(17)
(3)
(2)
(14)
1. Информацията за мачовете и головете включва само местните първенства  и е актуална към 20 май 2019 г.
2. Информацията е актуална към 24 март 2019 г.
* Играе под наем в посочения отбор.

Състезателна кариера

Байерн Мюнхен

Кроос започва да тренира футбол в школата на Грайфсвалдер през 1997 г., след това 4 години е в школата на Ханза Росток, докато през 2006 г. Байерн Мюнхен забелязва неговите качества и го трансферира в школата си. Неговата зона е да играе в средата на терена. През 2007 г. изиграва 13 мача за вторият отбор на Байерн, където отбелязва и 4 гола, а по-късно започва да играе и в първият отбор. През сезон 2009/2010 е преотстъпен в отбора на Байер Леверкузен за 18 месеца[1], а след това се завръща за постоянно в Байерн Мюнхен.[2]

Реал Мадрид

На 17 юли 2014 г. официалните сайтове на Байерн Мюнхен и Реал Мадрид обявяват трансфера на Кроос в настоящият европейски клубен шампион Реал Мадрид.[3][4][5] Още същият ден Кроос е представен пред 8,000 фенове на Сантяго Бернабеу[6] като състезател на Реал и ще носи фланелка с номер 8, а договорът му е за срок от 6 години с годишна заплата в размер на 6 млн. евро.[7] Двата клуба не разкриват цената на играча, но според медиите сумата е между 25 и 30 млн. евро.[8][9][10]

Още при първия си официален мач с екипа на Реал Мадрид успява да вдигне и първата си купа. Това става на финала за Суперкупата на Европа срещу отбора на Севиля спечелен от европейският клубен шампион с 2 – 0, а Кроос е титуляр пълни 90 минути.[11][12][13] В първият кръг от новият сезон в Примера дивисион на 25 август 2014 г., Кроос прави и своята първа асистенция за гол след като центрира топката от корнер, Бензема успява да я засече и така отбелязва първият гол за сезона срещу отбора на Кордоба спечелен с 2 – 0.[14][15][16] Отбелязва първия си гол с екипа на Реал Мадрид на 8 ноември 2014 г. в мач за първенството при домакинската победа над Райо Валекано с 5 – 1.[17][18][19]

На 12 октомври 2016 г. подписва нов договора с клуба до 30 юни 2022 година.[20][21][22]. На 20 май 2019 г. подписва нов договор, който удължава предният с 1 година и така новият му договор ще е до 30 юни 2023 година.[23][24]

Успехи

Клубни

Национален отбор

Източници

1. Bayern let Kroos join Bayer
  2. Kroos: „Ich will spielen, so oft wie möglich!
  3. Transfer perfekt: Toni Kroos zu Real Madrid
  4. Comunicado oficial: Toni Kroos
  5. Официално: Тони Кроос е играч на Реал Мадрид
  6. Kroos: “Wechsel der absolut richtige Schritt"

4 януари

4 януари е 4-ия ден в годината според григорианския календар. Остават 361 дни до края на годината (362 през високосна).

Бразилия – Германия (Световно първенство по футбол 2014)

Бразилия – Германия е футболен двубой, проведен на 8 юли 2014 година на стадион „Минейрао“ в Бело Оризонте, Бразилия. Това е първата полуфинална среща на Световното първенство по футбол през 2014 г. Бразилия и Германия достигат до полуфиналите без загубена среща в надпреварата. В четвъртфиналния двубой на Бразилия срещу Колумбия, нападателят Неймар е контузен, а защитникът Тиаго Силва получава втори жълт картон на турнира, което изважда и двамата състезатели от състава на Бразилия за полуфинала срещу Германия. Въпреки отсъствията, мачът се очаква да бъде оспорван, тъй като и двата тима традиционно се представят силно на световните първенства. Те имат общо осем световни титли като преди това се срещат на финала на Световното първенство по футбол 2002, където Бразилия печели петата си титла. Двубоят обаче завършва с шокираща загуба за Бразилия. Германия довежда резултата до 5:0 през първото полувреме с отбелязани четири гола в разстояние на шест минути и впоследствие прави резултата 7:0 през втората половина, Бразилия отбелязва гол в последната минута и така срещата завършва 7:1. Германският футболист Тони Кроос е избран за Играч на мача.

