרדוואןהולוהאזהקישהוטהקובאצ'וואגאשמיקוהאזהנג'הוטהניריפוסטפלוואגאשהוטהויוויטאןגירינץ'הייבאבההייקרסטורהייקירטהייסלונטהקסנייטןקישצ'ץ'מוהינאג'צ'ץ'נמשביקאוסלארשאיוארששאיוסגדסקאלדטיספלקוניהפלשדובסהפוןגיבארטגנצרוסקההייצההרנאדבידהרנאדצצההרנאדסורדוקקקדקורלאטמוגיורושקהפאניוקפרהרגץשימהטלקיבאניהטורניושנמטיוילמאןויז'ויז'ויטהפלשוואדאסגדנהגג'באטורגג'וונדגיהלמאיהרנאדקרץ'הומרוגדקאז'מארקקישקיניז'קופהסנטאישטוואנבקשהלהמונאינאג'קיניז'פמלןראשונשאפברנץ'שייבסאספהדווןדוביצ'אןפלשקלצ'ןפלשניאראדגמרסלשהטאימולהיאקפלווהיושוופהקאנוקלמרקיראלדרגאישאיומרצ'השאיונמטישאיופישפקישרנפלווהסוהפהטריז'זאדורפלווהזובוג'

דף זה בשפות אחרות

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.