Lootus

Lootus on optimistlik meelelaad, mis põhineb positiivsete tulemite ootusel, nii isiku enda elus kui maailma suhtes üleüldiselt.

Lootus on üks kristlikest voorustest.

Lootuse vastand on meeleheide.

Disambig gray.svg  See artikkel räägib tundest; teiste tähenduste kohta vaata lehekülge Lootus (täpsustus).
Esiliiga

Esiliiga on Eesti klubijalgpalli tugevuselt teine liiga. 2005. aastast mängib selles kümme meeskonda. Esiliiga võitja kerkib astme võrra kõrgemale Meistriliigasse, teisena lõpetanu peab kõrgliiga eelviimasega üleminekumänge. Duubelmeeskondadel puudub õigus pääsule Meistriliigasse. Esiliiga 9. ja 10. koht langevad Esiliigasse B ja Esiliiga B 1. ja 2. koht tõusevad Esiliigasse. Esiliiga 8. koht mängib üleminekumänge karikasüsteemis kodus-väljas printsiibil Esiliiga B 3. kohaga.

Esiliiga 1999

Esiliiga 1999 võitis FC Kuressaare.

Esiliiga 2003

Esiliiga 2003 võitis Kohtla-Järve Lootus.

Esiliiga 2009

Esiliiga 2009 võitis Tallinna FC Levadia II, millele oli see juba neljas järjestikune Esiliiga võit. Järgmiseks hooajaks pääses Meistriliigasse Kohtla-Järve FC Lootus, mis oli Tallinna FC Levadia duubli järel parim iseseisev klubi. Kolmanda kohaga lõpetanud Valga FC Warrior pääses üleminekumängudele, kuid kaotas kahe mängu kokkuvõttes 1–2 Paide Linnameeskonnale. Kaheksandana lõpetanud Viljandi JK Tulevik II säilitas oma koha Esiliigas, alistades kahe mängu kokkuvõttes 3–2 II liiga võistkonna Tartu JK Tammeka II. Parimaks väravakütiks oli ülekaalukalt Tõnis Starkopf, kes lõi kokku 32 väravat.

Esiliiga 2012

Esiliiga 2012 on Eesti jalgpalli tugevuselt teine liiga Esiliiga 2012. aasta hooaeg.

Eurolaul 1993

"Eurolaul 1993" oli 1. "Eurolaulu" võistlus, kus valiti Eestit 1993. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel esindavat laulu.

"Eurolaul" toimus Eesti Televisiooni stuudios 19. veebruaril 1993. Saadet juhtis Mart Sander.

Võistlusel "Eurolaul 1993" osales Janika Sillamaa kaheksa lauluga. Võitis laul "Muretut meelt ja südametuld". Televaatajate lemmikuks oli laul "Lootus".

II liiga

II liiga on Eesti klubijalgpalli tugevuselt neljas liigaaste.

Teises liigas moodustatakse kaks piirkonda, kummaski 14 võistkonda. Piirkondade võitjad tõusevad Esiliigasse B. Piirkondades 2. kohale tulnud võistkonnad mängivad omavahel kodus-väljas printsiibil ning selle võitja mängib kodus-väljas printsiibil Esiliiga B 8. koha saavutanud võistkonnaga üleminekumänge. Teise liiga piirkondades 13. ja 14. kohale tulnud võistkonnad langevad Kolmandasse liigasse, piirkondades 12. kohale tulnud võistkonnad mängivad kodus-väljas printsiibil üleminekumänge vastavalt Kolmanda liiga Põhja ja Ida piirkondades 2. kohale tulnud võistkondade omavaheliste mängude võitjaga ning Lõuna ja Lääne piirkondades 2. kohale tulnud võistkondade omavaheliste mängude võitjaga.

Kohtla-Järve FC Lootus

Kohtla-Järve FC Lootus (aastail 2004–2005 Alutaguse Lootus) oli Eesti jalgpalliklubi, mille kodulinn oli Kohtla-Järve ja -väljak Spordikeskuse staadion. Klubi mängis hooajal 2009 Esiliigas. 1. novembril 2009 kindlustas klubi mängus Kiviõli Tamme Auto vastu pääsu Meistriliigasse hooajaks 2010. 2010. hooaeg lõpetati viimase kohaga ning langeti tagasi Esiliigasse. 2012. aastal ühines ta klubiga Kohtla-Järve JK Alko ning moodustati Kohtla-Järve JK Järve.

Lootus (selts)

Lootus oli aastatel 1877–1940 Tallinnas töötanud selts.

Seltsi põhitegevused olid näitemäng ja koorilaul. Seltsil oli nii sega- kui ka meeskoor.

Seltsi asutajatena kirjutasid 1877. aastal põhikirjale alla: Eestimaa mõisnike krediitkassa sekretär J. von Gernet, kameraalkoja ametnik A. Einwald, Tallinna aiaäri omanik Hans Rougal, ehitusmeister Johann Treumann, postiametnik Johann Martson, kaupmees Andreas Brommig ja Gustav Linden

Selts oli III üldlaulupeo (1880) ja 1896. aasta VI üldlaulupeo (koos Estonia seltsiga) korraldaja.

Meistriliiga 2000

Meistriliiga 2000 võitis ja tuli seega 2000. aastal Eesti jalgpallimeistriks Maardu Levadia.

Meistriliiga 2001

Meistriliiga 2001 võitis ja tuli seega 2001. aastal Eesti jalgpallimeistriks FC Flora.

Meistriliiga 2002

Meistriliiga 2002 võitis ja tuli seega 2002. aastal Eesti jalgpallimeistriks Tallinna FC Flora.

Meistriliiga 2004

Meistriliiga 2004 võitis ja tuli seega 2004. aastal Eesti jalgpallimeistriks Tallinna FC Levadia.

Meistriliiga 2010

Meistriliiga 2010 oli Eesti jalgpalli kõrgliiga Meistriliiga 2010. aasta hooaeg.

Põlva Lootos

Põlva Jalgpalliklubi Lootos on Eesti jalgpalliklubi, mis asutati 27. oktoobril 1994 Põlva linnas.

Kodumänge peab Lootospark staadionil.

Klubi vorm on kollase/musta triibulised särgid, mustad püksid ja kollased sokid.

Saturn (auhind)

Saturn on USA filmiauhind, mida antakse parimatele ulme-, fantaasia- ja õudusfilmidele ja nendega seotud inimestele. Auhinda annab välja aastast 1972 Ulme-, Fantaasia- ja Õudusfilmide Akadeemia (inglise keeles Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films).

Algselt kandis auhind nime Golden Scroll ('Kuldrull').

Kõige rohkem Saturne (15 tükki) on saanud film "Tähtede sõda: osa IV – Uus lootus".

Soov

Soov on püüdlus või ihalus midagi teha, midagi saada või lootus reaalsust või tajutavat muuta või lootus enda või kellegi teise jaoks mingit eesmärki saavutada.

Teistes keeltes

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.