С победата си Германия поставя рекорд за най-голяма победа в полуфинали на Световни първенства. След този двубой Германия изпреварва Бразилия и се превръща в отбора с най-много отбелязани голове в историята на световните първенства, ставайки единственият тим с достигнати осем финала. Вторият гол в срещата, отбелязан от Мирослав Клозе, е неговият общо шестнадесети на световни първенства, така той изпреварва бразилеца Роналдо и заема първа позиция сред най-добрите реализатори в историята на турнира. Загубата на Бразилия прекъсва серия от 62 последователни домакински срещи без загуба, датираща от 1975 година, когато губи у дома на Копа Америка от Перу с 1:3 и се изравнява с тяхната най-голяма загуба с 6:0 от Уругвай през 1920 година, което се описва като национално унижение.

Впоследствие мачът е наречен от международните медии „Минейрасо“ („Mineiraço“ на португалски), което напомня за срама, донесен след неочакваната загуба на Бразилия на собствена земя на Световното първенство по футбол през 1950 г. от Уругвай, наречена тогава „Мараканасо“ („Maracanaço“). Бразилия впоследствие губи и мача за третото място от Нидерландия, а Германия печели четвъртата си световна титла след като побеждава Аржентина на финала на Световното първенство.

Грайфсвалд

Грайфсвалд (на немски: Greifswald) e университетски и пристанищен град в Германия, провинция Мекленбург-Предна Померания. Градът се подразделя на 16 градски района. Към 31 декември 2011 година населението на града е 55 051 души.

Европейско първенство по футбол 2012 – група B

Група B на Евро 2012 започна на 9 юни 2012 и ще завърши на 17 юни 2012. Групата се състои от Нидерландия, Дания, Германия и Португалия. Група B е наречена „група на смъртта“ на турнира.

Европейско първенство по футбол 2016

Европейското първенство по футбол 2016, наричано още Евро 2016, е 15-тото Европейско първенство по футбол организирано от УЕФА. Франция е домакин на турнира, който се провежда от 10 юни до 10 юли 2016 г. Отборът на Испания е защитаващ двете си последователни титли от 2008 и 2012, но е отстранен на осминафинал от Италия. Португалия печели първата си титла след победа с 1:0 над Франция в продълженията на финала.Франция е избрана за домакин на 28 май 2010 г., след като побеждава кандидатурите на Италия и Турция. Мачовете ще се проведат на 10 стадиона в 9 града: Бордо, Вилньов д'Аск, Ланс, Лион, Марсилия, Ница, Париж, Сент Етиен и Тулуза. Това е третият път, в който Франция ще е домакин на първенството след първото издание през 1960 г. и финалите от 1984 г.

За първи път в Европейското първенство участват 24 отбора, вместо досегашните 16. Домакинът Франция се класира по право, останалите 53 национални отбора участват в квалификации, които се провеждат от септември 2014 г. до ноември 2015 г.

Европейско първенство по футбол 2016 – Директни елиминации

Директните елиминации на Евро 2016 започват на 25 юни 2016 г. и завършват на 10 юли 2016 г. с финал в Сен Дени (предградие на Париж).

Всички часове са в източноевропейско лятно време (UTC+3).

Лука Модрич

Лу̀ка Мо̀дрич (на хърватски: Luka Modrić), роден на 9 септември 1985 г. в Задар, Хърватия) е хърватски футболист и национал. От лятото на 2012 г. е играч на испанският Реал Мадрид.

