Sagvan Tofi

Sagvan Tofi (* 7. září 1964 Praha) je český herec, zpěvák a model, z otcovy strany je napůl Kurd.[1][2]

Sagvan Tofi
Narození 7. září 1964 (55 let)
Praha

Život

Otec je irácký Kurd a matka Češka, seznámili se během jeho studií v Československu. Sagvan Tofi žil v dětství v Iráku.[3] Jeho rodiče se po několika letech rozvedli, jeho nevlastním otcem byl kriminalista Miloslav Dočekal, který ho přes svého přítele Jiřího Kodeta přivedl k herectví.[3]

Jméno

Sagvan Tofi sám tvrdí, že jeho rodné jméno znamená „muž, co hledí na psa“. Podle dostupných informací je „Sagvan“ maráthské místní označení původem ze severu indického regionu Konkán, poprvé užité v Mahikavatském bakharu, napsaném roku 1449, z bombajské čtvrti Mahim, v minulosti známé jako Mahikavat, označující lesnaté oblasti, bakhary jsou maráthské historické prózy, „Sagvan“, dnes jako sídelní pojmenování „Saivan“, označuje několik míst v okresu Tháné.[4][5][6][7][8]

Filmografie

Diskografie

 • 1988 - Večírek - Kroky Františka Janečka
 • 1991 - Sagi
 • Best Of, Popron music 2003

Reference

 1. http://www.impuls.cz/clanky/2011/04/video-sagvan-tofi-exkluzivne-prozradil-odkud-pochazi/
 2. http://sip.denik.cz/celebrity/tofi_amiri20070531.html
 3. a b "Sagvan Tofi: Ne každý kamarád do deště je opravdový". Novinky. 4. srpna 2015.
 4. http://www.academia.edu/639661/Place_Names_in_Mahikavatis_Bakhar
 5. Archivovaná kopie. www.iitbdevitemple.org [online]. [cit. 2014-10-25]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-11-15.
 6. http://www.veethi.com/schools-in-india/z-p-school-saivan-detail-543524.htm
 7. http://soki.in/panchayats/saivan-194921
 8. http://www.onefivenine.com/india/villages/Thane/Vasai/Saivan

Externí odkazy

1964

1964 (MCMLXIV) byl rok, který dle gregoriánského kalendáře započal středou.

7. září

7. září je 250. den roku podle gregoriánského kalendáře (251. v přestupném roce). Do konce roku zbývá 115 dní.

Bylo nás šest

Bylo nás šest je šestidílný československý televizní seriál z roku 1985, natočený režisérem Jiřím Adamcem podle scénáře Jiřího Bednáře a Karla Štorkána.

Dokonalý svět (seriál)

Dokonalý svět je český seriál z roku 2010 z prostředí redakce módního časopisu, vysílaný televizí Nova.

Děti ráje (muzikál)

Děti ráje (2009) jsou označovány za „první český hit-muzikál“ nebo také „české Mamma Mia!“.

Muzikál, odehrávající se na konci 80. let minulého století, v malém fiktivním československém městečku Bičovice, plný písniček „krále českých (československých) diskoték“ – Michala Davida, napsal dívčí idol té doby – herec a zpěvák Sagvan Tofi (filmy: Kamarád do deště, Vítr v kapse), režie se ujal Petr Novotný, renomovaný muzikálový režisér, jehož inscenace se staly legendami (Jesus Christ Superstar, Les Misérables – Bídníci nebo Miss Saigon) a choreografii vymyslela Petra Parvoničová.

Hudební divadlo Karlín

Hudební divadlo Karlín, též Hudební divadlo v Karlíně, je od roku 1945 nejvýznamnější[zdroj?] české hudebně zábavní divadlo. Divadlo sídlí na okraji Karlína poblíž pražské Florence v bezprostřední blízkosti stanice metra Florenc a hlavního pražského autobusového nádraží.

Jan Kopečný

Jan Kopečný (* 9. srpna 1989 České Budějovice) je český herec a zpěvák.

Jan Kříž (herec)

Jan Kříž (* 19. září 1985) je český divadelní herec, zpěvák, režisér a scénograf. Je dvojnásobným držitelem ceny Thálie, a to za ztvárnění Dannyho v Pomádě a za roli staršího Michala v muzikálu Děti ráje .

Kamarád do deště

Kamarád do deště je československý film z roku 1988. V režii Jaroslava Soukupa a kameramana Vladimíra Smutného hráli Sagvan Tofi, Lukáš Vaculík, Karel Augusta a další.

Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu

Kamarád do deště II – Příběh z Brooklynu je československý film, premiéru měl 1. října 1992 a přímo navazuje na film Kamarád do deště. Režisérem filmu je Jaroslav Soukup, scénář napsali Jaroslav Soukup, Miroslav Vaic a Jaroslav Vokřál, kameramanem filmu byl Vladimír Smutný a hudbu napsal Zdeněk Barták.

Klip klap

Klip klap (někdy psáno též Klip-klap) byl zábavný pořad Československé televize, který byl vysílán v letech 1987–1989 a obsahoval převážně původní české písničky a humor Karla Šípa a Jaroslava Uhlíře. Nosnou ideou byly videoklipy (odtud název) v mírně parodickém duchu, spojené svéráznými dialogy a rozhovory s hosty, ve kterých se často objevily narážky na vládnoucí režim.

Mýdlový princ (muzikál)

Mýdlový princ je česká muzikálová komedie z roku 2015 s libretem a režií Radka Balaše . Je založena na písních Václava Neckáře . Slavnostní premiéra proběhla dne 12. března 2015 v pražském Divadle Broadway . V hlavních roli se alternují Martin Dejdar, Sagvan Tofi a Martin Písařík. V květnu 2015 také vyšlo stejnojmenné CD s písněmi z muzikálu, které nazpívali známí čeští hudební interpreti .

