۱۷۳۹ (میلادی)

۱۷۳۹ (میلادی) هزار و هفتصد و سی و نهمین سال تقویم میلادی است.

سده: سده ۱۷ - سده ۱۸ - سده ۱۹
دهه: ۱۷۰۰  ۱۷۱۰  ۱۷۲۰  ۱۷۳۰  ۱۷۴۰  ۱۷۵۰  ۱۷۶۰ 
سال: ۱۷۳۶ ۱۷۳۷ ۱۷۳۸ - ۱۷۳۹ - ۱۷۴۰ ۱۷۴۱ ۱۷۴۲
۱۷۳۹ در گاه‌شماری‌های دیگر
گاه‌شماری ایرانی۱۱۱۷–۱۱۱۸
گاه‌شماری میلادی۱۷۳۹
MDCCXXXIX
گاه‌شماری اتیوپیایی۱۷۳۱–۱۷۳۲
گاه‌شماری ارمنی۱۱۸۸
ԹՎ ՌՃՁԸ
گاه‌شماری اسلامی۱۱۵۱–۱۱۵۲
گاه‌شماری ایگبو۷۳۹–۷۴۰
گاه‌شماری آشوری۶۴۸۹
گاه‌شماری بربری۲۶۸۹
گاه‌شماری بنگالی۱۱۴۶
گاه‌شماری بهائی−۱۰۵ – −۱۰۴
گاه‌شماری بودایی۲۲۸۳
گاه‌شماری بیزانسی۷۲۴۷–۷۲۴۸
گاه‌شماری جوچهنامعلوم
گاه‌شماری چینی戊午(زمین اسب)
۴۴۳۵ یا ۴۳۷۵
    — تا —
己未年 (زمین بز)
۴۴۳۶ یا ۴۳۷۶
گاه‌شماری خورشیدی تایلندی۲۲۸۲
گاه‌شماری دیسکوردیان۲۹۰۵
گاه‌شماری ژاپنیGenbun ۴
(元文4年)
گاه‌شماری ژولینیمیلادی منهای ۱۱ روز
گاه‌شماری سنتی برمه‌ای۱۱۰۱
گاه‌شماری عبری۵۴۹۹–۵۵۰۰
گاه‌شماری قبطی۱۴۵۵–۱۴۵۶
گاه‌شماری کره‌ای۴۰۷۲
گاه‌شماری مینگو۱۷۳ پیش از گاه‌شماری جمهوری چین
民前۱۷۳年
گاه‌شماری هولوسن۱۱۷۳۹
گاه‌شماری‌های هندو
 - ویکرم سموت۱۷۹۵–۱۷۹۶
 - شاکا ساموات۱۶۶۱–۱۶۶۲
 - کالی یوگا۴۸۴۰–۴۸۴۱
از تاریخ پیدایش رم۲۴۹۲
سال سلطنت بریتانیا۱۲ جرج ۲ – ۱۳ جرج ۲

زادگان

منابع

ایستون، پنسیلوانیا

ایستون (به انگلیسی: Easton) شهری در ایالت پنسیلوانیا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۲۶٬۸۰۰ نفر بوده‌است.

شارل-فرانسوا لوبرن

شارل-فرانسوا لوبرن (به فرانسوی: Charles-François Lebrun) اولین دوک پله‌زانس، (زادهٔ ۱۹ مارس ۱۷۳۹ - مرگ ۱۶ ژوئن ۱۸۲۴) دولتمرد فرانسوی بود که در کنسول سوم جمهوری فرانسه خدمت می‌کرد. او دانش آموختهٔ دانشگاه پاریس و یکی از اعضای فرهنگستان کتیبه‌شناسی و زبان‌های باستانی فرانسه بود. لبرن از سال ۱۷۷۴ به ادبیات روی آورد و دو کتاب اورشلیم آزادشده اثر تورکواتو تاسو (۱۷۷۴) و ایلیاد (۱۷۷۶) را به زبان فرانسه ترجمه کرد.

شهرستان آنزلو، کارولینای شمالی

شهرستان آنزلو (به انگلیسی: Onslow County) یک شهرستانی در ایالات متحده آمریکا است که در کارولینای شمالی واقع شده‌است.

شهرستان برتی، کارولینای شمالی

شهرستان برتی، کارولینای شمالی (به انگلیسی: Bertie County, North Carolina) یک سکونتگاه مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در کارولینای شمالی واقع شده‌است.

شهرستان بلیدن، کارولینای شمالی

شهرستان بلادن، کارولینای شمالی (به انگلیسی: Bladen County, North Carolina) یک سکونتگاه مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در کارولینای شمالی واقع شده‌است.

