Ma'ariv (deník)

Ma'ariv (hebrejsky מַעֲרִיב; doslova „Večer“) je populární hebrejsky psaný izraelský deník. Jedná se o druhý nejprodávanější izraelský deník. Hlavní podíl ve společnosti patří rodině Nimrodi a předseda správní rady je Ja'akov Nimrodi. Šéfredaktorem deníku je Amnon Dankner.

Zpravodajství deníku Ma'ariv je obecně považováno za názorově vyrovnané. Jeho novináři a externí přispěvatelé přísluší k různým částem politického spektra a tak deník umožňuje nahlédnout na danou problematiku z obou stran.

Maariv
Sídlo deníku Ma'ariv

Odkazy

Poznámky

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Maariv na anglické Wikipedii.

Externí odkazy

Ma'ariv (rozcestník)

Slovo Ma'ariv má několik významů.

Ma'ariv, arvit – večerní modlitba v židovském náboženství,

Ma'ariv (deník) – izraelský deník,

Seznam izraelských novin

Toto je seznam novin tištěných v Izraeli. V tomto seznamu se nachází pouze tištěné noviny a neobsahuje zdroje typu internetových zpravodajských serverů, rádií nebo TV. Většina novin je v Izraeli publikována v hebrejštině, ale některé se zaměřují na arabsky hovořící obyvatelstvo, či na imigranty hovořící množstvím jiných jazyků (nejčastěji rusky a anglicky). V Izraeli je díky kombinaci vysoké míry gramotnosti (95 %, u židovské populace až 100 %) a kulturnímu zájmu v politice a aktuálním dění, velice vysoký počet prodaných výtisků novin.

Izraelské noviny Izrael

V jiných jazycích

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.