Първа Бундеслига 2009/10

Сезон 2009/2010 е 47-ият подред на немската Първа Бундеслига. Той започна на 7 август 2009 г. с мача между действащия шампион Волфсбург и Щутгарт (2:0). Последният кръг ще бъде изигран на 8 май 2010 г.

Новост през този сезон е съкратената зимна пауза на първенството, която вече е само три седмици и половина (между 20 декември и 15 януари) вместо шест и половина, заради което отпадат и традиционните мачове в средата на седмицата (т. нар. "английска седмица"). Утвърдени са и нови начални часове за срещите: в петък - един мач от 20:30 местно време, в събота - пет мача от 15:30 и един от 18:30, в неделя - по един мач от 15:30 и 17:30. Освен това при мач на националния отбор в делничен ден петъчната среща се играе в събота от 15:30 (не повече от шест пъти през един сезон), а след мачове от Лига Европа съботната вечерна среща се играе в неделя от 17:30 (не повече от пет пъти през един сезон).

Реал Мадрид КФ

ФК Реал Мадрид (на испански: Real Madrid Club de Fútbol, Реал Мадрид Клуб де Футбол) е испански професионален футболен клуб от испанската столица Мадрид. Отборът е създаден през 1902 г. и е признат от ФИФА за най-успешния футболен клуб на 20 век. Реал е 33 пъти шампион на Испания, носител на 19 Купи на Испания и рекордните 13 титли на Шампионската лига. Реал Мадрид е един от основателите на ФИФА (като представител на Испания на учредителния конгрес през 1904 г.) и на организацията Г-14.Клубът играе своите домакински мачове на Стадион Сантяго Бернабеу, намиращ се в централната част на Мадрид. Той е и най-богатият във футбола по отношение на приходи (€658 милиона за 2014 г.), позиция, на която е неизменно в продължение на девет години и първи като най-скъпия клуб в света на стойност от 3,3 милиарда долара за 2013.

Реал Мадрид КФ през сезон 2014/15

Сезон 2014/15 е 111-ят сезон в историята на Реал Мадрид и 84-рият пореден сезон в Примера дивисион. Той обхваща периода от 1 юли 2014 г. до 30 юни 2015 г. Отборът ще се състезава за рекордната 33-та титла в Испания, 11 титла в Шампионската лига, който сезон е 18-ти пореден в този му формат. Реал Мадрид също така ще започне надпреварата и за Купата на Испания от 1/16 финалите, когато стартират участието си и всички останали отбори от Примера дивисион. През същият този сезон ще вземе участие и във финала за Суперкупата на Испания като носител на националната купа от предният сезон, Суперкупата на УЕФА като носител на Шампионската лига от предишният сезон, а в краят на календарната 2014 година печели и Световното клубно първенство.

На 10 юли 2014 г., Фернандо Йеро става помощник-треньор на Реал Мадрид в щаба на Карло Анчелоти. Той заменя на поста Зинедин Зидан, който на 25 юни става старши треньор на Реал Мадрид Кастиля.На 14 юли Реал Мадрид започна подготовка за новият сезон с част от играчите си, които преминават традиционните медицински прегледи. В първата група попаднаха Мората, Каземиро, Иско, Ияраменди, Начо, Арбелоа, Хесус, Лопес, Карвахал и Бейл. Заради участието си на Световното първенство в Бразилия на останалите играчи им се даде повече време за почивка и те се присъединиха по-късно към отбора. По-късно същият ден Анчелоти и новият помощник Фернандо Йеро изведоха играчите и на първата тренировка като към тях се включиха и някои играчи от вторият отбор.Новият играч Тони Кроос, който подписа 6-годишен договор с клуба и беше представен официално на 17 юли 2014 г. започна подготовка с новия си отбор на 5 август заедно с Анхел ди Мария, Сами Кедира и Марсело. Кроос взема участие на Световното първенство, на което игра и финал на 13 юли и го спечели с отбора на Германия. Поради тази причина му се даде повече време за почивка също като на останалите.Другият нов играч Хамес Родригес, който също подписа 6-годишен договор с клуба започна подготовка с новия си отбор на 1 август, заради участието му на Световното първенство в Бразилия с Колумбия. Заедно с него в същият ден започнаха подготовка Карим Бензема и Рафаел Варан, на които също им беше дадена по-дълга почивка заради участието си на Световното първенство.

