نیروی دریایی سلطنتی استرالیا

نیروی دریایی سلطنتی استرالیا (به انگلیسی: Royal Australian Navy) شاخه دریایی نیروهای دفاعی استرالیا می‌باشد. تشکیل این نیرو به سال ۱۹۰۱ باز می‌گردد. در حال حاضر نیروی دریایی سلطنتی استرالیا از ۵۴ فروند کشتی و ۱۶۰۰۰ نفر پرسنل تشکیل شده‌است.

منابع

اس‌تی کوراگ (۱۹۱۴)

اس‌تی کوراگ (۱۹۱۴) (به انگلیسی: ST Koraaga (1914)) یک کشتی بود که طول آن ۳۴٫۹۳ متر (۱۱۴٫۶ فوت) بود. این کشتی در سال ۱۹۱۴ ساخته شد.

اچ‌ام‌ای‌اس آلن‌وود

اچ‌ام‌ای‌اس آلن‌وود (به انگلیسی: HMAS Allenwood) یک کشتی است که طول آن ۱۴۷ فوت (۴۵ متر) می‌باشد. این کشتی در سال ۱۹۲۰ ساخته شد.

اچ‌ام‌ای‌اس الفی کم

اچ‌ام‌ای‌اس الفی کم (به انگلیسی: HMAS Alfie Cam) یک کشتی است. این کشتی در سال ۱۹۱۹ ساخته شد.

اچ‌ام‌ای‌اس اورالبا

اچ‌ام‌ای‌اس اورالبا (به انگلیسی: HMAS Uralba) یک کشتی است که طول آن ۱۵۴٫۸ فوت (۴۷ متر) می‌باشد. این کشتی در سال ۱۹۴۲ ساخته شد.

اچ‌ام‌ای‌اس برماگوی

اچ‌ام‌ای‌اس برماگوی (به انگلیسی: HMAS Bermagui) یک کشتی است که طول آن ۱۴۴ فوت (۴۴ متر) می‌باشد. این کشتی در سال ۱۹۱۲ ساخته شد.

اچ‌ام‌ای‌اس بنالا (جی۳۲۳)

اچ‌ام‌ای‌اس بنالا (جی۳۲۳) (به انگلیسی: HMAS Benalla (J323)) یک کشتی بود که طول آن ۱۸۶ فوت (۵۷ متر) بود. این کشتی در سال ۱۹۴۲ ساخته شد.

اچ‌ام‌ای‌اس بونگاری

اچ‌ام‌ای‌اس بونگاری (به انگلیسی: HMAS Bungaree) یک کشتی است که طول آن ۳۵۷ فوت ۲ اینچ (۱۰۸٫۸۶ متر) می‌باشد. این کشتی در سال ۱۹۳۷ ساخته شد.

اچ‌ام‌ای‌اس ساموئل بنبو

اچ‌ام‌ای‌اس ساموئل بنبو (به انگلیسی: HMAS Samuel Benbow) یک کشتی است که طول آن ۱۱۵٫۴ فوت (۳۵ متر) می‌باشد. این کشتی در سال ۱۹۱۸ ساخته شد.

اچ‌ام‌ای‌اس مادر اسنیک

اچ‌ام‌ای‌اس مادر اسنیک (به انگلیسی: HMAS Mother Snake) یک کشتی است که طول آن ۱۲۵ فوت (۳۸ متر) می‌باشد. این کشتی در سال ۱۹۴۴ ساخته شد.

اچ‌ام‌ای‌اس مدیا

اچ‌ام‌ای‌اس مدیا (به انگلیسی: HMAS Medea) یک کشتی بود که طول آن ۱۹۵ فوت ۸ اینچ (۵۹٫۶۴ متر) بود. این کشتی در سال ۱۹۱۲ ساخته شد.

اچ‌ام‌ای‌اس مری کم

اچ‌ام‌ای‌اس مری کم (به انگلیسی: HMAS Mary Cam) یک کشتی است که طول آن ۱۱۵٫۸ فوت (۳۵ متر) می‌باشد. این کشتی در سال ۱۹۱۸ ساخته شد.

اچ‌ام‌ای‌اس نارانی

اچ‌ام‌ای‌اس نارانی (به انگلیسی: HMAS Narani) یک کشتی است که طول آن ۱۴۸٫۶ فوت (۴۵ متر) می‌باشد. این کشتی در سال ۱۹۱۴ ساخته شد.

اچ‌ام‌ای‌اس پترسون

اچ‌ام‌ای‌اس پترسون (به انگلیسی: HMAS Paterson) یک کشتی است که طول آن ۱۴۸٫۸ فوت (۴۵ متر) می‌باشد. این کشتی در سال ۱۹۲۰ ساخته شد.

اچ‌ام‌ای‌اس کوتابول (کشتی)

اچ‌ام‌ای‌اس کوتابول (کشتی) (به انگلیسی: HMAS Kuttabul (ship)) یک زیردریایی بود که طول آن ۱۸۲٫۶ فوت (۵۵٫۷ متر) بود. این زیردریایی در سال ۱۹۲۲ ساخته شد.

اچ‌ام‌ای‌اس گولگوای

اچ‌ام‌ای‌اس گولگوای (به انگلیسی: HMAS Goolgwai) یک کشتی است که طول آن ۱۲۵٫۷ فوت (۳۸ متر) می‌باشد. این کشتی در سال ۱۹۱۹ ساخته شد.

اچ‌ام‌کیواس اوتر

اچ‌ام‌کیواس اوتر (به انگلیسی: HMQS Otter) یک کشتی بود. این کشتی در سال ۱۸۸۴ ساخته شد.

بل ۴۲۹ گلوبال‌رنجر

بل ۴۲۹ گلوبال‌رنجر (به انگلیسی: Bell 429 GlobalRanger) یک بالگرد ساختِ کارخانهٔ بل هلیکوپتر در کشور ایالات متحده آمریکا و کانادا است که در سال ۲۰۰۷ ساخته شد. نخستین استفاده‌کنندهٔ این بالگرد نیروی دریایی سلطنتی استرالیا بوده‌است. این بالگرد برای نخستین بار در ۰۲۰۰۷-۰۲-۲۷ ۲۷ فوریه ۲۰۰۷ میلادی مورد استفاده قرار گرفت.

زیردریایی نجات رمرس

زیردریایی نجات رمرس (به انگلیسی: Australian Submarine Rescue Vehicle Remora) یک کشتی است.

فرودگاه هماس استرلینگ

فرودگاه هماس استرلینگ (به انگلیسی: HMAS Stirling) یک فرودگاه نظامی است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۴۵۰ متر است. این فرودگاه در کشور استرالیا قرار دارد و در ارتفاع ۱۰ متری از سطح دریا واقع شده‌است.

استرالیا نیروهای نظامی استرالیا

به زبان‌های دیگر

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.