شهرستان بوفورت، کارولینای شمالی

شهرستان بفور، کارولینای شمالی (به انگلیسی: Beaufort County, North Carolina) یک سکونتگاه مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در کارولینای شمالی واقع شده‌است.

شهرستان تایرل، کارولینای شمالی

شهرستان تایرل، کارولینای شمالی (به انگلیسی: Tyrrell County, North Carolina) یک سکونتگاه مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در کارولینای شمالی واقع شده‌است.

شهرستان موریس، نیوجرسی

شهرستان موریس، نیوجرسی (به انگلیسی: Morris County, New Jersey) یک سکونتگاه مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در نیوجرسی واقع شده‌است.

شهرستان نیو هانوفر، کارولینای شمالی

شهرستان نیو هانوفر، کارولینای شمالی (به انگلیسی: New Hanover County, North Carolina) یک سکونتگاه مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در کارولینای شمالی واقع شده‌است.

شهرستان هاید، کارولینای شمالی

شهرستان هاید، کارولینای شمالی (به انگلیسی: Hyde County, North Carolina) یک سکونتگاه مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در کارولینای شمالی واقع شده‌است.

شهرستان پسکوتنک، کارولینای شمالی

شهرستان پاسکوتانک، کارولینای شمالی (به انگلیسی: Pasquotank County, North Carolina) یک سکونتگاه مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در کارولینای شمالی واقع شده‌است.

شهرستان کارترت، کارولینای شمالی

شهرستان کارترت، کارولینای شمالی (به انگلیسی: Carteret County, North Carolina) یک سکونتگاه مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در کارولینای شمالی واقع شده‌است.

شهرستان کریتاک، کارولینای شمالی

شهرستان کریتاک (به انگلیسی: Currituck County, North Carolina) یک سکونتگاه مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در کارولینای شمالی واقع شده‌است.

شهرستان کریون، کارولینای شمالی

شهرستان کریون، کارولینای شمالی (به انگلیسی: Craven County, North Carolina) یک سکونتگاه مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در کارولینای شمالی واقع شده‌است.

صالحه سلطان

صالحه سلطان، همسر سلطان مصطفی دوم (۱۶۹۵ – ۱۷۰۳) و والده سلطان، سلطان محمود یکم (۱۷۳۰ – ۱۷۵۴) بود. او اصالتی یونانی داشت.

فرهنگستان پادشاهی علوم سوئد

فرهنگستان پادشاهی علوم سوئد، که با نام آکادمی سلطنتی علوم سوئد (به سوئدی: Kungliga Vetenskapsakademien) نیز شناخته می‌شود، موسسه‌ای علمی و غیردولتی در کشور سوئد است که وظیفهٔ انتخاب برندهٔ جایزه نوبل در رشته‌های فیزیک و شیمی را برعهده دارد.هم‌چنین فرهنگستان پادشاهی علوم سوئد، وظیفه انتخاب برندگان جایزه علمی کرافورد و نیز «جایزه علوم اقتصادی بانک مرکزی سوئد به یاد آلفرد نوبل» که به جایزه نوبل اقتصاد معروف است را برعهده دارد.مقر فرهنگستان پادشاهی علوم در شهر استکهلم قرار دارد.

نبرد کرنال

جنگ کرنال (۵ اسفند ۱۱۱۷، ۱۵ ذی‌القعده ۱۱۵۱، ۲۴ فوریه ۱۷۳۹) نام نبردی است که طی آن نادرشاه افشار هندوستان را فتح کرد. دلیل وقوع این جنگ، فرار افغان‌های به هندوستان، و عدم تسلیم ایشان توسط محمدشاه، پادشاه هند بوده‌است.

ویلمینگتن، کارولینای شمالی

ویلمینگتن (به انگلیسی: Wilmington) شهری در ایالت کارولینای شمالی کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱۰۶٬۴۷۶ نفر بوده‌است.

پیر ساموئل دو پون دو نمور

پیِر ساموئل دو پون دو نُمور (فرانسوی: Pierre Samuel du Pont de Nemours؛ زاده ۱۴ دسامبر ۱۷۳۹ درگذشته ۷ اوت ۱۸۱۷(1817-08-07)) یک اقتصاددان اهل فرانسه بود.

دهه‌ها و سال‌ها
۱۶۹۰
۱۷۰۰
۱۷۱۰
۱۷۲۰
۱۷۳۰
۱۷۴۰
۱۷۵۰
۱۷۶۰
۱۷۷۰
۱۷۸۰
۱۷۹۰
۱۸۰۰

به زبان‌های دیگر

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.