Реал Мадрид КФ през сезон 2017/18

Сезон 2017/18 е 114-ят сезон в историята на Реал Мадрид и 87-рият пореден сезон в Примера дивисион. Той обхваща периода от 1 юли 2017 г. до 30 юни 2018 г. Отборът ще се състезава за рекордната 34-та титла в Испания, 13 титла в Шампионската лига, който сезон е 21-ви пореден в този му формат. Реал Мадрид също така ще започне надпреварата и за Купата на Испания от 1/16 финалите, когато стартират участието си и всички останали отбори от Примера дивисион. През същият този сезон ще вземе участие и във финала за Суперкупата на УЕФА като носител на Шампионската лига от предишният сезон и за Световното клубно първенство през декември 2017 година.

Световно първенство по футбол 2010 - директни елиминации

На Световното първенство по футбол 2010, фазата на диреткните елиминации ще е вторият и последен етап от свтовното първенство, след груповата фаза. Първите два отбора от всяка група (общо 16) продължават към директните елиминации. Включен е и мач за трето място между отборите загубили на полуфиналите.

Всички мачове в тази фаза (включително финала), които завършат с равенство в редовните 90 минути, играят продължения от две полувремена (по 15 минути всяко). Ако резултатът все още е равен, мачът се решава с дузпи.

Световно първенство по футбол 2014

Световното първенство по футбол през 2014 г. е 20-тото Световно първенство по футбол. Провежда се в Бразилия от 12 юни до 13 юли 2014.Бразилия е за втори път домакин на световното първенство (след 1950 година) като по този начин става петата държава, организирала първенството два пъти, след Мексико, Италия, Германия и Франция. Първенството се провежда за пръв път в Южна Америка след Световното първенство по футбол 1978 година в Аржентина. За пръв път две поредни световни първенства се провеждат извън Европа и за пръв път две поредни първенства се провеждат в южното полукълбо (Световното първенство по футбол 2010 се провежда в Република Южна Африка).

Играчи, получили жълт картон в два мача, биват наказани да пропуснат следващия по програма. На играчите с един жълт картон, на които предстои да играят в полуфиналите той бива опростен, с цел да се избегне пропускане на участие във финалния мач, заради натрупани два жълти картона.

Суперкопа де Еспаня 2014

Суперкопа де Еспаня 2014 е 31-то издание на Суперкопа де Еспаня, се проведе в две срещи на разменено гостуване, което се състоя на 19 и 22 август 2014 година. Отборите спорещи за трофея са Реал Мадрид, спечелил Купата на краля през сезон 2013/14 и Атлетико Мадрид, завършил на първо място в Примера дивисион през сезон 2013/14.

Суперкупа на УЕФА 2014

Суперкупа на УЕФА 2014 е 39-то издание на Суперкупата на УЕФА, който е годишен мач между настоящите носители на Шампионската лига и Лига Европа, двете европейски клубни състезания организирани от УЕФА. Мачът се изигра на Кардиф Сити Стейдиъм в Кардиф, Уелс на 12 август 2014 г., между носителя на Шампионската лига за сезон 2013/14 – Реал Мадрид и носителят на Лига Европа за сезон 2013/14 – Севиля.

