Ivana Gottová

Ivana Gottová, rozená Macháčková, (* 20. ledna 1976 Opava) je česká moderátorka, vdova po českém zpěvákovi Karlu Gottovi.

Bc. Ivana Macháčková Gottová
Ivana Gottová 2013
Rodné jméno Ivana Macháčková
Narození 20. ledna 1976 (43 let)
Opava, Československo Československo
Bydliště Praha
Národnost česká
Vzdělání Univerzita Jana Amose Komenského Praha
Alma mater Univerzita Jana Amose Komenského Praha
Povolání moderátorka
Výška 1,78 m
Ocenění Zlatý David
Manžel(ka) Karel Gott (2008–2019)
Děti Charlotte Ella Gottová
Nelly Sofie Gottová

Život

Gott Gottová 2014
Manželé Gottovi na akci Helppes v Praze v roce 2014

Ivana Gottová pochází z Opavy, kde také vystudovala střední zdravotnickou školu. Má bratra Pavla, který pracuje jako ortoped. Po studiu odjela do USA, kde tři roky pracovala jako au pair. Potom se vrátila do Česka a pracovala jako osobní asistentka zahraničních herců, kteří v Česku natáčeli filmy. Pracovala také jako produkční Divadla Broadway. Se zpěvákem Karlem Gottem se jim 30. dubna 2006 narodila jejích první dcera Charlotte Ella. Dne 7. ledna 2008Las Vegas se za Karla Gotta vdala a 28. května 2008 se jim narodila jejich druhá dcera Nelly Sofie.

Od července 2010 do června 2015 moderovala pořad VIP zprávy na televizní stanici Prima. Od října 2011 studovala na Univerzitě Jana Amose KomenskéhoPraze obor Sociální a mediální komunikace, který v červnu 2014 úspěšně zakončila titulem bakalář.[1]

Byla ambasadorkou projektu Avon Pochod proti rakovině prsu v roce 2012, 2013, 2014.

V roce 2013 namluvila a nazpívala se svými dcerami Charlottou a Nelly, kterým každý večer před spaním čte pohádky, audio CD Andělské pohádky na dobrou noc se 7 pohádkami.[2]

Od roku 2016 byla součástí managementu svého manžela Karla Gotta.

Charlotte Ella Gottová

Více informací Charlotte Ella Gottová

Nelly Sofie Gottová

Nelly Sofie Gottová se narodila 28. května 2008 novomanželům Karlovi a Ivaně Gottovým. Je druhou dcerou Ivany Gottové a čtvrtou dcerou Karla Gotta.

Odkazy

Reference

  1. Super.cz: Trumfla manžela ve vzdělání. Ivana Gottová se raduje z dokončení vysoké školy
  2. YouTube.cz: Andělské pohádky

Externí odkazy

20. leden

20. leden je 20. den roku podle gregoriánského kalendáře. Do konce roku zbývá 345 dní (346 v přestupném roce).

Charlotte Ella Gottová

Charlotte Ella Gottová (* 30. dubna 2006 Praha) je česká zpěvačka, dcera českého zpěváka Karla Gotta a moderátorky Ivany Gottové. Chodila do anglické školky. V září 2012 nastoupila do první třídy na prestižní školu PORG v Praze. V dubnu 2011 nafotila spolu se sestrou Nelly kampaň pro kolekci jedné dětské značky oblečení, obchodu na pražském Chodově. V srpnu 2011 šla za družičku spolu s Nelly na svatbě Ilony Csákové, která je kamarádka její matky. V roce 2016 za svého otce Karla Gotta převzala Českého slavíka. V roce 2019 nazpívala se svým otcem Karlem Gottem duet Srdce nehasnou.

Ivana

Ivana je ženské křestní jméno. Podle českého kalendáře má svátek 4. dubna.

Ivana je ženským protějškem jména Ivan, které je staroslovanskou variantou jména Jan. Ivana proto tvoří jednu z mnoha obdob, které se po staletí vytvářely na základě prastarého jména Jan. V Čechách jde ovšem o obdobu zcela moderní, neboť Ivana přišla do módy zhruba v polovině 20. století.

Předtím bylo možné se v Česku setkat s Ivankami, ženským jménem, které se do Česka po první světové válce začalo šířit ze zemí jižních Slovanů.