Děj muzikálu vypráví o neúspěšném herci Martinu Markovi, který se po smrti svého otce vydává na Šumavu, aby zde vzkřísil divadelní soubor Šumavan. Tato zprvu banální cesta mu ovšem změní život .

Patrik Stoklasa

Patrik Stoklasa (2. listopadu 1981 Plzeň – 23. října 2004 Brno) byl český zpěvák a muzikálový herec. Do širšího povědomí se dostal díky účasti v pěvecké soutěži Česko hledá SuperStar. Zemřel na následky autonehody.

Petr Ryšavý

Petr Ryšavý (* 19. června 1991 Kladno) je český divadelní herec a zpěvák. Studoval na Pražské konzervatoři v oboru populární zpěv.

Od roku 2018 působí v kapele Botox spolu s Janem Kopečným, Michaelem Říhou, Petrem Bidlem a Matějem Divišem.

Uvolněte se, prosím

Uvolněte se, prosím je název pořadu České televize, který moderoval Jan Kraus. Vysílal se od 19. listopadu 2004 do 25. června 2010 každý páteční večer. Natáčení probíhalo v pražském divadle Ponec. Diváci zhlédávali asi hodinu a půl dlouhé představení, které bylo pro vysílání v televizi zkráceno přibližně na 45 minut.Jednalo se o talk show obvykle se třemi hosty. První dva hosté byli zpravidla veřejně známé osobnosti. Třetí host byl většinou zajímavý či něčím výjimečný člověk z řad široké veřejnosti.

O letních prázdninách byly vysílány reprízy nejúspěšnějších dílů. Nesestříhané verze pořadů vyšly i na DVD nosičích.

V roce 2009 se v pořadu ztrapnila Kateřina Jacques, politička Strany zelených, když nebyla schopna vysvětlit, co to je biomasa.18. září 2009 bylo odvysíláno dvousté pokračování pořadu.Jan Kraus ohlásil konec svého pořadu na konci května roku 2010 kvůli sporům s Českou televizí.Poslední díl se vysílal 25. června 2010. Hlavním hostem byl tehdejší předseda vlády Jan Fischer.

Jan Kraus poté navázal novým pořadem Show Jana Krause na Primě. Česká televize nasadila pro páteční večer talkshow Karla Šípa Všechnopárty.

Hosté:

David Rath, Viola Ottová, Robert Fox, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek, Hynek Bočan, Jiřina Bohdalová, Jan Budař, Jitka Čvančarová, Tereza Duchková, Antonín Duchoslav, Táňa Fischerová, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Agáta Prachařová, Václav Havel, Hana Hegerová, Eva Holubová, Jiří Hromada, Markéta Hrubešová, Jan Hřebejk, Boris Hybner, Vlasta Chramostová, Stanislav Milota, Věra Chytilová, Markéta Irglová, Martha Issová, Vítězslav Jandák, Jana Janěková, Petra Janů, Eva Jeníčková, Bohumil Klepl, Milan Kňažko, Ester Kočičková, Barbora Kodetová, Tereza Kostková, Vojtěch Kotek, Simona Krainová, Richard Krajčo, Jiří Krampol, Ivan Kraus, Zuzana Kronerová, Jiří Krytinář, Pavel Kuka, Daniel Landa, Pavel Landovský, Milan Lasica, Jiří Mádl, Jiří Macháček, Leoš Mareš, Milan Markovič, Tomáš Matonoha, Klára Melíšková, Petra Nesvačilová, Miroslav Noga, Soňa Norisová, Petr Novotný, Pavel Nový, Jiří Ornest, Halina Pawlowská, Iva Pazderková, Tereza Pergnerová, Theodor Pištěk ml., Josef Polášek, Marie Poledňáková, Chantal Poullain Polívková, Pavel Kožíšek, Vojtěch Dyk, Adela Vinczeová, Fero Fenič, Ivan Klíma, Jaroslav Hlaváč, Alena Antalová, Stanislav Penc, Jitka Boho, Andrea Kerestešová, Pavel Kožíšek, Věra Nerušilová, Eva Kantůrková, Ladislav Chudík, Lenka Vlasáková, Jaroslav Tomsa, Richard Müller, Lucie Bílá, Kristýna Nováková-Fuitová, Zdeněk Pohlreich, Vlastimil Vondruška, Jan Fischer, Tereza Černochová, Lenka Termerová, Eva Pilarová, Juraj Herz, Nguyen Phuong Thao, Radek Štěpánek, Karel Hvížďala, Ondřej Gregor Brzobohatý, Ilona Csáková, Jaromír Joo, Yvonne Přenosilová, Miloš Rejchrt, Jáchym Kraus, Adam Kraus, Jarmila Balážová, Helena Vondráčková, Tereza Kopáčová, Kamila Magálová, Rostislav Novák ml., Roman Vojtek, Marta Jandová, Sagvan Tofi a další...

Vít Chaloupka

Vít Chaloupka (* 1960) je bývalý český kulturista a státní trenér české reprezentace fitness, nyní dietolog, fitness konsultant a autor knih o zdravé výživě.

Vítr v kapse

Vítr v kapse je český film režiséra Jaroslava Soukupa natočený v roce 1982. Mladí muži (Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi) nastoupí po vyučení do svého prvního zaměstnání jako pomocní dělníci a jejich mladické plány se střetávají s životní realitou.

V jiných jazycích

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.