پاول فایندلی

پاول فایندلی (به انگلیسی: Paul Findley) (زادهٔ ۲۳ ژوئن ۱۹۲۱ - درگذشته ۹ اوت ۲۰۱۹) نویسنده و عضو پیشین مجلس نمایندگان آمریکا بود. وی از منتقدان سیاست خارجی آمریکا بالاخص سیاست‌های خاورمیانه ای در رابطه با کشورهای اسلامی و عربی و در برابر آن سیاست‌های حمایتی از عملکرد دولت اسرائیل بود.

فایندلی در سال ۱۹۶۱ توانست وارد کنگره شود. از سال ۱۹۶۷ به عضویت کمیته امور خارجی درآمد. انتقادهای وی از سیاست خارجی آمریکا با مخالفت‌های فزاینده‌ای روبرو شد. سرانجام این انتقادها، عامل مهمی برای شکست وی در انتخابات مجلس ۱۹۸۲ شد.

پس از دو سال تحقیق و با استمداد از تجربه‌های شخصی، در سال ۱۹۸۴ کتاب آنها جرئت حرف زدن ندارند؛ مردم و نهادهایی که با لابی اسرائیل مواجه می‌شوند را نگاشت. در مدت کوتاهی فروش کتاب از ۳۰۰۰۰۰ نسخه فراتر رفت. پس از آن بود که در مجامع مختلف، از جمله در برنامه‌های مختلف برای گروه‌های اسلامی و در کشورهای اسلامی حضور یافت.

کتاب Silent No More, Confronting American's Fals Image of Islam حاصل آشنایی وی با اسلام در مراودات وی با کشورهای اسلامی و جوامع اسلامی بود که غالباً در این مدت انجام گرفت. وی در این کتاب به مقابله با برداشت‌های آمریکائیان از اسلام که به باور او «نادرست» اند پرداخت. این کتاب با نام «سکوت مجاز نیست» به فارسی ترجمه شده‌است.

وی همچنین از اعضای انجمن ناسودبر اگر آمریکایی‌ها می‌دانستند بود.[۱]

پاول فایندلی
Paul Findley
عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده
از ایلینوی حوزهٔ 20th
مشغول به کار
۳ ژانویه ۱۹۶۱ – ۳ ژانویه ۱۹۸۳
پس ازEdna O. Simpson
پیش ازدیک دربین
اطلاعات شخصی
زاده۲۳ ژوئن ۱۹۲۱ ‏(۹۸ سال)
جکسون‌ویل، ایلینوی
حزب سیاسیحزب جمهوری‌خواه
محل
تحصیل
Illinois College
مذهبCongregationalist

منابع

  1. Paul Findley
  • پاول فایندلی، سکوت مجاز نیست، ترجه لیدا کاووسی، سازمان چاپ و انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۱۳۸۶، تهران، مقدمه.
آلیسون وییر

آلیسون وییر یک کنشگر و نویسنده آمریکایی است که به خاطر ارتباط وثیق با مسئله نزاع اسرائیل و فلسطین شناخته‌شده‌است. او بنیانگذار و مدیر اجرایی سازمان غیرانتفاعی اگر آمریکایی‌ها می‌دانستند (IAK) و رییس شورای منفعت ملی ‏(en)‏شورای منافع ملی (CNI) است. او به دیدگاه‎های انتقادی نسبت به اسرائیل شناخته شده است. وییر نویسنده کتاب " علیه قضاوت بهتر ما: تاریخ پنهان از نحوه استفاده ایالات متحده برای ایجاد اسرائیل" می‎باشد. او و موسسه اگر آمریکایی ها می دانستند به خاطر انتقاد از پوشش رسانه‌ای اسرائیل شناخته شده‎اند. او برای کنشگری‌اش(عمل‌گرا‎بودنش) هم مورد انتقاد و هم مورد ستایش قرار گرفته است.

دیک دربین

دیک دوربین (به انگلیسی: Dick Durbin) (زادهٔ ۲۱ نوامبر ۱۹۴۴) سناتور ایالت ایلی‌نوی در سنای ایالات متحده آمریکا است که برای نخستین‌بار در ۳ ژانویه ۱۹۹۷ به‌عضویت این مجلس درآمد. وی در زمرهٔ سناتورهای گروه دوم است که به‌مدت ۴ سال در سنا حضور دارند و تا تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۱۵ در این مجلس خواهد بود.دربین از جمله لیبرال‌ترین اعضای کنگره است. مجله مادر جونز در بین را لیبرال ارشد سنا خوانده است.

دربین از حامیان لایحه SOPA است.

به زبان‌های دیگر

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.