Karel Gott

Karel Gott (14. července 1939 Plzeň – 1. října 2019 Praha) byl český šlágrový zpěvák, herec a malíř. V letech 1965–2019 prodal 50 milionů nosičů alb, což z něj učinilo nejúspěšnějšího českého interpreta. Během kariéry vydal 293 sólových alb na domácí scéně i v zahraničí. Zpíval nejen česky, ale i německy, anglicky, italsky a rusky.V anketách Zlatý slavík a později Český slavík získal celkem 42 ocenění. Dále obdržel více než 120 televizních ocenění, 8 zlatých desek, 1 diamantovou desku, opakovaně se umisťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Celkově nazpíval 978 písní. Spolupracoval s mnoha významnými umělci.

Macháček

Macháček může být:

mužská podoba příjmeníAntonín Macháček (* 1951) – český politik, poslanec PSP za ČSSD, člen NKÚ

David Macháček (* 1970) – český novinář

David Macháček (architekt) (* 1972) – český architekt

František Macháček (1834–1899) – český politik, poslanec Českého zem. sněmu, okr. starosta ve Voticích

Fridolín Macháček (1884–1954) – plzeňský muzeolog, archivář a historik

Jan Macháček (rozcestník) – více osobností

Jiří Macháček (rozcestník) – více osobností

Josef Macháček – více osobností

Karel Macháček (1916–2005) – český vojenský lékař

Ladislav Macháček (1928) – český malíř, grafik a sochař

Libor Macháček (* 1970) – bývalý český fotbalový brankář a současný asistent trenéra

Lubomír Macháček (* 1947) – český spisovatel a psycholog

Martin Macháček (* 1985 – český dramatik, režisér, herec, divadelní kritik

Miroslav Macháček (rozcestník) – více osobností

Pavel Macháček (* 1977) – český fotbalista

Pavol Macháček (1887–1969) – československý politik

Petr Macháček (* 1968) – český překladatel, dramatik a režisér

Rostislav Macháček (* 1961 – český fotbalista

Simeon Karel Macháček (1799–1846) – český básník, dramatik a překladatel

Zdeněk Macháček (1920–???) – český a československý politik, bezpartijní poslanec FS za normalizace

Zdeněk Macháček (výtvarník) (* 1925) – český výtvarníkženská podoba příjmení s přechýlenímIvana Gottová (roz. Macháčková; * 1976) – česká moderátorka, manželka Karla Gotta

Jindřiška Smetanová (roz. Macháčková; 1923–2012) – česká spisovatelka

Kateřina Macháčková (* 1949) – česká herečka, dcera Miroslavav kultuřeMacháček (hra) – stolní hra s kostkamipodobná příjmeníFritz Machatschek (1876–1957) – sudetoněmecký geomorfolog

Móda

Móda (z francouzského mode, které vzniklo z latinského modus – míra, vzhled, způsob, pravidlo, předpis) je aktuálně (s trvalostí dnů až roků) upřednostňovaný způsob, jak se některé věci dělají nebo používají. Tento způsob použití nebo řešení není trvalý, ale v čase se mění. Změna módy tak znamená změnu způsobu užití nebo řešení. Móda a její následování je spojeno s příslušností k sociální skupině. Pokud se jedinec nepřizpůsobí běžné módě, je společností nebo skupinou penalizován, tento tlak je někdy nazýván „diktát módy“. Velmi často je výraz móda používán ve spojení s oblékáním, kde popisuje v daném období upřednostňovaný vzhled oděvů, úpravu vlasů a úpravu zevnějšku obecně. Móda, vzhled oděvu, měnící se kultura, je přes zdánlivou povrchnost, jedním z nejcharakterističtějších rysů vystihujících obraz člověka a společnosti.Šíření módy k spotřebitelům je spojeno s masmédii a prezentací pomocí populárních osobností. V březnu 2007, zpěvačka Madonna zvýšila prodej zboží H&M o 29% a Sharon Stone v březnu 2006 zvýšila tržby výrobků Dior o 30 %. Obecně je rozšířen názor, že v pro životnost módní značky je hlavním kritériem hospodářský úspěch a k tomu vede propagace výrobku v masmédiích. Mezi uniformní módní styly jsou řazeny džínsové oděvy. Na počátku 21. století společností proniká názor, že módní značka (firemní logo, název, symbol výrobce) je důležitější než vzhled nebo funkce výrobku.

