Tallinna Kunstihoone Fond

SA Tallinna Kunstihoone Fond on Eesti Kunstnike Liidu asutatud sihtasutus, mis tegeleb näituste korraldamisega Tallinna Kunstihoones (Vabaduse väljak 8), Kunstihoone galeriis (Vabaduse väljak 6) ja Tallinna Linnagaleriis (Harju tänav 13) ning Tallinna Kunstihoone Fondi kunstikogu haldamisega. Põhikirjalisteks eesmärkideks on kunsti, kunstiteaduse ja -hariduse vallas loovuse ja initsiatiivi edendamine, Eesti kunsti ja kunstnike tutvustamine välismaal, kunstialase teabe levitamine.

Tallinna Kunstihoone Fondi juhatus võib koosneda ühest või mitmest liikmest. Juhatuse tööd kontrollib sihtasutuse nõukogu, kuhu kuulub üksteist liiget, neist Eesti Kunstnike Liidu volikogu valitud kaheksa liiget, kelle volitused kestavad viis aastat, ja Kultuuriministeeriumi, Kultuurkapitali ja Tallinna Linnavalitsuse esindaja. Nõukogu kui vastutav ja kontrolliv organ kinnitab Tallinna Kunstihoone eelarve, tööplaani ja näituseprogrammid ning valvab juhatuse otsuste, tegevuskava, eelarve täitmise ja aruandluse üle.[1]

Viited

  1. Pealelend: Loit Jõekalda SA Tallinna Kunstihoone Fondi nõukogu esimees Sirp, 07.11.2014.
Anton Lembit Soans

Anton Lembit Soans (17. september 1885 Oranienbaum, Venemaa – 26. november 1966 Tallinn) oli Eesti arhitekt, linnaplaneerija ja õppejõud. Eesti Arhitektide Ühingu üks asutajaliikmetest.

Edgar Johan Kuusik

Edgar Johan Kuusik VR II/3 (22. veebruar 1888 Valgjärve – 3. august 1974 Tallinn) oli eesti arhitekt, pedagoog ja disainer (peamiselt mööbli- ja interjöörikujundaja).

Eesti maalikunst

Eesti maalikunsti all võidakse mõista nii Eestis kui ka eestlaste loodud maalikunsti.

See artikkel võtab kokku maalikunsti ajalugu ja tänapäeva Eestis.

Eesti maalikunst (1991–tänapäev)

See artikkel võtab kokku Eesti maalikunsti arenguid alates Eesti taasiseseisvumisest.

Kai Kaljo

Kai Kaljo (sündinud 20. augustil 1959) on eesti kunstnik.

Tallinna Kunstihoone

Tallinna Kunstihooneks nimetatakse Tallinnas Vabaduse väljak 8 asuvat hoonet, kus korraldab näitusi Eesti Kunstnike Liidu asutatud SA Tallinna Kunstihoone Fond.

1. jaanuaril 2015 valiti Kunstihoone juhatajaks Taaniel Raudsepp. Sihtasutuse põhitegevuseks on näituste korraldamine Tallinna Kunstihoones, Kunstihoone galeriis ja Linnagaleriis.

Tallinna Kunstihoone galerii

Tallinna Kunstihoone galerii (lühemalt KH galerii, KU galerii) on Tallinnas aadressil Vabaduse väljak 6 asuv kunstigalerii. Galerii lähedal (Vabaduse väljak 8) asub Tallinna Kunstihoone.

Galeriid haldab ja seal korraldab näitusi SA Tallinna Kunstihoone Fond.

Galerii näitused on tasuta.

Tallinna Linnagalerii

Tallinna Linnagalerii on Tallinnas aadressil Harju tänav 13 asuv kunstigalerii.

Galerii asutati 1994. Enne seda tegutses samas majas galerii Luum.Linnagaleriid haldab ja seal korraldab näitusi SA Tallinna Kunstihoone Fond. Linnagalerii juhataja on Taaniel Raudsepp.Linnagalerii näitused on tasuta.

Tiina Tammetalu

Tiina Tammetalu (sündinud 17. aprillil 1961 Lätis Valkas) on eesti maali- ja installatsioonikunstnik ning tarbegraafik.

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.