۱۰ اکتبر

۱۰ اکتبر در تقویم گرگوری، دویست و هشتاد و سومین (در سال‌های کبیسه دویست و هشتاد و چهارمین) روز سال است. ۸۲ روز تا پایان سال باقی است.

<<  اکتبر  >>
ش ی د س چ پ ج
۱ ۲ ۳ ۴
۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱
۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۷ ۱۸
۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۳ ۲۴ ۲۵
۲۶ ۲۷ ۲۸ ۲۹ ۳۰ ۳۱
۲۰۱۹ میلادی

رویدادها

مناسبت‌ها

  • روز درخت کاری در کشور لهستان
  • روز ملی کشور تایوان
  • روز ادبیات فنلاندی
  • روز جهانی سلامت ذهنی
  • روز جهانی مبارزه در راه لغو حکم اعدام.
  • روز تأسیس حزب کارگران کره در کشور کره شمالی

زادروزها

جستارهای وابسته

  • ویکی‌پدیا:یادبودهای برگزیده/۱۰ اکتبر

منابع

  • دکتر انوشیروان کیهانی‌زاده. «روزنامک». http://www.iranianshistoryonthisday.com/. دریافت‌شده در ۱۳ مهر ۱۳۸۸. پیوند خارجی در |اثر= وجود دارد (کمک)

پیوند به بیرون

اشلایدن ۳۷۵۸۴

سیارک ۳۷۵۸۴ (به انگلیسی: 37584 Schleiden، نامگذاری:1990TC9) سی و هفت هزار و پانصد و هشتاد و چهارمین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۰ کشف شد.

برینگ ۶۵۶۸۵

سیارک ۶۵۶۸۵ (به انگلیسی: 65685 Behring، نامگذاری:1990TY1) شصت و پنج هزار و ششصد و هشتاد و پنجمین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۰ کشف شد.

تیچینو ۴۷۱۶۴

سیارک ۴۷۱۶۴ (به انگلیسی: 47164 Ticino، نامگذاری:1999TX13) چهل و هفت هزار و صد و شصت و چهارمین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۹ کشف شد.

جاناتان لیتل

جاناتان لیتل (به انگلیسی: Jonathan Littell) زاده ۱۰ اکتبر سال ۱۹۶۷ (میلادی) میلادی نویسنده معاصر فرانسوی - آمریکایی است. نخستین رمان وی به زبان فرانسه با عنوان خیرخواهان برای وی جایزه گنکور سال ۲۰۰۶ میلادی را به ارمغان آورد. جاناتان فرزند رابرت لیتل متخصص ادبیات جاسوسی است.

خورشیدگرفتگی ۱۰ اکتبر ۱۹۱۲

خورشیدگرفتگی ۱۰ اکتبر ۱۹۱۲ (به انگلیسی: Solar eclipse of October 10, 1912) یک خورشیدگرفتگی از نوع خورشیدگرفتگی کامل است. این خورشیدگرفتگی در تاریخ ۱۰ اکتبر ۱۹۱۲ میلادی (‎۱۸ مهر ۱۲۹۱ خورشیدی) روی داد که زمان اوج آن، ساعت ۱۳:۳۶:۱۴ به‌وقت ساعت هماهنگ جهانی بوده‌است. مدت زمان و طول این خورشیدگرفتگی ۱ دقیقه و ۵۵ ثانیه بود.

سامرفلد ۳۲۸۰۹

سیارک ۳۲۸۰۹ (به انگلیسی: 32809 Sommerfeld، نامگذاری:1990TJ10) سی و دو هزار و هشتصد و نهمین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۰ کشف شد.

سیارک ۱۰۰۰۲۹

سیارک ۱۰۰۰۲۹ (به انگلیسی: 100029 Varnhagen، نامگذاری:1990TQ10) صد هزار و بیست و نهمین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۰ کشف شد.

سیارک ۱۶۲۰۰۱

سیارک ۱۶۲۰۰۱ (به انگلیسی: 162001 Vulpius، نامگذاری:1990TH9) صد و شصت و دو هزار و یکمین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۰ کشف شد.

سیارک ۲۰۱۳۰۸

سیارک ۲۰۱۳۰۸ (به انگلیسی: 201308 Hansgrade، نامگذاری:2002TK69) دویست و یک هزار و سیصد و هشتمین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۲۰۰۲ کشف شد.

سیارک ۳۰۸۲۷

سیارک ۳۰۸۲۷ (به انگلیسی: 30827 Lautenschlager، نامگذاری:1990TE2) سی هزار و هشتصد و بیست و هفتمین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۰ کشف شد.

سیارک ۳۰۸۲۹

سیارک ۳۰۸۲۹ (به انگلیسی: 30829 Wolfwacker، نامگذاری:1990TE9) سی هزار و هشتصد و بیست و نهمین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۰ کشف شد.

سیارک ۳۱۰۶۱

سیارک ۳۱۰۶۱ (به انگلیسی: 31061 Tamao، نامگذاری:1996TK7) سی و یک هزار و شصت و یکمین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۶ کشف شد.

سیارک ۳۱۰۶۵

سیارک ۳۱۰۶۵ (به انگلیسی: 31065 Beishizhang، نامگذاری:1996TZ13) سی و یک هزار و شصت و پنجمین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۶ کشف شد.

سیارک ۳۶۱۸۲

سیارک ۳۶۱۸۲ (به انگلیسی: 36182 Montigiani، نامگذاری:1999TY12) سی و شش هزار و صد و هشتاد و دومین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۹ کشف شد.

شاغون

شاغان روستایی از توابع بخش سیمکان شهرستان جهرم استان فارس ایران، و مرکز دهستان پل به پایین است.

شاغان در ۱۴۰ کیلومتری شیراز مرکز استان ،همچنین ۱۵ کیلومتری شهر دوزه مرکز بخش سیمکان و ۴۰ کیلومتری میمند ۵۹ کیلومتری جهرم قرار دارد.

مات ۵۲۲۹۱

سیارک ۵۲۲۹۱ (به انگلیسی: 52291 Mott، نامگذاری:1990TU1) پنجاه و دو هزار و دویست و نود و یکمین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۰ کشف شد.

پیو ۷۰۴۴۶

سیارک ۷۰۴۴۶ (به انگلیسی: 70446 Pugh، نامگذاری:1999TY13) هفتاد هزار و چهارصد و چهل و ششمین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۹ کشف شد.

کلود سیمون

کلود اوژن آنری سیمون (به فرانسوی: Claude Simon) (زادهٔ ۱۰ اکتبر ۱۹۱۳-درگذشتهٔ ۶ ژوئیه ۲۰۰۵) رمان‌نویس فرانسوی و برنده جایزه ادبی نوبل در سال ۱۹۸۵ بود.

۳۰۸۲۶ کولن

سیارک ۳۰۸۲۶ (به انگلیسی: 30826 Coulomb، نامگذاری:1990TS1) سی هزار و هشتصد و بیست و ششمین سیارک کشف شده‌است که در ۱۰ اکتبر ۱۹۹۰ کشف شد.

ژانویه
فوریه
مارس
آوریل
مه
ژوئن
ژوئیه
اوت
سپتامبر
اکتبر
نوامبر
دسامبر

به زبان‌های دیگر

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.