Georg Simmel nahlížel na módu jako na sociologický projev, v němž dochází k střetávání se opačných tendencí u individua. Snahy splynout se skupinou, začlenit se a být nositelem stejných znaků jako skupina a opačné snahy odlišovat se od ostatních, vyčlenit se některými znaky jako jedinečná osobnost. Splynutí a odlišení jsou vnímány jako základní protikladné prvky módy, bez jednoho z obou logických protikladů není móda možná.Roland Barthes, Umberto Eco ale i další hovoří o módě jako o systému znaků, symbolů, kterými neverbálně nositel komunikuje s okolím. Pokouší se dešifrovat módu pomocí sociologických úvah a sémiotiky. R. Bartes píše o módě jako systému módy, oděv jako takový chápe jako informaci v němž jsou úpravy určujícími znaky které adresát, směrem k pozorovateli, interpretuje ve sdělení.

Pohřeb Karla Gotta

Pohřeb Karla Gotta byl několikafázový smuteční obřad. V pátek 11. října 2019 se uskutečnilo rozloučení ze strany široké veřejnosti. Den nato proběhl pohřeb se státními poctami a následná kremace.

Zpěvák Karel Gott zemřel před půlnocí 1. října 2019. Na návrh předsedy vlády Andreje Babiše kabinet nejdříve schválil státní pohřeb. Následně došlo ke změně rozhodnutí a byl ohlášen pohřeb se státními poctami v sobotu 12. října 2019 a zádušní mší v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Na 11. října 2019 bylo vyhlášeno rozloučení s Karlem Gottem pro veřejnost v paláci Žofín, kam přišlo zhruba 50 000 občanů.

Tele Tele

Tele Tele je český televizní pořad vysílaný na TV Nova v letech 2000–2007. Jeho autory byli Michal Suchánek a Richard Genzer, v pořadu též účinkovali Veronika Žilková, Josef Carda (později v roce 2007 Pavel Kikinčuk místo Josefa Cardy, kterého se zbavilo vedení Novy společně s Michalem Suchánkem). Pořad byl založen na parodování televizních pořadů a seriálů vysílaných TV Nova. Pořad Tele Tele byl vysílán od 16. února 2000 do 28. června 2007. Tele Tele skončilo na konci června 2007. Bez Josefa Cardy tomuto pořadu začala klesat sledovanost.

Od 23. prosince 2012 do února 2017 byl pořad vysílán na stanici Nova 2 každý večer po 22. hodině. Od února 2017 je čas vyhrazen po 4. nebo 5. hodině ranní. Pořad je také dostupný na webové stránce TV Nova. Od září 2018 je Tele Tele reprízováno na kanálu Nova Gold každou neděli po půlnoci.

Na Slovensku vysílaly Tele Tele stanice TV JOJ, TV Dajto a TV Fooor, která byla v roce 2013 zrušena.

Univerzita Jana Amose Komenského Praha

Univerzita Jana Amose Komenského Praha s.r.o. je česká soukromá univerzitní vysoká škola.

Obchodní společnost RVD spol. s r.o. byla založena již roku 1992, v roce 2002 změnila označení na Vysoká škola Jana Amose Komenského s.r.o. a až roku 2007 na současný název.

Zlatý David

Zlatý David jsou výroční anticeny české hudební scény. Udělují se v pěti kategoriích, a to: "Zpěvák", "Zpěvačka", "Kapela", "Videoklip" a "Průšvih roku". Udělují se od roku 2011 a o vítězích rozhodují lidé pomocí hlasování na webu.

Zorka Hejdová

Zorka Hejdová, rozená Kepková, (* 2. července 1990 Plzeň) je česká televizní a rozhlasová moderátorka.

Zprávy Prima TV

Zprávy Prima TV jsou od roku 2007 hlavní zpravodajskou relací televizní stanice Prima.

V jiných jazycích

This page is based on a Wikipedia article written by authors (here).
Text is available under the CC BY-SA 3.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.