ФК Байерн Мюнхен

Футболен клуб Байерн Мюнхен (на немски: Fußball-Club Bayern München e.V.), известен като Байерн Мюнхен (FC Bayern München) или с краткото Байерн (FC Bayern), е германски спортен клуб от Мюнхен, столицата на провинция Бавария. Клубът е познат най-вече с футболната си формация и е един от най-популярните отбори в света.Основан на 27 февруари 1900 г., Байерн е най-успешният немски футболен отбор и един от най-успешните в Европа, с множество международни отличия, сред които 5-кратен европейски шампион, както и континентален требъл. Отборът не е от основателите на германската Бундеслига, въпреки че печели първата си шампионска титла преди основаването ѝ, но от 1965 г. е неизменен участник и фаворит в Първа Бундеслига. В Германия основен съперник е Борусия Дортмунд (Германското Класико), както и местните дербита с Мюнхен 1860 (Мюнхенското дерби) и Нюрнберг (Баварското дерби).

Най-големият европейски съперник на Байерн Мюнхен е испанският Реал Мадрид (Европейското Класико). Двата отбора са едни от най-успешните в Шампионска лига и често се изправят един срещу друг. Досега имат 26 мача помежду си, като Реал Мадрид имат леко предимство в двубоите (11 победи за Байерн, 12 загуби и 3 равни мача).От сезон 2005/06 Байерн играе домакинските си двубои на стадион Алианц Арена. Новопостроеният в северната част на Мюнхен стадион е 10-и по големина футболен стадион в Европа. Преди това в продължение на 33 години баварците играят мачовете си на мюнхенския Олимпийски стадион.

В класацията на Форбс за най-скъп футболен клуб в света Байерн Мюнхен се нарежда на четвърто място за 2017 г. оценен на 2,713 млрд. долара. Клубът е лидер в Германия по финансови показатели и отчита рекорден годишен оборот за сезон 2016/17 от 640,45 млн. евро.

ФК Байерн Мюнхен II

Байерн Мюнхен II (на немски: FC Bayern München II) е дублиращият отбор на Байерн Мюнхен. Състезава се в Регионаллига Байерн (Регионална лига на Бавария). Начело на отбора от сезон 2015/16 е бившият наставник на Базел Хайко Фогел. От 1973 до 2011 г. Байерн II се състезава в третото ниво на германския футбол, като в между 2008 и 2011 г. е част от Трета лига, но през сезон 2010/11 завършва на последно място и отпада в по-долната дивизия.

Финал на Шампионската лига 2012

Финалът на Шампионската лига 2012 е футболен мач, който се провежда в събота, на 19 май 2012 между немския Байерн Мюнхен и английския Челси на Алианц Арена в Мюнхен, Германия. Мачът се провежда да определи победителя на сезон 2011/12 в Шампионската лига, най-силния европейски клубен турнир. За Байерн това е девети финал, преди това е печелил четири пъти и е губил четири пъти, за последно е губил през 2010. Челси участват на втория си финал, като преди това губят през 2008.

Алианц Арена за първи път домакинства финал от Шампионската лига. Като собственици на стадиона, Байерн имат преимуществото да са първия финалист, който домакинства на собствения си стадион от 1984. И двата отбора излизат от групите си, като завършват на първо място. Байерн отстранява Базел, Марсилия и Реал Мадрид за да идат на финал, докато Челси отстранява по пътя си Наполи, Бенфика и шампионите от миналата година Барселона.

Байерн повежда в резултата след като Томас Мюлер вкарва в края на второто полувреме, но Дидие Дрогба изравнява резултата пет минути по-късно за да вкара мача в продължения, където Ариен Робен пропуска дузпа, която Петър Чех спасява. Мачът завършва при резултат 1–1 и след изпълнения на дузпи, които Челси печелят с 4–3 и взимат първата си европейска титла. Така те стават първия лондонски отбор, който печели турнира и петия английски отбор, като това е 22ра титла за Англия. Като шампиони Челси участват в Суперкупата на УЕФА 2012, където губят с 4–1 от Атлетико Мадрид, победителите от Лига Европа 2011/12. Челси също представят УЕФА на Световното клубно първенство по футбол 2012, влизайки от полуфиналната фаза; там губят финала от бразилския Коринтианс с 1–0.