Suur valss

"Suur valss" (originaalpealkirjaga "The Great Waltz") on 1938. aasta USA mängufilm. Filmi režissöör on Julien Duvivier. Filmi tootis Metro-Goldwyn-Mayer.

Film räägib noore helilooja Johann Straussi elust 1844 Pariisis.

Filmi peaosatäitjad on järgmised:

Suur valss
The Great Waltz
Režissöör Julien Duvivier
Tootja Metro-Goldwyn-Mayer
Aasta 1938
Riik USA
6. veebruar

6. veebruar on Gregoriuse kalendri 37. päev. Juliuse kalendri järgi 24. jaanuar (1901–2100).

Francisco Tárrega

Francisco de Asís Tárrega y Eixea (21. november 1852 – 15. detsember 1909) oli Hispaania romantismiajastu mõjukas helilooja ja klassikaline kitarrist.

Ehkki Francisco Tárrega muusikaline looming oli koguselt tagasihoidlik - vaid 78 originaalteost ja 120 töötlust, mõeldud peamiselt enese tarbeks -, muutusid tema muusika ja kitarrimängustiil 20. sajandil mõjukateks. Ta oli keskne kuju kitarri kui soolo- ja kontsertpilli taassünnis. Tárrega tuntumate kitarripalade seas on "Recuerdos de la Alhambra", "Capricho árabe" ja "Danza Mora".

Tárrega loodud on ka meloodia, mida on nimetatud "arvatavasti maailma enim kuuldud viisiks": Nokia helin, mida on kasutatud ka reklaamides, põhineb lõigul Tárrega teosest "Gran Vals".

Tema muusika on inspireerinud Mike Oldfieldi arranžeerima Tárrega tremolo pala "Recuerdos de la Alhambra" filmi "The Killing Fields" helinduseks.

Miliza Korjus

Miliza Elizabeth Korjus [hääldus: militsa] (18. august 1909 Varssavi – 26. august 1980 Culver City, California) oli eesti-poola päritolu laulja (koloratuursopran) ja näitleja. Aastal 1938 kandideeris ta Carla Donneri rolliga filmis "Suur valss" Oscarile, kuid võidu pälvis Fay Bainter.

Teistes keeltes

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.